Bu Yazıyı Benim Yaptığım Hatayı Yapmayın Diye Yazıyorum
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   pismanim
   Bu yazıyı her şeyi yaşamış birisi olarak yazıyorum. Bir kişiye bile faydam dokunursa mutlu olmak adına yazıyorum. Kimsenin ne diyeceği umrumda değil. Zaten her şeyimi kaybettim. Darbelerin en büyüğünü yedim bana denilecek şeyler artık canımı acıtmaz. Kısa kesmeye çalışcam başarabilirsem. Annem babam olmadan büyüdüm teyzelerimle birlikte anneannem ve dedemle. Lisede serserinin birine aşık olup inat uğruna onunla nişanlandım. Nişanlılığım sırasında sürekli beni azarlayan, aşağılayan bir adamlaydım. Durumum iyi olduğu için sürekli benden paramı alıyordu. Ayrıntılarına girmeyeceğim iğrenç biriydi. Sürekli kavga ediyorduk hatta şiddet görmeye başladım. İşsiz güçsüz bir serseri olduğu için sürekli başı beladaydı. Bir gün gitti ve aylarca haber alamadım. Bu sırada kendi ailemle de aram çok kötü olduğu için yapayalnız kaldım. Hatta kendi kendime acaba Müge anlıya mı çıksam diye gülüp durdum psikolojim iyice bozuldu tek başıma. Bir gün beni özel numaradan aradı. Macaristandaymış paraya ihtiyacı varmış. Hala beni para için arıyor yani dünyanın bir ucuna gitmiş bana nasıl para atacağımı anlatıyor. Dinleyemedim. Eşyalarını alıp babasının evine götürmeye karar verdim. Nişan yüzüğünü zaten takmıyordum. Eve gittim yani o şerefsizin babası dünyanın en iyi insanıydı. Ben oraya giderken dizlerim titriyordu ama bana çok iyi davrandı. Oğlundan en az benim kadar nefret ediyordu hatta kaçıp gittiği için memnundu yani. Beni dinledi saatlerce. Zaten yapayalnızdım. Eve gittiğimde vardın mı diye araması bile beni mutlu etti. Yemek yapıp götürdüm birkaç kez. Tek başına yaşıyordu o da. Birilerinin benimle konuşması, beni merak etmesi o kadar iyi geliyordu ki bunu yalnızca tamamen yalnız olanlar anlar. Bahane bulup yanına gitmeye başladım sürekli. Çok düzgün biriydi hiç benim evime gelmedi. Oğlu benim paralarımı yıllardır düşünmeden harcarken o bana her seferinde sakın para konusunu kafana takma diyip oğlunun borcunu ödedi parça parça. Yani az para değildi emin olun. O öderken ben mahçup oluyordum salak gibi. Utanıyordum ama zorla çantama koyuyordu ben çıkarken. Zaman içerisinde artık daha fazla zaman geçirdiğimizi fark ediyordum hoşuma da gidiyordu. Bir gün bana beni sevdiğini söyledi. Bir şey diyemedim. Daha sonra oğlumla nişanlanmasan aslında demeye başladı. Espri bile yapıyorduk bu duruma artık alışmıştık. İlk zamanlar para istemek için ararken eski nişanlım artık aramıyordu. Bu durumdan ikimiz de memnunduk. İsmi bile geçmiyordu. Bir gece orada kalmamı istedi. Kabul ettim. O gece yanında kendimi çok güvende hissettim. Daha sonra artık o sormadan ben kendi kendime orada kalmaya başladım. Bir gün birlikte olduk. Hiç ısrar etmedi, hiç baskı da yapmadı. Hatta her seferinde emin misin diye sordu bana. Çok iyi niyetliydi. Sabahında inanın hiç pişmanlık hissetmemiştim mutluydum aksine.
    miller
    kayınbabamla birlikte oldum konulu hikayemiz ibret olsun diye anlatılmış. aklı başında herhangi biri zaten kayınbabasıyla işi pişirmemesi gerektiğini bilir aq
     noway
     eski nişanlının babasıyla yatmanın bahanesi olmamalı. bu ne ya. ekleme: ya şimdi büyük konuşmak istemiyorum çok geçmiş olsun ama bir anlık böyle düşündüm. hala böyle düşünüyorum. eski nişanlının babasıyla beraber olup sakın siz yapmayın demek biraz salaklık.
      pismanim
      Daha sonra ne olduysa oldu. Aynı eski nişanlım gibi babası da bana kötü davranmaya başladı. Olur olmadık fantezileri varmış. İğrenç şeylerdi. Kaç kere oğlunun adını geçirdi yatakta. Gururumu kaç kez incitti. Kendi kendimi bilemeyecek kadar bağlanmıştım ona ama bir gün tak etti canıma. Ağza alınmayacak ne varsa söyleyecek kadar şerefsiz olmuştu. O eski adam yerine resmen oğlu gelmişti. O iğrençliğin aynısıydı aynısı. Bir de o sırada hamile kaldığımı öğrendim. Yaşadığım şoku anlatmam mümkün değil. Aldırdım çocuğu ve bu benim hayatımı tamamen değiştirdi. Böyle bir insan değildim. Yaşadıklarımın hepsini dışarda duysam ayıplayacak biriydim ama yaşıyordum işte. O andan sonra bi karar verdim. Evleri satışa koydum. Her şeyi geride bırakıp gidecektim ve bunu hiç ummadığım bir arkadaşımın yardımıyla yaptım. Şimdi 30 yaşına geldim. Yaşadığım şehri değiştirdim. Küçük bir sahil kasabası hayalini yaşamaya çalışıyorum. Sıfırdan bir hayat kurdum burada çok güzel bir hayatım var. Eskiye bakınca inanamıyorum yaşadıklarıma bu kadar salak olduğuma. Hayatı kendime zehir ettiğime. Tek amacım var. Kızlar eğer bir adam sizi kullanıyorsa gidin. Arkanıza bile bakmayın. Özellikle sevgiden uzak kızlar. Benim yaşadıklarımı yaşamayın. Bu insanlarla bağınızı ne olursa olsun kopartın. Mide bulantısıyla yaşamaktan çok daha iyidir.
