Cennet ve Cehenneme İnanıyor musunuz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   silmarillion
   Klişe bir başlık, klişe bir soru, yıllardır insanlar düşünür, kimisi sorgulamadan inanır, kimisi sorgulayanı linç eder, kimisinin umrunda bile değildir, kimisi de inanmaz ve konuya seküler yaklaşır. Bence ki bu konu subjektif bir konudur, cenneti de cehennemi de bu dünyada kendi seçimlerimizin sonucu olarak yaşıyoruz. Dünya zıtlıklar dünyası gülmek ağlamanın tersi, hatırlarsınız hepinize olmuştur çok gülersiniz bir şeye, ardından evren onun zıttıyla sizde var olur ve sonrasında kendinizi başka bir şeye ağlarken bulursunuz, birine sürekli iyilikte bulunursunuz bir gün iyiliği kesersiniz, bu size kötülük olarak yansır. Cennet de cehennem gibi birbirine zıt kavram ve birbirinin varlığı sayesinde anlaşılan şeyler, dünyadaki somut halini yaşıyoruz zaten, hem de adalet anlayışı trajikomik bir yaratıcı güç eşliğinde. Soyut halini bilemeyiz, o kısmını anlıyorum diyene bu dünyada şizofren diyorlar artık, son zamanlarda bunu sık sık düşünüyorum gerçekten bu tarz enerjidir, theta healing'tir, metafizik öğelerdir psikiyatrinin alanına giriyor aynı zamanda. Falan, filan..
    eliff04
    Hayır
     caresizcare
     Sadece başlığa cevap veriyorum Elbette inanıyorum dinim gereği. Fazla uzatmayacağım
      semaakonurr
      Tabi ki inanıyorum
       sacmaliklarbekcisi
       üzerine az biraz kafa yorularak tonla mantıksızlık çıkarılabilen, ödül ceza sistemiyle insanların iç huzuru ve tatmini sağlanan tanrısal mekanlar mantıksız
        cimilli
        Allah'a şükür inanıyorum
         sairsel
         İnanıyorum, çünkü bazı hesaplar yarım kalmamalı...
          cinayetvaraga
          cennetle cehennem olmasaydı seytan taslatacam diye 7 minik taşı 20 dolara nasıl satacaklardı, cennet cehennem olmasaydı mahhalleden bile küçük olan vatikan nasıl bu kadar zengin olacaktı, günah çıkarırlarken nasıl bayılmayacakalrdı onca parayı, bu kavramlar olmasydi milyarlarca insanı nasıl korkutmadan koyun gibi güdeceklerdi ki? sadece suyun etrafinda yasam bulup şehirleşmek yetmezdi. birileri birilerine arka çıkmalıydı, koyacakları yasalara kutsallık kisvesiyle korkutuculuk katacakalrdi ki mahkelerden once toplum manevi olarak ve hatta yeri gelince fiziksel olarak ceza verebilsin dimi? korku olmadan yönetmek kimsenin işine gelmedi. lutlar ahlaksızlikla suçlanıp yok edilirken, diğerleri yaşamaya devam etti. pompei allahsizlikla suçlanirken daha allahsızlar yaşamaya devam etti, nuh zamaninda her yer helak olurken şimdilerde tanrı tatile gitti sanirım. cehennemle korkutup, cennete kapı var dedin. kadının varliğını kitaplarında yüceltmedin aksine madde muamelesi yaptın ama tum insanlığa hayatı yine analar kadınlar verdi. madem yarattin işini layığı ile yapıp yarattıklarına sahip çıksaydın. şimdi burda kalkıpta muhalefet olacak kıt beyinliler abuk subuk yorum yapacaksa lütfen yapmasın. düsünen varlıklarla saygı çerçevesinde sabaha kadar konuşurum. ama sorgusuz kabul edenle de yilmadan sabaha kadar kavgamı ederim. lütfen.
           uzgunsaripapatya_
           Ben biraz hanımcıyım o yüzden şöyle bi cevap vericem Sıla'nın gözlerini gördüğümden beri inanıyorum jdnxmxmslşs
            darkomikhanem
            inanıyorum sadece şu kadarını diyim herkes öldüğünde kendi bildigi yere gitmeyecek
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.