38
6.5.2020
Bugün Öğrendim Ki...
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   ahmetsakar
   Mail kutumuzdakileri silerek bile dünyaya katkımız dokunabiliyormuş. "dünyada mail kullanan herkes kutusundaki 50 maili silse ortalama 8.6 milyon GB'i temizlemiş oluyormuşuz. veri merkezinde her 1 gb veri için kullanılan fan, 32kWh enerji harcıyor. yani herkes 50 mail silse 276.000.000 kWh'dan kârız. mail kutunuzu temizleyin, dünyayı kurtarın."
   https://twitter.com/chabyhan/status/1257851255751311362
   https://twitter.com/chabyhan/status/1257851255751311362
    mervenizz_
    bugün öğrendim ki hayatta mutlu olmak için sadece paraya ihtiyacımız varmış
     zimbo
     Bira böbrek taşına iyi geliyormuş 1 kasa bira aldım. Ya o böbrek taşı düşer ya da düşer. Acıdan ağlayarak bira içiyorum .
      imailahorsilah
      Sevdiklerini kaybetmemek için herşeyi yapmaya hazırken, sadece sabredip dua edebiliyorsundur.
       uykunobetcisi
       Ne zaman plan yapsan yağmur yağıyor.
        bico
        insanin annesi en kıymetlisi
         loseurself
         Bugün öğrendim ki ne düşündüğünü ve hissettiğini karşındaki insana takır takır söyleyebilmek çook büyük cesaret gerektiriyor. Ve birçoğumuz bu cesareti gösteremiyoruz. En derinliklerimize sakladığımız gerçekleri ilk kendimiz kabul edip sonra da karşı tarafa aktaramıyoruz. Korkak insanlarız aslında...
          impactresponse
          Entropi ve oyun kuramı sayesinde benim şu an insan gözünden görebileceğim kadarıyla sonsuz küçük bir zaman diliminde benim bu gözden normal olarak algıladığım zamanı o zaman diliminde o gözle algılayabilecek bir varlığa göre yine aynı sonsuz küçüklükteki sonsuz tane(?) zaman diliminin periyodik olarak işlediği bir durumda gözlemleyebildiğim evrenin sürekli olarak bu entropiye maruz kalıp oyun kuramı sayesinde tekrardan şu anda bulunduğu konuma gelebileceği fikrinin aklımda belirebileceğini.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.