92
21.7.2020
Büyü Gücün Olsa Yok Edeceğin İnsan Tipi
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   hogwartsmektubugelmeyen
   Öyle insanlar var ki gerçekten evlerden ırak. Sihir yapabiliyor olsaydınız kimleri, nasıl insanları yok ederdiniz?
   0
    gregory_
    Once Malum sahis ve yakin cevresi daha sonra tum fasistler.
     plazacalisani
     Bugüne özgü olarak ilk söyleyeceğim bir kadının hakkına ve hukukuna tecavüz edenler.
      eski_bi_tanidik
      Kotu olan bütün insanlar
       cokbilmisdegilcokbilen
        roxannee-
        Death Note diye bir anime var aklıma o geldi. Sanırım böyle bir güç biz insanlar için fazla büyük. Hiçbirimiz bunu kaldıramayız.
         mandrake85
         Dibi gelmiş sarı saçlı kız. Abi o nedir ya. Dibi farklı kendi farklı saçın. Yattara gibi dolaşmayın kardeşim. Doğal olun biraz
          zodyakli
          Geri kafalı tüm insanları yok ederdim.
           sinek_valesi
           Kadına, hayvana, çocuğa zarar veren insan tiplemeleri bence artık yok olmalı..
            igne_ucu
            Terör örgütü üyesi ve sempatizanlarını, namı diğer emperyalist köpeklerini yok ederdim. Föşik föşik diye anırarak boşluğa doğru giderlerdi.
             ulubatlihasan
             Kıt zekasıyla T.C. Cumhurbaşkanı'na kasteden akıl fukarası fetöcüleri yok ederim.
              libidio
              Sexsi ihtiyaç olarak gören insan tipi
               admin63
               Bu konuşmayı başlatanı
                ozlmli
                kadınlara seks kölesi muamesi yapan tipler, kadınları ezikleyenler hor görenler.
                 1harleyquinn1
                 haksız olduğunu bildiği halde yüzsüzlük yapanlar
                  ozymandiase
                  Bencil insanları sanırım. Tahammül edemiyorum.
                   raselika
                   Duygularla oynamayı huy edinmiş insanları hemen yok ederdim. Hiç vakit kaybetmeden.
                    zeynos-i
                    hiçbir insan tipini yok etmek istemezdim evet gıcık oldugum tipler var ama yinede iştemezdim dünyaya gelirken soruluyomu dogsunmu diye? sormadıkları için.
                     attanin
                     Neden beceremediniz sevmeyi, baba, abi, kardeş, arkadaş, sevgili olmayı? Neden kirlettiniz sevgiyi, sevip sevilmenin değerini ya da niye kabullenemediniz reddedilmeyi? Neden? Niye hissettiremediniz güven duygusunu, ne zaman kapıldınız kadınların size ait olduğu düşüncesine? Çok mu zordu sinir kontrolü yapmak, çok mu zordu reddedilince gurur yapmadan önüne bakmak ya çok mu zordu şu ataerkil düşünce yapısından sıyrılıp kadını objeleştirmemek? Size zor, size çok zor şiddet