20
21.1.2021
Çamaşır Kurutma Makinasının Türkiye'de Tutmamış Olması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   vogelfrei
   Özellikle elektriğin bedava olmaması hatta pahalı olması, çamaşırların kurumasının ise bedavaya mal edilebilmesi durumu Türkleri bu alete boşuna para vermemeye ve elektriği harcamamaya itmiştir. Ayrıca genel anlamda evlerin pahalı olması ve bu koca aleti evde bir yerlere sıkıştırmak yerine daha düşük metrekareye sahip evlerin tercih edilmesi de bir diğer faktördür. Genel anlamda çok kıyafet tüketen bir millet olmamızdan mütevellit de her kıyafetin kurutma makinasında aynı ölçüde düzgün kurumaması da bir diğer sebep olabilir. Yani çok gömlek tercih edilen bir evde kurutma makinası gömleği kırış kırış yapar ve daha sonra ütüyle açmak çok daha büyük zorluk oluşturabilir. Genel anlamda evlerdeki işleri maalesef kadınların yükleniyor olması ve temizlik yapmanın bir kadının yapması gereken en mühim iş olarak görülmesi zihniyeti de bu duruma etki ediyor olabilir. Kurutma makinasının mertliğe zeval getirdiği düşünülebilir. Bilemiyorum, siz ne düşünüyorsunuz?
    palmiye
    Şöyle çırpa çırpa ipe sermenin yerini tutar mı hiç?
     kania_
     Bence dışarı asılıp kuruması daha zevkli
      fuzbing
      Çalışan bayan az demek ki. Çalışan ve çocuk sahibi olan bayan daha da az demek ki. En çok bu kesimin işine yarayacağını sanıyorum.
       asit
       ne gerek var olum makineye, kocaman güneş var ya.. Ayrıca akşamdan benim gibi asmayı unutursanız gömlekleri vs, fön makinesi ve ütü de kurutuyor :(
        cokbilmisdegilcokbilen
        Valla kullanıyorum. Dünyanın en rahat şeyi, zamanda tasarruf pratik.. Ayrıca çamaşırları da yumuşacık yapıyor
         deodorantsisesi
         Güneş alan ülkelerde satmaz bu ürün
          patronice24
          Kıyafet dolabı yıkılan insanlar için gereksiz. Çamaşır haftalarca ipte beklese dahi aklıma gelmeyecek kadar çok kıyafetim var.
           visnelikapkek
           zamanla kıyafetleri yıpratıyor sevmiyorum ben bu makinayı
            agac-ceviz
            al bak bu başlıkta tutmamış
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.