Bugün Hatırlayacağımız Felaketleri Yarın Unutacak Olmamız
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   cokbilmisdegilcokbilen
   Kimseye suç bulmak için söylemiyorum. Ancak, gerçekten nankörüz ve bunu yapıyoruz. Bugün İzmir merkezli ve yurdun batısında hissedilen 6.6 büyüklüğünde bir deprem oldu. Enkazda bir sürü insan göçük altında kaldı. Saatlerdir izliyoruz haberleri ve üzülüyoruz. Ailelerimizle konuştuk, sürekli olayları takip ettik, tweet attık duyarlılık gösterdik. Empati yaptık. Ancak yarın unutacağız, hatta büyük bir kısmımız şimdiden unutacak. İnsan ne garip bir mahluk. Yaralarını patır kütür sarıyor. Başkasına da üzülüyorsa çok kısa sürüyor. Deli gibi duygulanıp ağlayıp, sonrasında bambaşka bir kafaya girebiliyoruz. Unutacağız, yaşamaya devam edeceğiz, evet, ancak umarım en azından bir daha yaşanmaması için gerekli olduğu zamanlarda hatırlarız.
    eski_bi_tanidik
    Yok yok. Insanlar bugün vah tüh diyorsa yarın yine aynı hataları yapıyorlar. Sağlığın önemini anladık yarın unutucaz yine. Şimdi aklıma şu geldi. Düşmeyeceksin. Bir düşegör sonra kimse bakmıyor yüzüne. Insanlar kendi başını kurtardıktan sonra diğerlerini düşünmüyor. Şimdi ne yapacak oradaki onlarca evsiz insan. Ne bencil egolu bir varlık insan.
     arak_nus
     o an yaşadığın hissi de unutabilir misin? Vicdanı olan unutmaz.. Unutmamalıyız. acı hepimizin acısı :(
      me_out_bye
      Mal olunca öyle. Ya da şerefsiz olunca falan 🤔 İnsan olan yapıyor aksini. O da mümkün. İlla unutmak şart değil. Ders alan alıyor. Almayan davar almıyor. 🤷🏻‍♂️
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.