Can Almak ve Can Yakmaktan Başka Bir Şey Yok Bu Ülkede
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   ceviz-agaci
   Sevgili arkadaşlarım bugün gene bir insan, kadın öldü bir erkek tarafından öldürüldü. Okuduk üzüldük belki de okumadık hepimiz evimizde hayatımıza devam ediyoruz. Ama benim aklım almıyor artık 35 yaşında bir kadın olarak böylesi leş bir ülkede daha neler görebilirim. Can almak ve can yakmaktan başka bir şey yok artık bu ülkede. Beyinleri uyuşturan saray sözleri ve onun köpekleri. Ülkenin neredeyse yarısından fazlasını saran hastalıkla mücadele edemeyen ülkem ki sanki ülkede ilim bilim hukuk tıp mı kaldı. Biz anca buradan kaçıp Almanya da kendini ispat eden Türklerin aşılarına seviniyoruz. Neyse bu ülkede artık yaşamak çok pahalı can almak çok ucuz.. Gelişmişlik düzeyi sadece ekonomi ve sanayii ile olmuyor. Sarsılıyorum benim ülkemde bir din istismarcısı erif ona umut bağlayan kadınlara taciz uygular adliyenin arkasından ceza almadan çıkar. Genç kızlarımız öldürülür bir de bedenleri yakılır çöplüğe atılır. Hiç ceza almaz ve hatta hayatına devam eder. Bugün gene bir kadın hem de öğretmen bir kadın öldü. Bakın yarın hayatımıza devam edeceğiz. Ben korkuyorum başka bir şey yazamıyorum
    ali-vercetti
    haklısın ceviz abla☺
     _gizem_
     bitmiyor... bitmeyecek... tek korkum sıradakinin ben ve ya çevremden biri olması
      vsjvsjvsjv000
      Hiç kimseyi yeterince tanıyamıyoruz, ayrıldıktan sonra içlerindeki pisliği kusuyorlar. Kimi kadın kendini koruyor, kimisi bunu başaramıyor. Umarım son olur.
       kaaninteyzesi
       Gerçekten benim eşim sevgilim asla yapmaz diyen kadın kalmadı artık... Her erkeğin yapma potansiyeli var , ve biz de aman sinirlenmesin canıma kasdetmesin diye susuyoruz bazı şeylere.. ne acı..
        ponymann
        analar şerefsiz de doğuruyor bazen
         gulfemkaya
         Daha kadın cinayetlerinin birini haz edemeden üstüne başka bir haber geliyor. Gerçekten yaşadığımız dünyayı ve insanlığımızı sorgulamamız gerekiyor
          sairsel
          Bir cana kıydın da erkek mi oldun 😠
           plazacalisani
           Bazen ben de tereddütte kalıyorum. Ya diyorum hayatımdaki erkekler cidden böyle bir şey yapabilir mi? Ne yapmaz diyenler yapıyor. Hiçbir can güvenliğimiz yok. Resmen haybeye yaşıyoruz.
            the-pretty-reckless
            Erkek her zaman kadından daha çok ezilmiştir sadece erkek kadınlar gibi hayatından şikayet etmez çünkü erkek aglamaz erkeklik gururu diye bir saçmalık vardır.Hayatınızın 1 yılını askerde geçirmek zorundasınız savaşmak zorundasınız ölmek için yetiştirildiniz çünkü erkek savaşacak erkek ölecek erkek koruyacak mantıgı vardır. Askerden gelirsiniz iş bulmak zorundasınızdır başka türlü evlenemezsiniz kız istemeye gittiğinizde ilk soru ne iş yaptıgınız arabanız eviniz varmı kızıma bakabilecekmisindir ama kadının böyle bir derdi yoktur ona hiç kimse ne iş yapıyorsun evin araban varmı nasıl evleneceksin diye sormaz çünkü sen erkeksindir sen bakmak zorundasın. Evlenince ömür boyu çalışmak zorundasın çünkü sen erkeksin. Eve her gün çiçek alıp gidersen romantiksin almazsan odunsun evlilik yıl dönümünde ya yemeğe çıkaracaksın yada güzel bir hediye alacaksın yoksa odunsun paran varmı diye sorulmaz. Yemeğe çıktığınızda evli yada sevgili hatta onuda geçtim normal arkadaş dahi olsanız hesabı ödemek zorunda hissedersin çünkü bu senin görevindir. Boşanırsın ölene kadar nafaka parası verirsin. Polis bile kadına el süremez sen polise karşı gelsen dayağı yersin. Toplu taşımada kadına yanlışlıkla değersen eğer zaten öldün demektir kadının bana dokundu demesi yeter senin kendini nasıl savunduğun önemli değil bayılana kadar dayağı yersin kardeşim.ERKEKSEN HAKKINI ARAMAYA GİDERSEN ERKEK OLAMAZSIN ÇÜNKÜ ERKEKLER AGLAMAZ ERKEKLER HAK ARAYAMAZ.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.