Bu Yıl Öğrenmek Zorunda Kaldıklarınız
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   _sofia_
   Evet zorunda kaldığın. Yani bunu istemezken önemini kavradıkların. Ülkede ve dünyada yaşanan felaketlerin bize gösterdikleri gibi... 1) insan ne kadar da aciz. 2) Ölüm ne kadar yakın. 3) Sağlık ne büyük nimet. 4) Tedbir ne kadar gerekli. 5) Temizlik ne kadar önemli. Genel ya da özel bu yıl öğrenmek zorunda kaldığın bir şeyi paylaş. Bizler de deneyimlemek zorunda kalmadan ders alırız belki.
    kendi-cazibesi
    Bir insanın günâhı ve kusûru söylendikde, elhamdülillah biz böyle değiliz demelerinin, gıybetin en kötüsü oluduğunu öğrendim.Sevilmiyen bir kimseyi kötülemek, kendisinin o günâhda ya da uygunsuz işde bulunmadığını bildirmek, kendinin ondan üstün olduğunu bildirmek Birisinden bahs edilirken, elhamdülillah, Allah bizi hayâsız,terbiyesiz yapmadı gibi, onu kötülemek, çok çirkin gıybet oldugunuda.🤦ummadığı kimsenin kötü işler işlemesine hayretini bildirmek, buna üzüldüğünü, ona acıdığını bildirmek, Kötü şey işlediği için onu sevmediğini bildirmek hep gıybet olur..
     fairytale-
     Yalnizligi tercih etmedim fakat yalnızlığı kabullendim artık.
      catherine-earnshaw
      Bazı arkadaşlarım gıybet için kurşun atar kurşun yermiş kaç yıldır aynılarmış, geç anladım. Sevgilisi olan ama başka birini beğenen erkek beğendiği kişiyi yok sayma, ona bakmama çabasına girebiliyormuş. Maskesiz dolaşmak değerini bilmediğimiz bir lüksmüş.
       _sofia_
       Bu yıl Öğrenmek Zorunda Kaldığım, ve birçoğunuzun da buna zorlandığınız bir şey bir diocu var. Evet evet Selçuk. En son açtığı hesaptan " beni yanlış tanımanı istemiyorum bana inanmıyorsan engelleyebilirsin " demişti bu zat. Bilmiyorum engellediğim kaçıncı hesabı. Nasıl olsa yeni hesaplar açıp tekrar giriyor, tekrar yazıyor, alakasız bir ton dio ile resmen başlığa saldırıp kendine sahte likelar atıp eğleniyor, eğlenebiliyor ne tuhaf. Şimdi ne öğrenmek zorunda kaldık? 1- bu insanla çok değerli insanlar yine çok değerli vakitlerini ayırıp konuştu. Hani insan konuşa konuşa derler ya. Ol-ma-dı. 2- Bir insan istenmediği yere ısrarla gidebilirmiş. 3- Ne kendisine ne de başkalarına gram saygısı da olmayabilirmiş. 4- Hem evli hem bir sürü kadını mesajlarla taciz edip burda ve her yerde yüzsüzce tersini savunmaktan geri durmaya da bilirmiş. 5- Kliniğe yatırılması gereken insanlar aramızda serbestçe dolaşıyor insan yerine koyup cevap da verdiğimiz olabilirmiş. 6- Küçük de olsa mide bulandırabilirmiş sinekler. 7- Dersini verdiğinizi zannettiğiniz talebelerin zihinleri çoklu kişilik bozukluğundan müzdarip de olabilirmiş. Ulan o zaman beni engelle diyorsun engelleyip de kurtulabiliyor muyuz? Sen söylediklerinde zerre kadar haklı olsan birazcık onurun olur da buralara yazmazsın. Senin gıybet dediğin sapık ifşası. Bir de yeni seçtiği nikine bak. Kendi-cazibesi... Diolarını sil ve uzak dur başlıklarımdan!
        apollonia-corleone
        1-Hayat kısa,sevdiklerinize sarılmayı ihmal etmeyin 2-Sizi negatifliğe çeken insanlardan uzak durunca hayatınız yavaş yavaş rayına oturuyor. 3-Kendini acındıran sürekli mağdur bir insan görürsen kaç. 4-Manipülatif insanları farkettiğinde mümkünse o çok söylemek istedikleri fikirlerini anlatırken sözlerini kes,umursama konuyu değiştirip onları tek başına bırak çünkü tek dertleri dikkat çekip önemsenmek 5-Kimse bir konuda senden daha iyi diye doğru biri sayılmaz.Bu ona saygı duymanı gerektirmez 6-Kendini acımasızca eleştirmeyi bırak
         imailahorsilahh
         Hiçbir şeyin beni sağaltamayacağını, karşılıksız duygularıma en çok karşılık vermesi gereken şahsın beni artık yalnızca hiçbir zaman var olamayacağı gerçeği ile yaralayabileceğini. Dünya'nın en gereksiz varlığı olduğumu, olmamanın çok daha doğru olacağını. Kendimi her anlamda yaraladığımı ve bundan vahşice zevk aldığımı. Daha sonra da pişmanlığını it gibi çektiğimi. Çaresizlikle nasıl baş etmem gerektiğini bilmediğimi, ne bok yersem yiyeyim bir işe yaramadığını. Kendimi bazı sikko konularda hiç de tanımadığımı ve bundan korktuğumu. Ve bunları bu yıl öğrenmedim yıllardır biliyordum zaten
          hayalperestbirii
          hiç bir zaman ümidini kabetme herşeyin vakti ve zamanı var, ve en önemlisi sağlık
           fuzbing
           Büyük konuşmamayı...
            myheartofstereo
            Eğitim sisteminin sertliği
             tsukyomi
             Ne kadar değersiz, önemsiz, sikko bir insan olduğumu öğrendim, gerçi hep biliyordum da, önüme şak diye belgelerle sunulması sarstı tabi. Şurada artık kişisel bir şey anlatmam demiştim ama s.keyim yeminleri. Yokmuşum, yoktan var etmeye çalışmışım ama kazırken boşuna kaybetmişim tırnaklarımı, kanım boşuna akmış gereksiz parmaklarımdan. 0 olduğumu öğrendim bu yıl, 26 yıllık bir 0.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.