Canilik Gibi Gelmeyen Ancak Özünde Canilik Barındıran Şeyler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bisosyolog
   Düşünen bir varlık olarak insan, sağ olsun tüm dünyayı ele geçirmiş durumda. Her şeyi yakıp yıkma, istediğimiz gibi kullanma özgürlüğünü kendimizde görüyoruz her zaman. Bitkileri ezip geçebiliriz, ağaçları katledebiliriz, hayvanları keyif için bile avlayabiliriz değil mi? Kendim, yolda yürürken tek bir karıncaya dahi basmamak için uğraşan biriyim. Bu nedenle bu acımasızlığı anlayamıyorum. Aslolan insandır mantığını ne zaman bırakacağız? Aslonlan canlıdır, her can da kıymetlidir. Zaten bu konuda dünyanın bir kesiminin yatacak yeri yok, örneğin Çinliler. Allah belalarını verecek dedim ama onlarınkini verirken bize de gönderdi sağ olsun. Eziyet etmedikleri bir canlı kalmadı yer yüzünde. Çin'den bağımsız olarak bu konuyla ilgili örneğin ıstakoz. İçindeki zararlı bakteriler çoğalmasın diye canlı canlı pişiriliyor. E yeme anasını satayım yeme. Çok mu lazım yemezsen incilerin mi dökülür?
    redblack
    Çiçek koparmak, dalinda daha güzel 😌
     absurdizm
      yorgun_unicorn
      Sana takan hocanın vereceği sözlü notu
       wb-
       Balık beslemek
        benita
        Hayvanat bahçelerini ziyaret etmek
         daisyyy
         Sivrisineklerin ateşle yakılması. Sanki onların canı yok. Sanki onların öldürülmesinde hiç sıkıntı yok gibi bir algı var. Başka çözümler üretmeyi bilmeli insanlar.
          korsanimam
          Et yemek
           dr.rock
           Kadına psikolojik şiddet uygulamak Kadının bağımlılık psikolojisinden faydalanmak
            arak_nus
            Balıkları balıklara yedirmek :( Aslında doğalarında var canilik gibi değil ama bence canilik. Kardeşi kardeşe yedirmek nedir yahu :(
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.