Çalışma Arkadaşları İle Yakın Arkadaşlık Kurulur mu Sorunsalı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   İş arkadaşları ile yakın arkadaşlık kurmanın profesyonel olmadığını iddia eden birtakım insanlar var da çevremde. Özel sektör için bu durumun geçerli olduğunu herhangi bir terfi durumunda arkadaşlık ilişkisi kurulan çalışma arkadaşları ile sorun yaşanacağı, o insanlarla nasıl alt-üst ilişkisi kurulacağı sorunundan dolayı bu görüşü savunuyorlar. Şimdi tüm bunları düşününce mantıksız gelmemeye başlıyor tez. Benim de çalıştığım kurumda yakın bir arkadaşım var. Aynı pozisyonda çalışıyoruz. İlerleyen günlerde benim ya da onun terfisi söz konusu olursa arkadaşlığımız ve bununla birlikte iş ilişkimiz de sıkıntıya girebilir. En nihayetinde aramızda bir hiyerarşi olacak. E diğer taraftan da bir yakın arkadaşınızla tanışacağınız ortamı seçemiyorsunuz ve günün büyük çoğunluğunu geçirdiğiniz insanlarla zaman geçtikçe yakılaşabiliyorsunuz yani ben bilemedim. Siz ne diyorsunuz?
    mrlawyerkk
    Bence kurulmaz. Çalışma hayatında farklı dinamikler söz konusu. Ne olur ne olmaz tüm günümüzü geçirdiğimiz ortam kimseye güvenmemek lazım. Hele hele arkadaşlık ilişkilerinden uzak durmak lazım.
     muzlu-pasta
     Ben iş yeri dışînda samimiyet olmasın diyenlerdenim
      detokssuyu
      Arkadaşlık ilişkileri ne zamandır böyle şekilleniyor biri ile kafan uyuşur yanında kendini iyi hissedersin ve arkadaş olursun nerede çalışıyor ileride ne olur diye düşünmezsin ki.
       kayberkay
       herkesin bı yeri olmalı yahu sınırlar önemli taraftarıyım
        eo110
        9 yıldır aynı iş yerinde hemen hemen aynı 35 kişi ile beraber çalışıyorum. Arkadaşlık kavramı bende çok çeşitliliği ifade eder ancak iş yerinden arkadaşlık ettiğim insan sayısı Max 1 dir. Çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.Hele ki ast üst veya kıdem alma durumları varsa uzun vade de zarar verir.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.