Burçlara İnanıyor Musunuz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   devilsparadox
   Dayanağınız nedir?
    oguzhan-deniz
    Sahte bilime neden inanayım?
     redkit00
     Arkadaşlar burçlarla ilgili bilimsel bir çalışma yoktur. Yani deney grubu kontrol grubu oluşturup ölçebileceğimiz bir olgu değildir. Göğe bakıp yıldızlar şöyle bu bana böyle yansıyacak, yok efendim dolunayda ben çok fena olacağım bu ayın 23 ünde dolunay vay ayy çok kötü geçecek kesinlikle gibi söylemler sadece kişilerin kendisi koşullamasıdır. Pavlovun köpeğini bilirsiniz hepiniz, koşullamanın ne olduğunu hatırlamanıza yardımcı olacaktır. Öte yandan doğum haritası, yükselen vb. olguların da denenebilirliği ispatlanabilirliği yoktur. Bunları okuyup ayy gerçekten ben böyleyim diyenler, yaptıkları hatalar ve yanlışlardan sonra da burçların arkasına gizlenmeye çalışan insanlardır. Her insan sadece girip kendi burcunu okuyup çıkar o sayfalardan. Aslında hepsini okuduğunuzda yüzde yetmiş benzer şeyler yazar. Ayrıca o kadar çok özellik yazılmıştır ki en kötü iki üç tanesi uyuşur kişiyle bizimkisi de vay bee der daha sonra o burca göre hareket eder ve koşullanır. İnsanın doğasında yaptıklarına bir neden araması kaçınılmaz olduğundan dolayı burçlar insanlar için inanması kolay şeylerdir. Öyle ki burçların tarihi dinler öncesine kadar uzanır yani insanlar her zaman inanacak bir şeyler aramışlar. Bir nevi ihtiyaç karşılama. Eğer kendinizi gerçekten anlamak ve tanımak istiyorsanız burçları bir kenara bırakıp kişilik ölçüm envanterlerine yönelmenizi öneririm. Zira bunlar hep bilimsel temellere dayanır. Ayrıca neden sonuç ilişkisi vardır.
      sevvalkocakkk
      sonsuza dek inanırım tam bi ikizler burcuyum
       erncan
       Burcunuz ne ?
        verita
        Astrolojinin potansiyelleri gösterdiğine inanıyorum. ''12 tane burç var 12 tane insan tipi mi var?'' tarzı söylemler çok saçma. Çünkü doğum haritası denen bir olay var. Stelyum, gezegenler, ev konumları, açılar, asteroitler, açı kalıpları baskınlıklar... o kadar çok şey var ki. Doğum haritanı çözersen kendini, eğilimlerini daha iyi tanırsın. Astroloji sana yol gösterir, uyup uymamak sana kalmış.
         minmina
         güzel bir şey yazmışlarsa eğlenerek okuyorum ama takmıyorum kötü bir şey yazdıklarında.
          donanimci-baba
          Ciddi ciddi açıklama yapmaya gerek yok sence bilmem kaç kilometre uzaktaki gezegen hangi gün doğduğuna göre senin hayatını etkileyebilir mi?
           zodyakli
           elbette inanıyorum. Yoksa yıllardır bu astroloji nasıl ayakta kalacaktı ki
            a.l.p.o.l.l.o.n
            Bunu cidden soruyonuz mu ? Ben nefes alan örneğeyim lan
             ketcaplisarma
             Tabii ki de inanıyorum 😃 hatta bi ara (gerçi hala da) ilgilenmiştim
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.