Çalışan Kadınlar Ev İşleri Yapmasın Tartışmasının Neresindesin?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Kadın da adam da tüm gün çalışıyor, hayat kalitelerini yükseltebilmek ya da sadece geçinebilmek adına para kazanmaya çalışıyorlar. Belki gün içerisinde binbir tane dert ve sıkıntı ile uğraşıyorlar ama adam eve geldiğinde ayaklarını uzatıp dinlenme hakkına sahipken kadın yemek telaşına girişiyor. Yemek yapmak zorunda, evi derli toplu olmak zorunda. Adalet mi bu tabii ki de değil. Çalışan kadınlar ev işi yapmamalıdır.
    asit
    Aklı başında insan, başka birine bunu reva görmez. Kimse kimsenin hizmetçisi değil. Bu toplumun en ayar olduğum şeyi budur belki de. İstisnalar dışında kendini bu duruma düşüren kadın hak ediyor bunu diyeceğim ama yine de yazık. Evleneyim götümü toplayan birisi olsun kafasındaki adama selam bile vermeyin. Hayat müşterek.
     ali___
     Kadınlar ev işi yapmasın demekle erkekler ev işi yapmaz demek aynı şey. Kadınlar ve erkekler ortak bir şekilde ev işi yapmalı.
      trueliving
      hayat müşterek diyorlarsa bir zahmet kocalarda elini taşın altına koysun ve yardımcı olsunlar kadın hem iş hem ev bir de çocuk varsa kaç parçaya bölünsün bir de ilgi bekleyen bir koca. mutlu mu olmak istiyorsunuz evlilikte beyler, eşinize yardım edin bu kadar net ✋
       ismailtr071
       Biz hanımla beraber yapıyoruz.
        ali___
        Kadınlar ev işi yapmasın demekle erkekler ev işi yapmaz demek aynı şey. Kadınlar ve erkekler ortak bir şekilde ev işi yapmalı.
         sexen
         Erkek demek zulm eden ya da üstün olan demek değildir. Kadın yorgunsa yardımcı olursun her konuda ama çalışan kadın ev işi yapmamalıdır da demezsin. Seninki biraz bağcıyı dövmek olmuş. Paran, imkanın olur ev işleri için yardımcı tutarsın aksi takdirde adaletli ve uyumlu bir şekilde ilişki sürdürülmeli diye düşünüyorum tabi bu karşındakinin anlayışıyla paralel. Eğer anlayışsız biriyse Allah sabır versin
          notuds
          kim yapıcak ev işini? erkekler mi yapsın? tek derdiniz feminazi. beraber yapılsın demek yok zaten. şöyle iqless düşünceler yüzünden kafamı duvarlara vurmak istiyorum.
           samyeli90
           Beraber ortaklaşa yapabilirler ev işini
            rafadanlop
            Ne yapsınlar hiçbir ev işinden anlamayan adamlarla evleniyorlar. Yapmasalar içleri rahat etmiyor. Mecbur evin toparlanması için yapıyorlar işte.
             innocentghost
             Bu durumda hayat müşterek hale geliyor ve ev işlerinin sadece kadına yüklenilmesi kadar saçma bi durum olamaz.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.