375
14.10.2020
Çalıştığınız İşle İlgili Bir Meslek Sırrınızı Alalım
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   mkrdg
   'Aa saç uçlarında kırık var, mutlaka uçlarından almamız lazım. Bak bir de bende bir şampuan var. Dur vereyim sana...'
    badideasensei
    Öğencilik meslekse anlatayım Tekrar yapmam aşırı fazla soru çözmem Arkadaşlar Dersi derste dinleyin ve not alın Film izleyin dil fark etmeksizin Haber izleyin beyin yakan türünden Müzik dinleyin sayısal da bayağı işe yarıyor En önemlisi de kitap okuyuuuuun
     benita
     Daha çok yeniyim ben de bilmiyorum henüz
      begumg
      ofiste insanlarla konuşurken araya ingilizce kelime sıkıştırmam şart. arkadaşlar bugün şu oldu fyi gibi ya da mesela akşama drinklerimizi alıp otururuz bi yere gibi. yoksa beyaz yakalılığım düşüyor tekrar kontrole girip kanıtlamam lazım :)
       redblack
       Beloctan fark almayan eczane yoktur. "Assaaaki eczane almiyor" derlerse "buyrun oradan alin diyin" "neyse simdilik burdan alayim" derler. Hic degismez. Ayrica ayni ilacin hem rektal/vaginal, hem oral formu varsa birini muadil verin, ayni kutulu iki ilac olunca g*tune sokacagini agzina, agizdan alacagini g*tune sokuyorlar. Yasandi, tecrubeyle sabittir.
        ezgisarikaya
        şu an o işi yapmıyorum ama yaptığım dönemlerden bir sır vereyim... PT olduğum zamanlarda salona gelen erkek müşterilere biraz flörtöz davranmam istenmişti. hatta bunun karşılığında da aylık prim alıyordum öyle az buz bir miktar da değildi 😏 patronum çözmüş işin bug'ını ben napim erk*kler maalesef böyle. hepsi 2 muhabbet edince akşam ona vereceğimizi sanıyor ahhahaha aynen beyler devam öyle düşünmeye belki düşer diye spor salonlarına gidip kadın PT'lere para vermeye 👌
         dr.rock
         Devlet "hasta başı para öderim" diye kanun çıkartınca halk "oha ben insanım mk , puanmıyım" demeyince, halk yerine, hekimler "hastalar paraya endekslenemez" diye eylemleşmiş, ama nedense halk "hekimler paragöz" diye olaya son noktayı koymuştur. Eylemde kaldırımdaki amca "üç kuruş fazla para alacağım diye işi bırakmayın aç gözlüler" diye bağırırken elimdeki dövizde şu yazıyordu "SAĞLIK HAKTIR, PARAYA ENDEKSLENEMEZ PUANLARI MARİO TOPLASIN" Canım halkım ya Nasılda hak ettiğini yaşıyorsun
          palmiye
          Sert olmak zorundasın. Biraz yumuşak dursan kimse ciddiye almaz. En azından normal yaşantına gore bir tık daha ciddi olmalısın.
           roxannee-
           Online eğitim veriyorum ve önemli olan şey yaptığınız iş her neyse onunla ilgili dürüst olmak. Karşınızdaki insana güvenilir olduğunuzu hissettirirseniz gerisi çok daha kolay oluyor.
            cinayetvaraga
            3 farklı sektörde aile şirketi olarak çalışıyoruz. bir tanesi biraz zorlu ve raconlu bir alan. Bazı ihalelere 20 kişi gittiğimizi biliyorum. Gövde gösterisi şart. çünkü esnaflığın bazı alanları hırçın maalesef.
             tsukyomi
             Eğer gençlere odaklı bir saha araştırmasındaysam doğru soruları sorup, cevapları detaylandırmam gerekiyor ki sağlam veri çıkartabileyim. Fakat sorulan sorular çok soğuk tınılı, hele 5n1k hiç çekilmez. Bol bol gülümseyip genelde internet miğmlerine başvururdum iletişimi yakalayabilmek için. Sonrası çorap söküğü. İki maske takacaksınız bu meslekte: toplantılarda Emile Durkheim, sahada Joker olacaksınız. Borderline kişilik bozukluğunuz hayırlı uğurlu olsun.
