Buyrun Tartışmaya: Evlilikteki En Büyük Sorun?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   ccansu
   rutine bağlama durumu bi süre sonra insanı tüketiyor bence. bir de her şeyi karşı taraftan beklemeye başlayınca vay haline
    alireis
    Kadinlarin bitmeyen istekleri
     roxannee-
     Birbirini tanımadan evlenmek için evlenmek. İletişim kurmayı bilmemek.
      imailahorsilah
      Evliliğin kendisi başlıca en büyük sorun zaten Ne gerek var ki yahu
       sbstnbjk
       İnsanların evliliği hayatın rutini içerisinde yerine getirilmesi gereken bir görev ve amaç olarak görmesi... Bu mantıkta olanlar bilinçaltında "kendime göre birini buluyum, evleniyim" mantığıyla hareket ediyor. Evliliğe böyle baktıkları için de evlendikten sonra bir rahatlama geliyor. Evlendikleri kişiyi mutlu etmek ve beraber mutlu olmak gibi bir düşünceyi akıllarına getirmiyorlar. Kadın için önemli olan maddi durumu iyi olsun, mümkünse biraz yakışıklı olsun, kıskanç olmasın vs. Erkek için önemli olan bana fazla karışmasın, dırdır yapmasın, yemek yapsın, evi temizlesin vs... Beraber mutlu olmak, hayatı paylaşmak, sevmek gibi olgular bir kenara atılıyor ya da hiç önemsenmiyor.
        ahmetsakar
        En büyük sorun evlenmektir. "Meseleleri mesele etmezseniz, ortada bir mesele kalmaz." Süleyman Demirel. saygılar.
         develop-er
         - Erkeğin : evlendiğinde evde sürekli sevişilecek bir cismin olduğunu düşünmesi,ki öyle değil o iş.. - Kadının : evlendikten sonra kendisine bakmakla yükümlü bir enayi bulduğunu düşünmesi, çocuğu da verdinmi kucağına değmeyin keyfine.. - Erkeğin: Evde 7/24 çalışan bir hizmetçi ile yaşadığını düşünmesi. - Kadının : Sürekli kendisi ile ilgilenecek onsuz bakkala dahi gitmyecek bir enayiye sahip olduğunu düşünmesi. - Erkeğin : Sürekli koltuğa yayılıp uzanabileceğini düşünmesi. - Kadının : Kutu kadar .mı sayesinde erkeği yönetebileceğini düşünmesi. ... Gibigibi evlilik karşılıklı bir şeydir taraflar hiç bir koşulda bir birinden üstün veya daha değerli değildir kısmını atlar, görev dağılımı yapmış gibi herkes sürekli aynı şeyleri tek başına yapar karşısındaki kişi yardımcı olmaz ise, kişisel alan bırakmaz ve çok darlarsanız işte en büyük sorun budur.
          zafer-kaan-budak
          Bireylerin doğrudan birbirlerini satın almış gibi davranması.
           tugce-cim-diyeceksiniz
           En büyük sorun kayınvalidedir, görümcedir, eltidir NOKTA
            odenlihazal
            Evlilikte en büyük sorun erkektir 🤓
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.