18
1.6.2020
Cahil İnsanların Kılık Kıyafete Aşırı Önem Vermesi Diye Bir Gerçek Var
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   100numaraliadam
   evet var böyle bir durum. nerde içi boş adam var, giyiyor en güzel kıyafetleri, alıyor eline telefonla sigarasını, sanırsın küçük dağları kendisi yarattı. iki kelime konuşunca anlıyorsun tırt olduğunu ama ne fayda. cahilliğini örtmeye çalışıyor. başka da bir şey değil. gerçi bu biraz da bizim suçumuz. her iyi giyineni adam sanıyoruz, bilgili sanıyoruz. bunu gören cahil de içini doldurmak yerine kolay olanı yani dışını doldurmayı tercih ediyor.
    kuyinist
    Cahil insan disini doldurur haklisin. Ama kendini bilen bir insanda giyimine kusamina dikkat eder. Saygilar sevgiler.
     caffeinerboy
     İşin özetini anlatan güzel bir fıkradır. Fakat katılmadığım konu güzel giyinen her insan cahil değildir.Kendine Yakışanı giymek ya da bulunduğu konum açısından iyi giyinmek cahillik değildir ama giydiği şeyin fiyatını her yerde öne süren kişilerin İlber Ortaylı'ya bulaşmaması temennimdir.
      hesapsilindi00
      Hocam pasaklı insanları gizliden gizliye bir övme gördüm sanki :D
       astrogurl
       titizlik ve kılık kıyafete dikkat etmek ne zamandan beri cahillik oldu be!!!
        excelans01
        İnsanlar kıyafetiyle karşılanır fikirleriyle uğurlanır kıyafete önem vermek insanın kendine olan saygısını ve gideceği yere verdiği önemi gösterir bunun cahillikle hiç bir alakası yok
         alevalevay
         Baştan sağma ve pis gezenler de üstün zekalı o zaman. Al sana tespit
          miss_depressive
          kılık kıyafette temizlik ,düzenlilik çok önemlidir ama kimin hangi markadan ne kadara giyindiğiyle ilgilenmek bir de kendiyle bu konuda övünenler cahildir oradan kaçın :))))
           imailahorsilah
           Aslolan şu : çokça şahit olduğum bir durumdur, bazı insanlar nereden geldiklerini unutup, 1 hafta gibi kısa bir sürede, başka bir türe evrilir gibi tepeden tırnağa değişiyorlar. Bunu kıyafet ile sınırlandırmayı doğru bulmuyorum, ama elbette ki bu da bir parçası. Seni beğenmemeye başlarlar, yukarıdan bakmalar falan. Ne oluyoruz? en tilt olduğum şeylerden bitanesi bu. Kişiyi statüsü, giyimi kuşamı ile değerlendirmedim hiçbir zaman ama bu da yapılmaz be!! ne isen o'sun işte, başkası gibi davranmaya ne hacet var. İnsanın kendini bilmemesiyle, değişmeye çalışmasıyla alakalı bir durum.
            ketcaplisarma
            Giminine kuşamına dikkat etmek iyi biseydir ama pasaklı olmak da güzel bişey değil. Ama âşşırı önem vermek de güzel bişey degil müsriflik bi kere
             patilik
             kılık kıyafete önem vermekten kasıt marka düşkünlüğü ise evet bi noktada bu durum cahillik olarak değerlendirilebilinir bence. hatta cahillikten de öte düpedüz kerizliktir
              nyksky
              Evet cahilliktir kıyafete aşırı önem vermek. Fakat gözönünde bulundurulması gereken şeyler de var. Günümüzde giyim yadsınmayacak, önemli bir iletişim dilidir. Bizi yansıtan bir araçtır. burada illaki pahalı, marka, kalite olmak durumunda değil ama tercihlerimiz ile yansıttığımız bir ruh vardır. ha bunun gerçekliği sorgulanır ama istesek de istemesek de özellikle ilk intibada veya tanışık biriyle karşılaştığımızda bir şekilde iki tarafın da farkında olmadan düşünce ve davranışlarını etkileyebilir. Uzun vadede ise o kıyafetlerin altında gerçek bir insan yoksa kimsenin yanında iki günlük saygı-sevgi ömrün olmaz.
               thetalentedmrripley
               Iyi giyinenler cahildir desen saçmalık derdim ama bu tespitine kısmen hak veriyorum. Şık bir kıyafet bir çok kusuru örter. Ama bence cahil insanın en büyük kamuflajı KİBİR'dir. Bilgisi olmasa da her konuda fikri olur, karşısındakini aşağılayarak, onunla dalga geçerek cehaletini gizlemeye çalışır. Bilgi dışında ne varsa onu ön plana koyar ve her fırsatta övünmeyi ihmal etmez.
                roxannee-
                Ama günümüzde bir kıyafete bakıp insanları değerlendirme durumu yok mu? Kıyafetin, giydiklerin seni anlatmıyor mu günümüzde?
                 talihsizinteki
                 bu başlığa göre ülkenin aydın kesimi bunlar oluyo
                  sozdedegilgozde
                  Belki gereksiz marka takıntısı olabilir ancak giydiklerimizin de önemli olduğu bir gerçek. Çünkü bir insanla ilk karşılaştığında seni ister istemez giydiklerin üzerinden değerlendirir.
                   harveyspectre
                   Kıyafetinizle karşılanır,kültürünüz ve bilginizle uğurlanırsınız :)
                   /
                   0

                   Tarihe Göre

                   İçerik bulunamadı.