374
14.10.2020
Çalıştığınız İşle İlgili Bir Meslek Sırrınızı Alalım
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   mkrdg
   'Aa saç uçlarında kırık var, mutlaka uçlarından almamız lazım. Bak bir de bende bir şampuan var. Dur vereyim sana...'
    dr.rock
    Devlet "hasta başı para öderim" diye kanun çıkartınca halk "oha ben insanım mk , puanmıyım" demeyince, halk yerine, hekimler "hastalar paraya endekslenemez" diye eylemleşmiş, ama nedense halk "hekimler paragöz" diye olaya son noktayı koymuştur. Eylemde kaldırımdaki amca "üç kuruş fazla para alacağım diye işi bırakmayın aç gözlüler" diye bağırırken elimdeki dövizde şu yazıyordu "SAĞLIK HAKTIR, PARAYA ENDEKSLENEMEZ PUANLARI MARİO TOPLASIN" Canım halkım ya Nasılda hak ettiğini yaşıyorsun
     ezgisarikaya
     şu an o işi yapmıyorum ama yaptığım dönemlerden bir sır vereyim... PT olduğum zamanlarda salona gelen erkek müşterilere biraz flörtöz davranmam istenmişti. hatta bunun karşılığında da aylık prim alıyordum öyle az buz bir miktar da değildi 😏 patronum çözmüş işin bug'ını ben napim erk*kler maalesef böyle. hepsi 2 muhabbet edince akşam ona vereceğimizi sanıyor ahhahaha aynen beyler devam öyle düşünmeye belki düşer diye spor salonlarına gidip kadın PT'lere para vermeye 👌
      daisyyy
      Tabii, mesela ev hanımlığının sırrı şu; mükemmeliyetçi olmayacaksın ama çok bırakmayacaksın da kendini. Her gün 5 çeşit yemek yapmaya alıştırmayacaksın kimseyi. Mükemmel bir ev hanımı olmaya çalıştığında sen yorulursun çünkü hep mükemmeli beklerler. Hiiiiç gerek yok.
       semih-kurnaz
       Yazılım sektöründen örnek vereyim bende, ihtiyacınız olabilecek bütün kaynak, materyal ve eğitimler ücretsiz olarak internette mevcut kurslara boşuna para kaptırmayın. Hele İngilizceniz varsa sınırsız kaynak var, fakat bunlardan bir tanesini öğrenin diye kendinizi mühendis falan sanmayın, lisans eğitiminde verilen tek dersi daha doğru düzgün öğrenemediniz bile, hemen koltuklarınız kabarmasın ve ek olarak insanlar boşuna milyon dolarlar kazanmıyor yaptıkları projeler ile, yerine göre büyük projeler için milyonlarca satır kod yazıyoruz ve hepsi zihnimizden çıkıyor. Şu onedio'da bile en az birkaç yüz bin satır kod var ki geceli gündüzlü en az 6 aylık bir ekip işi var bu sitenin yapım aşamasında, daha güvenliği, optimizasyonu vs hesaba katmıyorum, bilginiz olsun.
        pazartesi
        (Bulaşıkçıyken) çay soğuk diye ilk 15 saniyede gönderecekseniz gönderin. Gerçekten. 15 sn den sonra göndermeyin. Sakın. Önermem. (Satış danışmanıyken) cinsiyet farketmeden müşterilerle flört etmek kazancı arttırır. Bazen ürünü değil flörtöz davranışımızı satın alıyorsunuz. (Kurye) bazen kargonuz dükkandan bile çıkmadan evde bulamadık giriyoruz sisteme. (Sekreter) patronla kanka moduna girersen kazanırsın (Garson) kaba davranmayın. Önermem. Cidden. Sakın. Aman. Son olarak şimdiki mesleğim: öğretmenlik: öğrencilerimize canımız feda ama velilerimizden genel olarak tiksiniyoruz.
