Çalışmak İsteyene İş Çok mu?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bisosyolog
   Linç yemeden önce söylüyorum, kendime ait bir düşünce değil. Berbat bir çalışma düzeni olan, özellikle özel sektörün çalışanı deli gibi sömürdüğü bir düzende yaşıyoruz. Bile bile ben de sömürülen insanlardan biriyim. Bugün bu cümleyi sağ olsun çok tatlı muhalefetten nefret eden bir esnaf abimizden duydum... Neremle güleyim bilemedim. Sadece burada bir dipnot girmek istiyorum. Ofise mesela iş görüşmesi için gelenler oluyor. Bizim patronun da verdiği maaş belli öyle şahane değil. He bu pandemi de zaten içeriden yiyor orası ayrı bir mesele. İyi ve iyi niyetli bir firmaysa Türkiye şartlarında asgarinin biraz üstünü veriyor yeni mezuna. Ama yeni mezunun beklentisi ne? 5 bin. Gerekçe olarak da yoksulluk sınırını gösteriyor. "Ben o kadar üniversite okudum, yoksulluk sınırı bu. E okuduğuma değsin muhabbeti çeviriyor." Ne kadar çok beğensek de o elemanı, böyle bir bütçe karşılanmayacağı için alınamıyor. Hak veriyorum, bu şartlarda istenmesi gereken maaşlar bunlar. Ancak ülkenin durumu belli. Bu durumda çalışmak isteyene iş yok olmuyor mu? Demek istediğim yüksek lisans mezunu gitsin Mc Donalds'ta kasiyerlik yapsın çalışmak isteyene her yerde iş var muhabbeti değil yani.
    takmazuguramatakar1
    ODTÜ mezunu olan biri tabi asgari ücrette sürünmemeli. Garson olmak için mi yıllarca okuyorlar bu insanlar? Sonra da herifin teki iŞ bEğEnMiYoRLaR diyor. Ee tabi beğenmez
     _gizem_
     iş yok tu* olacaktı sanırım :D
      kania_
      İş çok olsa işsiz olmaz istiyip istememekle alakalı deil bence
       eski_bi_tanidik
       Ben fakir afrika ülkelerine üzülüyordum ahh yazık fln diye bizim ülkemizin de sonu oralar ztn. Farkımız kalmamış aq
        mrlawyerkk
        Tabii size gore niteliğin, uzmanlaşmanın, iş kalitesinin bir önemi yok hepimiz araba alıp satalım, temizlik yapalım ve benzeri ve benzeri. İnsanların niteliklerine göre bilgi birikimlerine göre iş yok evet.
         adem_albasan19
         iş saatleri çok uzun 12 saat ne yav tatil haftada 1 gün
          sedefartuny
          Tamam da aynı muhabbet yine. Benim bir kaşem var. Ülkenin durumu belli işveren benimle çalışmak istiyor ama kaşemi karşılayamıyor. Burada ben iş beğenmemiş mi oluyorum. Asgariye razı olduğumda iş beğenmiş mi oluyorum. İş yok mevzu fiziksel olarak işsiz olmak yeşilçam filmlerinde gazete sayfalarında iş aramak değil ki. Beni asgariye çalıştıran bir sistem varsa. Sedef olmaz Ayşe olur Ali olur diyorsa bu iş yok demektir zaten.
           eflayilmaz
           bir işte çalışmak yerine köle olmayı kabul ediyorsanız evet zar zor bir iş bulabiliyorsunuz
            kitaptakikurt
            tabi ya adam itü endüstri mühendisliği mezunu mesleğinde iş bulamadı diye gitsin çağrı merkezinde çalışsın,garsonluk yapsın,yemek siparişi götüren motokurye olsun dimi iş çok diyip?
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.