Cahil İnsanların Neden Özgüveni Yüksektir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dipsiz
   Çevrenizde illaki cahil insanlar vardır, gözlemleyin birçoğu kavgacı, saldırgan, kabullenemeyen, her şeyi ben bilirim havasında olan insanlar yani özgüvenleri var. Benim özgüvenim yok, bildiğim şeyleri bile biliyorum diyemiyorum, genelleme yapmıyorum, her şeye iddia gözüyle bakıyorum, kaba, kavgacı değilim, kabullenirim hatta çabuk bile kabulleniyorum. Ben nerede yanlış yapıyorum. Bu bir yanlış. Ortaokul mezunu (lise terk, kendisi bıraktı) geçmişi erkeklerle dolu (kaşar diyebileceğimiz), lise okumayan, kendini geliştirmeyen, tek marifeti kek yapıp mahalle kuaförüne götürmek olan, tek hedefi evlenmek olan, düğünlere gidebilmek için işinden istifa eden cahil kız arkadaşımı görseniz şaşırırsınız. Ben şaşırıyorum nasıl bu kadar özgüvenli olabiliyor. Onun yerinde olsam insan içine çıkamam. 23 yaşında üniversite okuyorum demeye bile utanıyorum ben. Bende mi sıkıntı var yoksa insanlar fazla mı özgüvenli.
    ladydisko
    cahillik= mutluluk mutlu olan insan özgüvenli olmaya yatkındır (bkz: genellemenin altını üstüne getirdim)
     eski_bi_tanidik
     Boş özgüven onlar. Yoksa özgüven iyidir iyi. Yahu onlarınki ego bence. Boş kafalı egosu o yüzden her şeye atlıyorlarr
      nickimdebileolmaz
      Cahil olmak için liseden ayrılman gerekmiyor, üniversite bitiren çok fazla beyinsiz var işin kötü tarafı insanlar bunları bir şeyler bildiğin düşündüğü için sözlerine güveniyor, okumamış cahil den daha tehlikeli olan tek şey okumuş cahildir.
       impactresponse
       Ne "genelleme" kelimesiymiş ya btw.
        caresizcare
        Ben cahilliğin okumakla pek alakası olduğunu düşünmüyorum abi kafada bitiyor herşey Ka fa da
         redblack
         Bilmedigi konu yoktur, herbokolog oldugu icin de atıp tutar. Özguveni de buna dayanir. Misal; google'da İstanbul Bogazi'nin adi Bosphorus geciyor tü kaka diyenler vardi, antik çağlarda biz daha, bilinen, en eski Türk Devleti olan Hun İmp. kurmadan önce Yunan/Helen topluluklari bu topraklarda yasiyordu ve Avrupa Kavimleri (Germanlar - Latinler - Slavlar- İskandinavlar vs) ile ticaret iliskileri kurmuslardi. Yunanca'dan Bosphorus, tüm Avrupa Dillerine bu sayede Bosphorus olarak geçmistir. Google da bir Türk firması olmadıgina göre, evrensel dil kabul edilen İngilizce'deki adını yazmış olmasına duyar kasanlar olmuş. Bakın bunu bilmeden duyar kasmak cehalettir.
          dr.rock
          Çünkü okudukça ne kadar az şey bildiğini fark edersin
           gulun
           Cahillik bilgi eksikliği olduğu için hata yapmaktan Korkmaz ve ne kadar az şey bildiğinin farkında olmadığı için kendinden emindir.
            birdetroitfani
            Bruh... Moment öyle bi andırki her konuda bilgin vardır... Bkz.:cahillik
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.