Çağımızın Vebası: Her Şeyini Sosyal Medyadan Paylaşanlar
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bahar-koc
   İnstagramımı kapatma nedenim diyebiliriz.Özellikle evlenenler yüzünden yapmak durumunda kaldığım bir eylemdi.Takipten çıkınca alınıp ''Neden beni takipten çıktın?''sorularına mağruz da kalınca ve açık açık cevabını kibarlığından ve kıskançlıkla suçlanmakla veremediğin için bu vebaya daha fazla destek olmamak ve göz kirliliğini engellemek adına içinde bulunmuş olduğum eylem türüdür.Balayı süiti odasını paylaşan,kocasının atletli halini öpen ki ben senin koca diye bulduğun adamı tanımıyorum bile?Aynı evin içinde neden birbirinize sosyal medyadan şarkı falan atıyorsunuz?Her şey shova dönmüş ve yalancı hayatların içinde sıkışıp kaldık.Kocişkom diye her gün foto paylaşan arkadaşımızın evini ziyarete gittiğimizde bize kocasını şikayet etmişti.Yani aslında olay şu;Kalitenin reklamı olmaz ve bizler bu hengamenin içinde kendi hayatımızla istemsizce kıyaslayıp yenik düşüyoruz.Bize kocasını şikayet eden o arkadaşım bile evinden ayrıldıktan yarım saat sonra yine kocasını paylaşıp altına aşk dolu cümleler yazmıştı.Benim senin mükemmel bir ötesi hayat yaşadığını bilmem senin için neden bu kadar önemli ki?Ben sadece beğeni atıp geçen bir arkadaş bir takipçiyken,kendinize bunu yapmayın.Mutsuzsanız onu paylaşın demiyorum ancak bir şeylerin sürekli reklamını yapmaya çalışmak,kendini kasmak başka bir psikolojik rahatsızlıktır.Yalan paylaşımlar paylaşmanızın nedeni bile zaten diğerlerinin sahte mutluluk hayatına inanmış olmanız ve emin olun hiç kimse o kadar mutlu değil.Hepimiz kendisine ait bir filmin baş karakteri ve izlenme sayısına göre değil,filmin kalitesine göre oscar verilir.
    mertiniz
    bu tayfayı sevmediğimi üstüne basa basa söylüyorum. ama işin şu kısmı da var ki söylemeden geçemeyeceğim. madem rahatsızsınız takipten çıkın yahu. aonuçta zorla değil değil mi? onlar bu saçma davranışı yapıyor ve hoşunuza gitmiyorsa silin gitsin
     zodyakli
     Hem de her şeylerini nasıl başarıyorlar bunu bir söyler misiniz?
      _umut_
      Ciddi anlamda söylüyorum ki uzun süredir bu konu hakkında bu düşüncelerin aynısını benimsemekle birlikte bunları bu kadar güzel özetleyebilen tek kişisin. Ayrıyetten bu konuda tek olmadığımı öğrendiğim için de mutluyum. Kıyafetlerini, vücudunun ne kadar güzel olduğunu, yaşam tarzını, yediği yemeği , içtiği suyu, sevgilisini, kocasını , yatmadan dinlediği müziği. Herşeyinin ne kadar iyi,güzel olduğunu diğer insanların gözüne bir sokma çabası. Kendini başka insanların hayatında sürekli yer ettirme çabaları. "Kendi hayatım, özelim "diyebilen kimse mi kalmadı diyorum bazen. En son hatırladığımda mutluluk paylaşılan birşeydi insanların gözüne sokulan birşeye evrimleşmiş durumda. Tekrar teşekkür ediyorum bu başlık için yalnız değilmişim.
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.