4
9.4.2020
Burçlara İnanıyor Musunuz?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   devilsparadox
   Dayanağınız nedir?
    verita
    Astrolojinin potansiyelleri gösterdiğine inanıyorum. ''12 tane burç var 12 tane insan tipi mi var?'' tarzı söylemler çok saçma. Çünkü doğum haritası denen bir olay var. Stelyum, gezegenler, ev konumları, açılar, asteroitler, açı kalıpları baskınlıklar... o kadar çok şey var ki. Doğum haritanı çözersen kendini, eğilimlerini daha iyi tanırsın. Astroloji sana yol gösterir, uyup uymamak sana kalmış.
     verita
     Günlük, haftalık, aylık gibi burç yorumlarında yükseleninizi okuyun. Çünkü transitlerde yükselen burç daha doğru tahmin eder.
      steelvictorian
      Doğru olduğunu düşünüyorum, dolunay olduğunda kudurup gözlerimi kapayamam, öfkelenirim, gereksiz çıkışırım ve de canım çok sıkılır. Dolunaydan nefret ediyorum. Burcuma gelirsek, Aslan.( egodan nefret eden orman kedisiyim )
       erncan
       Burcunuz ne ?
        sevvalkocakkk
        sonsuza dek inanırım tam bi ikizler burcuyum
         suanburada
         yess bir balık burcu olarak gözlerimi silmekten yor ul dum
          pinusnigra
          ben de inanıyorum maalesef. İnanmak istiyorum.
           burakyamanzz
           Kovalar Bi Araya Gelip Yargı Dağıtalım 🤞🤞
            redkit00
            Arkadaşlar burçlarla ilgili bilimsel bir çalışma yoktur. Yani deney grubu kontrol grubu oluşturup ölçebileceğimiz bir olgu değildir. Göğe bakıp yıldızlar şöyle bu bana böyle yansıyacak, yok efendim dolunayda ben çok fena olacağım bu ayın 23 ünde dolunay vay ayy çok kötü geçecek kesinlikle gibi söylemler sadece kişilerin kendisi koşullamasıdır. Pavlovun köpeğini bilirsiniz hepiniz, koşullamanın ne olduğunu hatırlamanıza yardımcı olacaktır. Öte yandan doğum haritası, yükselen vb. olguların da denenebilirliği ispatlanabilirliği yoktur. Bunları okuyup ayy gerçekten ben böyleyim diyenler, yaptıkları hatalar ve yanlışlardan sonra da burçların arkasına gizlenmeye çalışan insanlardır. Her insan sadece girip kendi burcunu okuyup çıkar o sayfalardan. Aslında hepsini okuduğunuzda yüzde yetmiş benzer şeyler yazar. Ayrıca o kadar çok özellik yazılmıştır ki en kötü iki üç tanesi uyuşur kişiyle bizimkisi de vay bee der daha sonra o burca göre hareket eder ve koşullanır. İnsanın doğasında yaptıklarına bir neden araması kaçınılmaz olduğundan dolayı burçlar insanlar için inanması kolay şeylerdir. Öyle ki burçların tarihi dinler öncesine kadar uzanır yani insanlar her zaman inanacak bir şeyler aramışlar. Bir nevi ihtiyaç karşılama. Eğer kendinizi gerçekten anlamak ve tanımak istiyorsanız burçları bir kenara bırakıp kişilik ölçüm envanterlerine yönelmenizi öneririm. Zira bunlar hep bilimsel temellere dayanır. Ayrıca neden sonuç ilişkisi vardır.
             ketcaplisarma
             Tabii ki de inanıyorum 😃 hatta bi ara (gerçi hala da) ilgilenmiştim
              a.l.p.o.l.l.o.n
              Bunu cidden soruyonuz mu ? Ben nefes alan örneğeyim lan
               zodyakli
               elbette inanıyorum. Yoksa yıllardır bu astroloji nasıl ayakta kalacaktı ki
                donanimci-baba
                Ciddi ciddi açıklama yapmaya gerek yok sence bilmem kaç kilometre uzaktaki gezegen hangi gün doğduğuna göre senin hayatını etkileyebilir mi?
                /
                0

                Tarihe Göre

                İçerik bulunamadı.