Çalışmak İçin mi Yaşıyoruz , Yaşamak İçin mi Çalışıyoruz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   yusufdincer
   Yaşamamız gereken bir tane hayatımız varken biz bunun günde en az 8 saatini çalışarak geçiriyoruz. Tabi 8 saat çalışanlar, daha fazla saat çalışanlara göre daha iyiler tabi. Peki bu kadar çalışınca ne olacak daha fazla mı kazanacaksın. Tamam kazandın diyelim ne zaman yiyeceksin. Ailenle ne zaman vakit geçireceksin. Çocuğunu ne zaman büyüteceksin. Ne zaman ihtiyacı olduğunda yanında olacaksın. Ne zaman kafanı kaldırıp ihtiyacı olan birine yardım edeceksin. Biz para kazanmak için hayatımızdan ve gençliğimizden mi vaz geçiyoruz acaba. Hayatımızı daha iyi şartlarda sürdürebilmek için para kazanıyoruz aslında ama hangi hayat, daha güzel ev aldın diyelim oturup tadını çıkarmadıktan sonra anlamı ne? Kime şekil yapıyorsun yani. Şimdi arkadaşlar benim kafa karışık gördüğünüz gibi. Bu adam ne anlatıyor diyenler olacaktır tabi ama bu konu benim kafamı çok kurcalayan noktalardan biri. Bu sebepten ötürü konuya bir açıklık getirmek gerekiyor. Çok fazla uzatmak istemiyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.
    nickimdebileolmaz
    Doğru söyledin en iyisi zengin bir bunak bulup ölmesini beklemek yoksa günde 8 saat haftada 5 bazen 6 gün çalışmak nedir köle miyiz lan biz.
     burocks
     şöyle ki bana göre Dünyadaki en iyi ilk 2 meslek ( rahatlık açısından ) : 1 ) yayıncılık ( YouTuber, gamer vs . ) 2 ) futbolculuk ... bu iki meslekten birini yapmaya bakın derim
      dr.rock
      Bu akşam 22 de bir çocuk getirdi anne ve babası, normalde covid nedeniyle sadece anne alıyoruz. Babası gözüme çok endişeli göründü bu nedenle onuda aldım polikliniğe. Annesi sürekli ateşlendiği söyledi, bende bir yılda ortalama kaç defa ateşlendiğini sordum. Eğer 7-8 den fazla ise bağışıklık sisteminde bir bozukluk olabilir ve şimdiki hastalığı beklenenden daha ağır seyredebilir. Çünkü aileler ayda 2 defa ateşlenirse yılda 2 defa olsa bile ÇOK der. Babası “ne yapacaksınki sadete gel he 300 kere ateşlendi” diye çıkıştı. Bende durumu anlattım, anlatmak zorunda değilim, çünkü bu bir müdehale değil. Neyse, bu defa “kimi kandırıyorsun işini yap ilaç yaz artislik yapma” dedi. Bu şekilde yardımcı olamam dedim güvenliği çağırıp çıktım. Sen nasıl olsa çıkacaksın dışarı diye tehdit savurup gitti. Mesai çıkışı aracıma güvenlikle gittim. Dün 42 yaşında hekim arkadaşımı kaybettik covid nedeniyle. Üzerine bu. Ben bu neslin son temsilcilerindenim inanın bana. Kendi meslektaşlarım bile bu konuda bana tepki veriyor. Artık yapmayın demiyorum. Üzgünüm ne hak ediyorsanız onu yaşayacaksınız. Başlığa cevabım; benim işim hobimdir.
       ali-vercetti
       sikismek için çalısıyoruz
        peripedia
        Normal şartlarda yaşamak, hayat kalitemizi yükseltmek için çalışılır ama bizim ülkemizde durum pek öyle değil çünkü ne kadar çalışırsak çalışalım yaşayamıyoruz. İyi yaşam kıstasımız her geçen yıl biraz daha aşağı düşüyor.
         ceviz-agaci
         Ya çalışmak aslında güzeldir aaa dostlar evde oturunca kıymetini anlıyorsunuz
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.