Cezaevleri Yerine Çalışma Kampları Uygulaması Topluma Katkı Sağlar mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Çok uzun zamandır konuşulan bir konu bu aslında özellikle yüz kızartıcı suçlardan ceza alan mahkumların cezaevleri yerine çalışma kamplarında cezalarını ifa etmelerinin hem topluma fayda sağlayacağı hem suçluyu gerçek anlamda islah edeceği ve ceza sonrası toplumsal hayata adaptasyonun daha kolay olacağı görüşü hakim. Bugünün Türkiye'sinde suçları bile cezaevlerine Twitter yardımcılığı ile gönderirken bu çalışma kapmı olayı bana bir hayli uzak geliyor ama daha yaşanılabilir bir ülkede neden olmasın? Açık cezaevlerinde benzer uygulamalar hayata geçirilmiş durumda aslında mahkumlar kamu yararına çalışıyorlar ama başlıkta görmüş olduğunuz tez cezanın tamamının çalışma kamplarında çalışarak ifa edilmesi anlamına geliyor. Bu durum topluma katkı sağlar mı yoksa olası firarlar için bir yol mu olur?
    benita
    Tam olarak hangi yüz kızartıcı suçlardan bahsediyoruz, o önemli
     fuzbing
     'Aslında çok güzel.' Demek isterdim, ama Türkiye'de Türk halkıyla yaşıyoruz...
      tsukyomi
      Suça göre değişir. Gulag insanlık suçu olmasına rağmen ekonomiye epey fayda sağlamıştı. Bunun iyileştirilmiş versiyonu uygulanabilir. Mahkumlar insancıl şartlarda çalışır, boş boş besleneceklerine kendileri için de, halk için de, devlet için de bir işe yaramış olurlar. Ama ağır suçlarda Gulag versiyonunun uygulanması taraftarıyım.
       kania_
       Aslında Muğla da buna benzer Bi şey var. Cezaevlerinde kalan kişileri Bi restorantta çalıştırıyor lar büyük Bi yer restoranın yan tarafında ise çok güzel el işleri var doğal korkuluklar sabun VS gibi şeyler adını hatırlamıyon ama bu restorant ve dükkanın baya ilerisinde cezaevi var.
        detokssuyu
        Hiçbir katkı sağlamaz. İşsizliğin alıp başını gittiği bir ülkede hele. Bunun yerine cezaevlerinde yapılan meslek edindirme kursları ya da çeşitli eğitimler hem mahkumlar hem de toplum için daha sağlıklı olacaktır.
         gizemino
         Ülkede şu anda iş gücüyle alakalı bir sıkıntı yok ki zaten binlerce işsiz insan var. İş konusunda arz talepten fazla geldiği noktada bu tarz bir yol denenebilir belki
          kisacadeniz
          Yüz kızartan suç tanımını bilmiyorum fakat Türkiye'de tutmaz bu sistem. Yok ben daha çok çalıştım yok sen daha az çalıştın muhabbetleri yüzünden daha çok kaos çıkabilir
           sedefartuny
           Adaletin olmadığı ülkelerde olmayacak olandır. Suistimal edilir. Ülkedeki her türlü aksaklık çözüldüğü zaman üzerine konuşabiliriz ancak. Suç oranları azaldığında, insanlar birbirlerini öldürmediğinde belki.
            peripedia
            Nasıl bir çalışma kampı olacağı ile alakalı bence. Tecavüzcü ya da katiller tabii ki gidip peyzaj çalışmalarına destek olmak amacıyla bitki dikmemeli. Bu ceza değil ödül olur zira.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.