Ceren Ulutaş Cinayeti
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   velevkiozge
   Manisa'nın Salihli ilçesinde ikamet eden 17 yaşındaki Ceren Ulutaş, bir benzin istasyonunda, kimliği belirlenemeyen bir şahıs tarafından ÖLDÜRÜLDÜ.
   https://twitter.com/DayanismaMor/status/1263423981786476545?s=19
   https://twitter.com/DayanismaMor/status/1263423981786476545?s=19
   Bu ülkede virüsten çok erkeklik öldürüyor. Neden hala bu konuda en ufak bir önlem alınamıyor! Ama gözden kaçırdığım bir nokta var değil mi. 17 yaşında bir kızın sokağa çıkma yasağı varken benzin istasyonunda ne işi var ? Üstelik detayları da bilmiyoruz. Belki sevgilisi öldürmüştür, sahi 17 yaşında kızın nasıl sevgilisi olur? Ya da mini etek giydiyse rahatsız olan olmuş olabilir. 17 yaşındaki kızın mini etekle ne işi var? Bu soruların yanıtı olmadan nasıl üzülüp de hakkını sorayım ki bu kızın, o da doğru (!)
    altmisbir
    Aslında Türk kültüründe kesinlikle yeri olmayan ama Ortadoğu coğrafyasında bize de bulaşmış olan alçakça adet; kadinin aşağılanması dövülmesi ve cinayeti. Düşünsenize neden cinayet değilde kadın cinayeti deniyor çünkü kadının kadın olduğu için işlenen cinayet. ayrılmak vb hakkı olmadığı için işlenen cinayet. Toplumları ve medeniyeti inşaa eden kadınlardır. Bu bilinçle yetişen ve kadınlara gerekli saygıyı gösteren toplumlar arasına girmeden önünü almayız gibime geliyor. Atatürk'ün bahsettiği cehaleti kaldırmadan yani.
    /
    0

    Tarihe Göre

    İçerik bulunamadı.