Çarşaflı, Zincirli Bi'Garip Düşman İşgalinden Kurtuluş Töreni
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Edremit Belediyesi'nin töreni imiş. Kim yaptı, belli başlı derneklerin adı geçiyor ama yine de yakıştıramadım kimseye bu töreni mal etmeyi. Meselenin özü çarşaflı bir kadın zincirlere vurulmuş köleliği temsil ediyor akabinde efeler zinciri çözüp kadını özgürleştiriyor falan. Her ne olursa olsun bu birilerinin dünya görüşüne, kimliğine saldırıdır ve ayıptır.
   https://twitter.com/gly_alkn/status/1436294602663792644
   https://twitter.com/gly_alkn/status/1436294602663792644
    me_out_bye
    Salaklık cahillik vizyonsuzluk iğrençlik. Orada olan hemen uzaklaşsın. Buradan ilgilenende hiç ilgilenmesin bunları kendi haline bırakıp kendi hayatınızı yaşayın. Artık yapacak bir şey yok. Bunlar ölene kadar böyle vizyonsuz olmakta ısrarlılar. Törene bak mk. Mk ilkelleri. Az ilerleyin lan. Birazcık ilerleyin lan ? Yok dime aynı devam hatta kötüye gidin. 🤦🏻‍♂️
     silmarillion
     Bize çarşafın tukaka, modernizmin olması gereken olduğu resmettirilirdi ilkokulda vs. Öyle büyüdü Y kuşağı ve ben ailemde aksini yaşamadım. O yüzden iğrenç, vs değil belki ama sadece abartılmış buldum, ancak son 20 senede adım adım gerçekleşenler karşısında bir hareket olacaksa o da belki de bu olmalıydı. Akp dönemi bize hareketin tillahını gösterdi zira.
      minmina
      gerçekten garip zincirlerinden kurtuluyor mantığıysa tamam ama başta etrafında efelerin dans etmesi yerine kurtarmaya çalışması olsa daha güzel olurdu
       patronicee
       Bir kez Bi misafirlikte otururken bir grup tanımadığım insan bulunduğum eve ani ziyarete geldiler. Gelenlerin genç kızı çarşaflıydı. Yaklaşık 16-17 yaşlarında. Sohbet ettik biraz ama merak ediyorum kızı tabii. Aç Yüzüne bakayım da diyemem. Öcü algısı vardı içimde. Gitmelerine yakın genç kız başka bir odaya geçti çarşafın düzeltmek için. Benim ufak kız da onun yanında odaya girince duramadım peşlerinden odaya girdim. Yemin ederim ki ben öyle Bi güzellik hayatımda görmedim. Bakımlı, bembeyaz pırıl pırıl, inci dişli bir kız. Kızın güzelliğine imrenmiştim:) bu da böyle bir anımdır.
        gulfemkaya
        Ya artık herkes anlasın yeter ya herkes istediği giyinmeye özgür özgür
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.