         badideasensei
         Öğencilik meslekse anlatayım Tekrar yapmam aşırı fazla soru çözmem Arkadaşlar Dersi derste dinleyin ve not alın Film izleyin dil fark etmeksizin Haber izleyin beyin yakan türünden Müzik dinleyin sayısal da bayağı işe yarıyor En önemlisi de kitap okuyuuuuun
          zodyakli
          Bir dershanede çalışıyordum. Dershaneye giden arkadaşlar da iyi dinlesin. Tabii hepsi bunlar gibi değildir de. Öğrenciyi asla ciddiye almazlardı asla öncelikleri yapmazlardı hatta yaa öğrenci hep şikayet eder. Onların ne düşündüğünü önemseme He de geç derlerdi. Demem o ki dershaneye gidecekseniz iyi araştırın isim yapmış olması da önemli değil. Sizi sadece para olarak görüyorlarsa ve vaadlerini yerine getirmiyorlarsa büyük bir sıkıntı var demektir. Kendinizi ezdirmeyin. Ha bir de bu var. Sürekli tehdit eder büyük büyük konuşurlar ama asla bir şey de yapmazlar.
           palmiye
           Sert olmak zorundasın. Biraz yumuşak dursan kimse ciddiye almaz. En azından normal yaşantına gore bir tık daha ciddi olmalısın.
            roxannee-
            Online eğitim veriyorum ve önemli olan şey yaptığınız iş her neyse onunla ilgili dürüst olmak. Karşınızdaki insana güvenilir olduğunuzu hissettirirseniz gerisi çok daha kolay oluyor.
             thetalentedmrripley
             Avukatlık Kanunu md 36 gereği sır saklama yükümlülüğümüz var. Meslekteki her nane meslek sırrı. Nasıl anlatayım aq cezası var.
              begumg
              ofiste insanlarla konuşurken araya ingilizce kelime sıkıştırmam şart. arkadaşlar bugün şu oldu fyi gibi ya da mesela akşama drinklerimizi alıp otururuz bi yere gibi. yoksa beyaz yakalılığım düşüyor tekrar kontrole girip kanıtlamam lazım :)
               assortie
               Benimkisi sır falan değil herkesin bildiğini "dio"dan mi saklicam canm aaa. Trafikte ehliyet ruhsat sorgularken herkese kibar olmak zorundayız; kodamani, patronu, makam-mevki esiri, burnundan kıl aldirmayani vs vs bulur bizi illaki. Velhasıl canım ülkemde yaşamak ayrı bı zanaat.
                csa
                Mimarım. Hayır, hiçbir iş için sabahlara kadar falan çizim yapmıyoruz. Zaten ülkemizde gerçekten üstüne düşünüp, gerçek anlamda mimari bir tasarım ortaya çıkarmanız istenen çok kısıtlı sayıda iş olabiliyor, onlar da kolay kolay orta hali ofislere düşmüyor. Ama işte o binde bir altın işlerden bir tanesi denk gelirse de projenin içinde kendini kaybedip saatlerce çizip de sabaha karşı hala saati gece 1 zannettiğiniz ve "ooo çok geç olmuş yatayım artık" dediğiniz olabilir.
                 tsukyomi
                 Eğer gençlere odaklı bir saha araştırmasındaysam doğru soruları sorup, cevapları detaylandırmam gerekiyor ki sağlam veri çıkartabileyim. Fakat sorulan sorular çok soğuk tınılı, hele 5n1k hiç çekilmez. Bol bol gülümseyip genelde internet miğmlerine başvururdum iletişimi yakalayabilmek için. Sonrası çorap söküğü. İki maske takacaksınız bu meslekte: toplantılarda Emile Durkheim, sahada Joker olacaksınız. Borderline kişilik bozukluğunuz hayırlı uğurlu olsun.
                  sbstnbjk
                  Başta Trendyol ve İnstagram mağazaları olmak üzere internette orijinal diye satılan pahalı çanta, parfüm, saat, giyim gibi ürünlerin %90'ı çakma. İnstagram mağazalarını az çok anlarsınız ama Trendyol büyük bir site olduğu için kimse çakma ürün satılacağını düşünmüyor. 1000 TL'ye satılan kadın çantalarının toptan fiyatı 50 TL. Maliyeti 5-10 TL olan t-shirtleri 200-300 TL'ye satıyorlar. İşi o kadar abarttılar ki satıcı olarak o markanın adını bile kullanıyorlar. Trendyol'da mağazası olmadığını bildiğim 2-3 markanın adı kullanılarak mağaza açılmış. Çakma ürünleri orijinal fiyatına satılıyor. Orijinal firmanın hiç üretmediği, satmadığı modelleri bile markanın logosunu basıp satıyorlar. Kesinlikle olumsuz yorumları yayınlamıyorlar. Mağaza puanları gerçek değil. İnsanlar giriyor yorumlar iyi, mağazanın puanı da yüksek. Güvenip alıyorlar. Almayın.
