40
30.11.2020
Çanakkale Boğazı'nı "Dardanelles" İstanbul Boğazı'nı "Bosphorus" Olarak Tanımlayan Google'a Tepki Göstermek
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   mrlawyerkk
   Başlıkta da görmüş olduğunuz üzere Google böyle bir tanımlama yoluna gitmiş efendim. Twitter'da linç ediliyor kendisi şu an. Eyy Google! nidaları mı dersiniz, Google hatanı düzelt, saygılı ol diyenler mi dersiniz. Wikipedia'da Türkiye'yi Orta Doğu'da bir ülke olarak tanımladığı için linçten nasibini almış. Az derdimiz varmış gibi kendimize dert etmediğimiz bir bu kalmıştı o da oldu çok şükür.
    okadin
    Google bunu hep yapıyor. Trump'ın bir açıklamasından sonra anında Kudüs'ü Filistin toprağı tanımlamasından çıkarıp İsrail toprağı yapmıştı. Uluslararası hukuka göre İstanbul Boğazı, İstanbul Boğazı. Çanakkale Boğazı Çanakkale Boğazı'dır arkadaşlar. Eyy Google demiyorum ama doğru olan budur.
     redblack
     Kasacakları duyarı skim onların
      monaiman
      Google'ı Kim Kardashian yönetiyor galiba.
       eski_bi_tanidik
       Mal mısınız aq bizim bize ait olan şeye yunan adı veremezler ne münasebet? Onların kendi adları var kafasına göre veremez
        sedefartuny
        Ne kadar saldırgan bir toplum olduk biz böyle ya. Saldıralım, duyar kasalım da kim ve ne için olduğu hiç önemli değil kafası yaşıyor herkes. İstanbul'da adı Bosphorus olmayan otel ve cafe mi var. Nedir yani bu duyarın gereği?
         who-am-i
         Eyyy Google sen kimsin
          peripedia
          Ee Boğaz işte Bosphorus. Yine bir şeylere kızmışız milletçe ve Google nasibini almış sanırım. Bu enerjiyi iyiye, güzele kullansak, sesimizi bize ve ülkemize faydası olacak olay ve durumlara çıkarsak nasıl olur acaba??
           paltun01
           Türkçe isimleri öğrenmeleleri lazım İstanbul'a Constantinople diyen de duydum..İstanbul İstanbul'dur..oyunda da istanbul'u constantinople yazmış kurucuyu bulsam şikayet edeceğim , oyun airport city
            detokssuyu
            O zaman İzmir'e Smyrna diyelim. Ankara'ya Ancyre diyelim. Ben haklı bir isyan olduğunu düşünüyorum ve evet düzeltilmesi gerekir. Türkiye toprağı Türkçe isimlendirilmelidir.
             dr.rock
             google ın ne dediği değil tarihin ne dediği mesele Günah diyemiyolar demek ki Şimdi biri seni vakti zamanında çok pis skse ona Türkiye dermisin Demezsin, diyemezsin, ne dersin Hindi dersin Çünkü acımıştır Ben olsam google olsun üzülmeyin yazar geçerim
              issizmadaaam
              Google’a bile ayar vermeye calisan bi topluluk. İnanılmaaaz
               plazacalisani
               Ne var bunda anlayamadım?
                vogelfrei
                düzeltmeleri gerekir
                /
                0

                Tarihe Göre

                İçerik bulunamadı.