              semih-kurnaz
              Yazılım sektöründen örnek vereyim bende, ihtiyacınız olabilecek bütün kaynak, materyal ve eğitimler ücretsiz olarak internette mevcut kurslara boşuna para kaptırmayın. Hele İngilizceniz varsa sınırsız kaynak var, fakat bunlardan bir tanesini öğrenin diye kendinizi mühendis falan sanmayın, lisans eğitiminde verilen tek dersi daha doğru düzgün öğrenemediniz bile, hemen koltuklarınız kabarmasın ve ek olarak insanlar boşuna milyon dolarlar kazanmıyor yaptıkları projeler ile, yerine göre büyük projeler için milyonlarca satır kod yazıyoruz ve hepsi zihnimizden çıkıyor. Şu onedio'da bile en az birkaç yüz bin satır kod var ki geceli gündüzlü en az 6 aylık bir ekip işi var bu sitenin yapım aşamasında, daha güvenliği, optimizasyonu vs hesaba katmıyorum, bilginiz olsun.
               madam-aylak
               Tüm sır iletişim kabiliyetimin yüksek olmasında..
                pazartesi
                (Bulaşıkçıyken) çay soğuk diye ilk 15 saniyede gönderecekseniz gönderin. Gerçekten. 15 sn den sonra göndermeyin. Sakın. Önermem. (Satış danışmanıyken) cinsiyet farketmeden müşterilerle flört etmek kazancı arttırır. Bazen ürünü değil flörtöz davranışımızı satın alıyorsunuz. (Kurye) bazen kargonuz dükkandan bile çıkmadan evde bulamadık giriyoruz sisteme. (Sekreter) patronla kanka moduna girersen kazanırsın (Garson) kaba davranmayın. Önermem. Cidden. Sakın. Aman. Son olarak şimdiki mesleğim: öğretmenlik: öğrencilerimize canımız feda ama velilerimizden genel olarak tiksiniyoruz.
                 zodyakli
                 Bir dershanede çalışıyordum. Dershaneye giden arkadaşlar da iyi dinlesin. Tabii hepsi bunlar gibi değildir de. Öğrenciyi asla ciddiye almazlardı asla öncelikleri yapmazlardı hatta yaa öğrenci hep şikayet eder. Onların ne düşündüğünü önemseme He de geç derlerdi. Demem o ki dershaneye gidecekseniz iyi araştırın isim yapmış olması da önemli değil. Sizi sadece para olarak görüyorlarsa ve vaadlerini yerine getirmiyorlarsa büyük bir sıkıntı var demektir. Kendinizi ezdirmeyin. Ha bir de bu var. Sürekli tehdit eder büyük büyük konuşurlar ama asla bir şey de yapmazlar.
                  daisyyy
                  Tabii, mesela ev hanımlığının sırrı şu; mükemmeliyetçi olmayacaksın ama çok bırakmayacaksın da kendini. Her gün 5 çeşit yemek yapmaya alıştırmayacaksın kimseyi. Mükemmel bir ev hanımı olmaya çalıştığında sen yorulursun çünkü hep mükemmeli beklerler. Hiiiiç gerek yok.
                   thetalentedmrripley
                   Avukatlık Kanunu md 36 gereği sır saklama yükümlülüğümüz var. Meslekteki her nane meslek sırrı. Nasıl anlatayım aq cezası var.
                    rehetsiz
                    Hangi meslek grubundan olursaniz olun fark etmiyor urunu satmiyorsunuz pazarliyorsunuz:/
                     cokbilmisdegilcokbilen
                     Size pazarlanan şey eğer bir hizmetse, büyük ihtimalle projenin ilk 3 ayı filan fazladan para almak için boş yapılacak.
                      csa
                      Mimarım. Hayır, hiçbir iş için sabahlara kadar falan çizim yapmıyoruz. Zaten ülkemizde gerçekten üstüne düşünüp, gerçek anlamda mimari bir tasarım ortaya çıkarmanız istenen çok kısıtlı sayıda iş olabiliyor, onlar da kolay kolay orta hali ofislere düşmüyor. Ama işte o binde bir altın işlerden bir tanesi denk gelirse de projenin içinde kendini kaybedip saatlerce çizip de sabaha karşı hala saati gece 1 zannettiğiniz ve "ooo çok geç olmuş yatayım artık" dediğiniz olabilir.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.