68
27.10.2020
Bu Ülkede Çocuk Dünyaya Getirmenin En Büyük Bencillik Olması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   ecemovskiii
   Sırf sizin soyunuz devam etsin, analık babalık duygusunu tadın; üreme hazzını sonuna kadar yaşayın diye çocuklar bok gibi bir hayata mahkum oluyor. Böyle bombok bir ülkede çocuk dünyaya getiriyorsan en büyük bencil sensin kardeşim kimse kusura bakmasın!
    mehmet_08
    bunun ülkeyle ilgisi yok parayla ilgisi var. paran yoksa istersen isviçre de yaşa yine bencillik olur
     gregory_
     Haklısın ecemovskiii.
      furina
      prezervatifi buldugu icin Gabriel abimize tesekkur ederiz. yoksa ne olurdu halimiz
       cinayetvaraga
       yaptın mı şovunu. hadi in sahneden amk u asalağı.
        issizmadaaam
        Başlığın alnı olsa da şöyle taaam ortasından öpsem. Cahillerin hepsi kudurmuş başlık altında. Analık, babalık kutsal çünkü. Bi dağılın aq bıktık sizden ya
         ahpte-pateh
         İnsanlar genellikle tehlikede oldukları yerlerde güvenli oldukları yerlere nazaran daha çok ürerler. Bknz.: Suriye, aile başı aşağı yukarı 6 ve fazlası çocuk; Fransa, bir kere çoğunluk evlenmiyor, evlenenler de 2'den çok çocuk yapmıyor. Yani bunun öyle çocuk sevmeyle ilgisi yok. Bir de gelişmemiş, tarımcı ülkelerde çok çocuk yapılır ki işe adam yetişsin. Bencillik olduğu doğru ama verilen sebep yanlış. Burada suçlu olan o üreyen insanlar değil, o ülkeleri o hale getirenler.
          makromeci99
          Tamamen haklı. Dağılabiliriz
           palmiye
            tiroyitbezi
            Asalak gibi dörder beşer yapanlar için doğru olabilir dedikleri. Ancak yaşamın devam etmesi için üremek birinci kuraldır evrimi inkar mı edelim hacı. Öyle olsun o zaman dünya bok gibi oldu diye kimse üremesin . Sonuç daha daha da bombok olur ben sana söyleyeyim. Bizden sonraki nesil belki bu dünyayı daha yaşanabilir hale getirecek nerden biliyorsun. Tek çözüm ve önemli olan az sayıda nitelikli nesil yetiştirmektir. Hiç ürememek insanlığın sonunu getirmektir.
             aslanburcubirisi
             Her tür ihtiyacını karşılıyorsam amazonda da dünyaya getiririm. Herşey ailede bitmiyor sonuçta. Ben donanımlı bir birey olarak yetişmesi için elimden geleni yaparım. Ama o bulunduğu çevrenin şartlarına meydan okuyup kendi sınırlarını aşamıyorsa isterse New York'ta dünyaya gelsin. Yine bir halt olmaz.
              senem-sengul
              Ben zaten uzun süredir öyle düşünüyordum da söylediğimde herkes öyle düşünürse kimse doğurmaz denir, sonra insan ırkı ne olacak falan. Durum düşündüğümden de vahimmiş, ne yani çocuklara hakikaten sadece insan ırkına hizmet için doğurulan bi varlık olarak mı bakılıyor? Sonra saldım çayıra mevla kayıra.
               dioberbat
               All about the money baba halledecek bunları türkiye icy olacak
                utumasasiilekayanaddam
                Valla ben değilim
                 maligatorsfather
                 Kesinlikle katılıyorum. Şahsen çocuğumun bu ülkede doğmasını ne yazık ki ben de istemem. Oysa her şey güzel olsa veya en azından içimde en ufak bir umut, tabiki burda doğsun isterdim.
                  ozgursirin
                  Sen yapma tatlım, neden başlık açtın ki buna? Aklı, mantığı, vicdanı olan insanlar kesinlikle çocuk sahibi olup bu sorumluluk ve tatlılık duygusunu tatmalı. Allah hepinize akıl fikir versin emi.
                  /
                  0

                  Tarihe Göre

                  İçerik bulunamadı.