                   buzgibi
                   Yemek yaparken yemekle konuşun , cevap veriyor kendi dilinde . Hayır şizofren değilim , duygusallık katmayı seviyorum işe , daha lezzetli oluyor ;)
                    phoenix_00
                    Bende yazayım kısa bir şeyler. Yaptığım meslek belirli bir süre boyunca geçerli aşırı zor bir meslek. Tabi herkesin ki kendine zor ama bu mesleği aslında istesek de istemesek de bu işi yapıyoruz hepimiz. Aslında herkes tarafından bilinen bir sır olduğunu var sayıyorum. Sır şu: O başta dediğim "belirli bir süre" boyunca sivilcelerle birlikte zor zamanlardan (!) geçiyorsun. Meslek şu: Öğrencilik
                     issizmadaaam
                     18 yaşımdayken Antalyada bir restoranda çalıştım isim vermicem ama Antalya’nın en lüks restoranlarından biriydi. Bir gün aşçılardan biri kokmuş tavukları çöpe attı. Şef ise gelip kızdı ve tavukları çöpten geri aldı. Aşçı ama kokmuş dese de dinletemedi ve direkt tavuk yemeğinde değil de makarna ya da ara sıcaklarda kullan dedi. Sonra da bu mutfakta hiçbir malzeme ziyan edilmeyecek dedi.... Demem o ki o lüks sandığınız restoranların mutfaklarında dönen şeyler karşısında aklınız hayaliniz durur
                      xlethex
                      Beloctan fark almayan eczane yoktur. "Assaaaki eczane almiyor" derlerse "buyrun oradan alin diyin" "neyse simdilik burdan alayim" derler. Hic degismez. Ayrica ayni ilacin hem rektal/vaginal, hem oral formu varsa birini muadil verin, ayni kutulu iki ilac olunca g*tune sokacagini agzina, agizdan alacagini g*tune sokuyorlar. Yasandi, tecrubeyle sabittir.
                       piqa
                       10 yıllık kurumsal hayattan sonra çok severek ve de iyi bir pilates hocası oldum. Size söyleyebileceklerim: -Günde 7-8 ve üzeri ders veren bir hocayla çalışıyorsanız, hele ki bu dersler peşpeşeyse hocadan verim beklemeyin. Siz fark etmeyebilirsiniz ama büyük ihtimal ilk dersiyle son dersi arasında dağlar kadar fark vardır. Çok yoğun olan ama kaliteyi koruyan hocalar istinadır. -Haftada 2-3 düzenli gitmenize rağmen sürekli aynı hareketleri yaptırıyorsa, dersteyken elinde telefonla takılıyorsa, sizinle ilgilenmediğini hissediyorsanız o hocayı bırakın. -Hoca seçerken eğitimlerine bakın, sadece 1-2 level sertifikası varsa yolun başında demektir ve uzun süredir pilates yapıyorsanız ya da fıtık vb bir probleminiz varsa daha tecrübeli bir hocayla çalışmanız doğru olur. -Derse geç kalan, son anda iptal eden vb tiplerle çalışmayın. -Spor akademisi mezunu daha iyi hocadır diye düşünmeyin, değildir demiyorum ama öyle bir gerçeklik kesinlikle yok sektörde. -Hamileyseniz hamilelikte pilates eğitimi almış bir hocayla çalışın, mümkünse sertifikasını görün. -Yıllardır hiç bir eğitim/seminere katılmamış bir hoca büyük ihtimalle son gelişmeler ve değişen trendlerden habersizdir. Örneğin hala "karnını sık, içine çek" vb diyordur..Gerçekten de yıllar içinde çok şey değişiyor, update olmak lazım. Bunların dışında muhakkak spor yapın. Ayrıca yağlar da kasa dönüşemez :)
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.