Cem Uzan Dönüş Planlarını Açıkladı: 'Genç Parti Mutlaka Bir İttifakın İçinde Yer Alacak, Üçüncü Bir İttifak da Çıkabilir'
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Cem Uzan, kurucusu olduğu Genç Parti'nin ilk seçimde bir ittifakın içinde yer alacağını açıkladı. 11 yıldır Fransa'da yaşayan Uzan, bu ittifakın Millet (CHP, İYİ Parti, HDP) ve Cumhur İttifakı (AKP, MHP) ya da “üçüncü bir ittifak da olabileceğini” belirtti. Euronews'ten Beraat Gökkuş'un haberine göre, Türkiye’de Uzan Grubu ile ilgili davalar ve el koymalar başlamadan önce yaptırdıkları anketlerde yüzde 20 oy aldıklarını dile getiren Uzan, “O zamanın Başbakanı sayın Erdoğan Abant’ta AKP’nin bir parti toplantısında ‘Tek rakibimiz Genç Parti ve Cem Uzan’dır’ diyordu.” ifadelerini kullandı. Uzan daha sonra ÇEAŞ ve KEPEZ elektrik şirketlerine “bir gecede” baskın yapıldığını söyledi.
   https://www.youtube.com/watch?v=zVmfLyXxzmI
   https://www.youtube.com/watch?v=zVmfLyXxzmI
   Cem Uzan, el koyma ile ilgili gerekli Bakanlar Kurulu kararının olaydan 4 gün sonra geldiğini öne sürdü. Türkiye’de hakkında “zimmet” suçundan 18 yıl 5 ay hapis cezası bulunan Uzan, “30 milyar-40 milyar dolarlık bir milli servet yağmalandı” dedi. Cem Uzan hakkında 2013 yılında verilen hapis ve 300 milyon dolar kadar para cezası, Fransız mahkemesinde davanın Türkiye’deki savcısının ve hakiminin karı koca olması sebebi ile uluslararası hukuka aykırı bulunmuştu. Uzan, mallarına el konması ve hapis cezaları ile ilgili kendisine ve ailesine “iktidar” tarafından kumpas kurulduğunu belirtti. Cem Uzan, “Bu işin içinde birçok kişi var” dedi. Türkiye’de yeniden yargılanma girişimlerinde bulunan Uzan, “Bu konuda çok aceleci değilim.” ifadelerini kullandı. Uzan, Türkiye’ye geri dönüşü ile ilgili soruya “Uygun zamanda ve doğru zamanda” yanıtını verdi. 2 Temmuz’da Genç Parti Olağan Büyük Kongresi’ne sanal yolla katılıp manifesto okuyan Uzan, Türkiye’nin ekonomik kriz içinde olduğunu ifade edip “Bu 18 senenin ürünüdür” dedi. Uzan, “Doğu ve güneydoğuya baktığımız zaman oradaki insanlarımızın sorunları arasında önemli olarak ekonomik nedenler var” ifadelerini kullandı.
    daisyyy
    Arsızlar ülkesiyiz ya biz! yıllarca dolandırmamıştı bu adam bizi şimdi gelip parti kuracak öyle mi? Gerçi şaşırmamak gerek!
    /
    0

    Tarihe Göre

    İçerik bulunamadı.