uygulamamak,anlayışlı olmak, kadına saygı duymak... Anlamadınız bizi, sözlerimizin, protestolarımızın, gözyaşlarımızın arkasındaki gerçeği, acıyı, korkuyu... Biz özgürüz dedik siz "kendini ne sanıyor" dediniz. Biz arkadaşlarımızla dışarı çıktık siz "bu saatte ne işi olur bir kızın dışarıda" dediniz. Biz şort, etek giydik "kısa giyinmeseydi, tahrik oldum, pantolon giyse tahrik olmazdım" dediniz. Biz hep özgür ve güçlü kadınlar olduğumuzu göstermek için çabaladık, evet çabaladık çünkü siz bunu anlamadınız, anlamak istemediniz. BİZ BİRER İNSANDIK. Biz annemizin, babamızın kızıydık;biz birilerinin kardeşiydik, ablasıydık. Birilerinin en yakanı arkadaşı, birilerinin de hayranıydık. BİZİM HAYATLARIMIZ VARDI ÇOK GÜZEL VE ÖZEL. BİZİM HAYALLERİMİZ, HOBİLERİMİZ VARDI. BİZ SİZİN SEVGİLİNİZ, EŞİNİZ, KIZ ARKADAŞINIZ OLMAKTAN FAZLASIYDIK VE BİZİM SİZSİZ DE BİR HAYATIMIZ VARDI. SİZLE BİRLİKTE OLMAK YAŞAM, SİZDEN AYRILMAK ÖLÜM DEĞİLDİ BİZİM İÇİN.EN AZINDAN ÖYLE OLMALIYDI. Sizin sokakta gördüğünüz şortlu kızdan çok daha fazlasıydık biz. BİRİLERİNİN ANNESİYDİK BİZ. AMA SIZ GÖRMEDİNİZ. HEP BIR SEBEBİNİZ VARDI "HAK ETMİŞ CANIM ÖLDÜRÜLMEYİ" (!) ÖLDÜRÜLMEK NASIL HAK EDİLİYORDU??? Sizin kıyafetlerinizde sorun yoktu istediğinizi giyerdiniz sonuçta ama biz teşhirci oluyorduk bir anda. Ama asıl sorun neydeydi biliyor musunuz: Sizin gözlerinizde ve kirlenmiş kalbinizde. ORTADA BİR SUÇ VARDI SİZE GÖRE VE BU EVLİ BİR ADAMLA BİRLİKTE OLAN KADINDAYDI. ERKEK İSTERDİ SORUN VERENDEYDİ(BUNDAN DAHA SAÇMA BİR CÜMLE DUYMUŞ OLAMAM.) VE BİR ANDA KÖRLEŞTİNİZ O KADININ KARŞISINDA BİR PARTNER VARDI VE SİZ ONU GÖRMEZDEN GELİP KADINA LAF SÖYLEMEKLE MEŞGUL OLDUNUZ. ALIŞTINIZ NASILSA HER DURUMDA KADINI SUÇLAMAYA. HİÇ DÜŞÜNMEDİNİZ EĞER EVLİ BİR KADINLA BİR ADAM BİRLİKTE OLSAYDI O ADAMI DA BÖYLE SUÇLAYACAK MIYDINIZ??? BÖYLESİ DAHA KOLAY AMA DEĞİL Mİ? HİÇ ACIMIYOR İÇİNİZ NASILSA. AMA ARTIK YETER BİZİM DE HAKLARIMIZ VAR HANİ O SİZİN UNUTTUĞUNUZ HAKLAR...ARTIK DAHA FAZLA KADININ CANI YANMAMASI İÇİN HATIRLANMASI GEREKEN HAKLAR... YAŞAMA HAKKIMIZI KİMSE ELİMİZDEN ALAMAZ. BİZ KADINDIK, İNSANDIK VE ERKEĞİN BİR ADIM ARKASINDA FALAN DA DEĞİLİZ OLMAYACAĞIZ DA. NE TRAFİKTE NE İŞ NE DE AŞK HAYATINDA SİZİN ŞİDDETİNİZE, TACİZİNİZE MARUZ KALMAK ZORUNDA DEĞİLİZ. İNSANLARA KADIN, ERKEK, TÜRK,KÜRT, MÜSLÜMAN, HRİSTİYAN, YOK ŞU PARTİDEN DİYE BAKACAĞINIZA "İNSAN " OLDUĞUMUZU HATIRLAYIN "BİZİM İNSAN OLDUĞUMUZU" BAZEN İNSAN KARŞISINDAKİNİ KENDİSİ SANIYOR AMA YOK BİZ "İNSANIZ " SADECE...
                      deliif
                      Egost kendini bi şey sanan ama hiç bi şey olmayan boş insanları
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.