       moon_night
       Kullanıcı adından pişman olduğun belli oluyor Sevgiden uzak ve baskı altında büyüdüğüm içindir belki bilmiyorum ama nedense beni sevdiğini söyleyen herkese inanıyorum... Sanırım sen de inanmışsın buna. Her neyse. Yaşadıkların gerçekten kolay şeyler değil. Yine de bunlara rağmen hâlâ yaşaman gerçekten takdir edilesi. Her şeye dayandığın, güçlü olduğun ve böyle iğrenç varlıklara rağmen bu dünyayı bırakmadığın için teşekkürler🙇🏼‍♀️🙇🏼‍♀️🥺🥺
        maskoff
        bu kadar genişliği ben kaldıramadım arkadaşlara başarılar
         kania_
         İyiki herşeye hayır demeyi erken öğrenmişim ama hayat sana her yerden vurmuş belki annen yada bi baban olsaymış böle olmayabilirmiş.Senin adına çok üzüldüm içinde bi yaran olsada hayata pozitif başlamıssın ve eskileri unutmaya çalışıyorsun.Yeni bi düzen kurmanda iyi olmuş eskileri unutamasanda.
          burakb_
          Sonunun güzel olmasına sevinebildim sadece. Onun dışında anlattığın şeyler, arkasındaki psikoloji tanıdık zaten. İnadına nişanlandım demiştin demi ? Nedense şaşırmadım. Bazılarınız böyle halleri oluyor. Sende de öyle mi durum bilmiyorum tam ama, umursamamazlık hali, kendine inatla zarar verme hali. Siz o hali kendi fantezi dünyanızda güzelliyorsunuz muhtemelen ama söylemem lazım dünyadaki en salakça şeyleri yapıyorsunuz. Gerçekten salaksınız bazılarınız. Böyle bir kadını gördüğümde, konuştuğumda o kadar rahatsız oluyorum ki. Kendine değer vermeyi bırakmış, inatla pisliğe batan, boşvermiş; yaptığı şeylere de acındıracak, kendini kandıracak bahanelerini bulmuş, zavallılığın dibinde neredeyse. Bunları yapmayın. Onun yerine kendinize çekidüzen verin bir şekilde ve ne hata yaparsanız da yapın boşvermeyin gerçekten. Sen gene boşvermemişsin ve bir yerlerde canına tak etmiş iki kere benzer şeyleri yaşasan da. Bir de bok gibi erkek seçiyorsunuz. Lafa gelince erkeklerin her şeyini biliyorsunuz ama gidip gene en bok gibisini buluyorsunuz. Her yerde görüyoruz. Siz de biliyorsunuz. Herkes biliyor bunu aslında. Bunun nedenlerine değinmek istemiyorum şimdi ama kadınlar olarak bazılarınızın zayıflıkları, yalanları o kadar gözüme çarpıyor ki. Erkekler kadınlara oranla bunları okumada daha zayıf olduğu için şanslısınız sadece. Neyse konuyla tam alakası yoktu ama bu konularda bazen susamıyorum. Bu arada, seni zayıf gördüğü için bu kadar rahat yapabilmiş her şeyi. Bazı erkekler zayıfları avlarlar tabiri caizse. Her boku biliyorsunuz ama bunu bilmiyorsunuz. Normal hayatta bir nebze iyi biri bile olsa bazı erkekler de böyledir. Rahatsız edecek tabir sizi ama zayıflığınız iştahlarını kabartır. Tavsiyem, böyle zamanlarınızda herkese karşı ekstra dikkatli olun.
           furkanbozkurt
           Bu gözler kayınbabasıyla yasak aşk yaşayan kadına destek verenleri de gördü ya ölsem de gam yemem hahahah Siz neyi destekliyorsunuz arkadaşlar acaba? TÜRK örf ve adetlerinde böyle bi kepazeliğin yeri yoktur ve olmamalıdır.
            hayalurunu
            bu yazıyı okurken çok karmaşık duygular yaşadım.... yorum yapamıyorum ilk kez.
             gollummm
             Okudum... Egerki kafanda uydurduğun şeyler değilse ki bu çok yanlış, insanlar sana burada destek mesajları yazıyorlar... Hadi yaşadığın gerçek diyelim keşke olmasaydı derdim,üzücü bir durum... Ama bir konuda çok haklısın, insanların en zayıf hallerinde, bunu çıkarları için kullanan insan bile diyemediğim canavarlardan nefret ediyorum. Hepimizin o zayıf anları olmuştur, olmaya da devam edecek, hayat bu... Dileğim, herkes o anlarda vicdan ve emtapi duygusu olan insanlarla karşılaşsın...
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.