Büyük Filtre Teorisi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   strangestar
   Bu teori teknik olarak uzaylılar karşılaşamamızın nedenlerine farklı olasılıklar sunuyor.Mesela çok gelişmiş bir medeniyet gelişmekte olan medeniyetleri yok ediyor olabilir veya kendi hırsları yüzünden yaşadığı yeri mahveden bir canlının kendi kendine yok olması da filtre olabilir ama önemli olan filtrenin ilerisinde miyiz yoksa gerisinde miyiz ?
   https://youtu.be/UjtOGPJ0URM
   https://youtu.be/UjtOGPJ0URM
    isirgan_otu
    "Evren’de uzaylı yaşamının epey bol olduğunu düşünüyorum. Ancak zeki yaşamın o kadar da sık bulunmadığı kanısındayım. Bazılarına göre bu tip yaşam daha Dünya’da bile ortaya çıkmamıştır." Stephen Hawking
     tsukyomi
     Hele şükür bir astronomi başlığı. Teoriye göre ilerliyoruz aslında. Dünya feleğin çemberinden geçmiştir. Meteorlar, yaşamın başlangıcı, büyük yok oluşlar ve yeni başlangıçlar, keşifler ve bu keşiflerin dünyaya sağladığı yararlar ve zararlar, sürekli bir gelişme hali. Eğer bu durum doğruysa Mars'ta yaşam bulmak sıkıntılı olabilir. Filtrelenmeye çok yakınız demektir bu çünkü. Tabi bir de atom bombasının icadı var, ki bana göre filtre gibi filtredir. Zira bu dünyada yaşamı bitirebilecek nükleer savaşın kapısını aralayan en büyük sıçrama. Birden fazla filtre var ve filtreyi her geçişimizde dönüm noktasından geçiyoruz, ta ki büyük filtreye gelene kadar.
      silmarillion
      Ben gelişmiş medeniyetlerin bizi geliştirmek istediğini düşünüyorum ama dünyadaki olaylara bakıyorum hiç umurlarında değil gibi her şey kötüleşiyor sanki onlar da seyirci kalıyorlar. Gelişmiş medeniyetler var, bizim gibi insanlar yok ama farklı ırklar var ya da türden insanlar var. Bizden önce de birçok kez medeniyetler en üst seviyeye ulaşıp yok olmuşlar, kayıp kıta mu, atlantis vs. bunlar sadece efsane olamaz.
       gulfemkaya
       Ayyy bu beyin başladı şimdi bilim kurgulara ya
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.