Bugün Yangınlar İçin Ne Yapabiliriz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bisosyolog
   Günlerdir ciğerlerimiz yanıyor ciğerlerimiz. Resmen öldük bittik, ve elimizden de pek bir şey gelmiyor. Ancak yapabileceğimiz şeyler var tabi ki oturduğumuz yerden de. Ben aklıma gelenleri yazıyorum siz de eklersiniz 😊 - Erzak ve Konaklama Yardımı:
   https://afetplatformu.org/afet-acil-durum/
   https://afetplatformu.org/afet-acil-durum/
   Bakın burada güncel afet yardım ve ihtiyaç listesi var. Haritayı da görebilirsiniz ve yardım edebilirsiniz. Bunun dışında Haluk Levent'in AHBAP'ı biliyorsunuz. Aktif olarak yardım ediyorlar şu anda. Orayla da iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, birebir sosyal medya üzerinden ihtiyaç sahiplerine de ulaşabilirsiniz. - Hayvanlar: Her şeyden önce Haytap. Onlardan bilgi alabilirsiniz. Bunun dışında, yardım için yine sosyal medya üzerindeki kişi ve kurumlarla iletişime geçebilirsiniz. Bazı dernekler taa İstanbul'a kadar ulaşım sağlıyor, yeriniz varsa onları misafir edebilir hatta daha ileri gidip sahiplenebilirsiniz :)
   https://destek.wwf.org.tr/trnin-canlari-yaniyor#:~:text=Ormanlar%C4%B1m%C4%B1z%20yan%C4%B1yor.,ve%20temini%20i%C3%A7in%20harekete%20ge%C3%A7iyoruz
   https://destek.wwf.org.tr/trnin-canlari-yaniyor#:~:text=Ormanlar%C4%B1m%C4%B1z%20yan%C4%B1yor.,ve%20temini%20i%C3%A7in%20harekete%20ge%C3%A7iyoruz
   ! Bu da WWF'nin. Direkt maddi yardımda bulunabilirsiniz hayvanlar için. - Yeşil Alanlar: Artık şurası açık ki, hemen fidan dikimi filan mümkün değil. O nedenle yeşil alan yardımından çok bölgedeki tüm canlıların ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanmak gerek. He ben illa ki böyle yardım etmek istiyorum derseniz TEMA'ya bağış yapabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda dikim yapacak. - Bilgi Kirliliğine Dikkat: Yangınlar başladığından beri olmayan bilgi kirliliği yok. Manipülasyonlara ve provokasyona gelmeyin. Ancak görmezleri görmemezlikten de gelmeyin. Çoğu şeyin aslını astarını araştırmanızı tavsiye ederim. Bu arada teyit.orgu takip etmeniz de mümkün. -Kutuplaşma: Kutuplaşmak bu durumu daha da körüklüyor. Tartışmak yerine enerjiyi paylaşım yapmaya sosyal medyadan yardım etmeye çalışmaya vs. yönlendirin. Şu an tartışma sırası değil.
    yabadabadu
    harikasın
     plazacalisani
     Bu başlık niçin bu kadar altlarda kalmış. Bence biraz yükseltmek gerek. Çok güzel bir başlık olmuş gerçekten de.
      oedon
      Bilgilendirme için teşekkürler. Birkaç arkadaşımla hazırlamış olduğunuz içeriğin kırpılmış versiyonunu paylaştım. Aralarından biri hemen WWF’ye bağışını gerçekleştirdi. İmkanlar doğrultusunda vatandaşlarımızın bağış yapabilecekleri güvenilir kurumların tam listesini hazırlayıp daha sağlıklı bir rehber hazırlanması gerek. Ali Veli demeden herkes bildiği güvenilir kurumları bu başlık altında paylaşabilirse günün sonunda elimizde sağlıklı bir rehber olur. En son temize döker, moderasyondan ilk mesajın güncellenmesini ve sabitlenmesini talep edebiliriz. Antalya Büyükşehir Belediyesi yangın mağdurlarına destek olmak amacıyla (para yardımı hariç) yardım topluyor. Topladığı bu yardımları çeşitli yerlerde yangın mağdurlarına ulaştırıyor. İrtibat numarası: 0242 502 09 67 Fethiye Belediyesi için Özer Olgun Kültür Merkezi'ne başvurmaları istenen duyuruda ise para yardımı yapmak isteyen vatandaşların TR66 0001 5001 5800 7264 6029 73 IBAN no.suna yangın bağışı adı altında destek yapabileceklerini ve ad, soyad ve TC kimlik numaralarını eksiksiz doldurmalarını rica etti. Ayrıca iletişim için Özge Çeşmeli 0536 200 09 68 numaralı telefona başvurulabileceği kaydedildi Yangın mağduru hayvanlara yardım eden bir diğer kurum da Marmaris Belediyesi. Yangından etkilenen hayvanları Marmaris ilçesinde bulunan bir veterinere götürerek masraflar için Marmaris Belediyesi ile 0850 888 4848 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz. Orman yangınlarında zarar gören sahipli, sahipsiz ve yaban hayvanlarına yönelik ilk yardım ve acil tıbbi müdahale ekipleri kuran Türk Veteriner Hekimler Birliğine 0536 541 78 69 ya da 0542 451 90 50 numaralarından ulaşabilirsiniz. Ayrıca HAYTAP, yangın mağduru hayvanların veteriner masraflarını üstleniyor. Yangın mağduru bir hayvanı en yakın veterinere götürdükten sonra masrafların karşılanması için 0212-212 12 59 numaralı hattan HAYTAP yetkililerine ulaşmanız yeterli. Kendilerine bağış yapmak isterseniz de burdaki linkten bağış sayfasına geçebilirsiniz:
      https://fonzip.com/haytap/bagis
      https://fonzip.com/haytap/bagis
      Kızılay Yangın Afet Yardımları için:
      https://www.kizilay.org.tr/Bagis/BagisYap/276/yangin-afet-yardimlari
      https://www.kizilay.org.tr/Bagis/BagisYap/276/yangin-afet-yardimlari
      Arama Kurtarma Derneğine ait bağış sayfası için:
      https://www.akut.org.tr/bagis-yap
      https://www.akut.org.tr/bagis-yap
      Tümyad afetzedelere yardım eden kurumlardan. Kendilerine buradan bağış yapabilirsiniz:
      https://www.tumyad.org/bagis-yap/
      https://www.tumyad.org/bagis-yap/
       kisacadeniz
       Bilgilendirme için çok teşekkürler
        isirgan_otu
        yanan her araziye en az 20 yıl imar yasağı kanunu çıkarılsın.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.