Bu Sene Hıdırellez Dileğiniz Ne?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   narnianinkayipgunlugu
   Dileklerinizi bir kağıda yazıyorsunuz ardından Hıdırellez'de 5 Mayıs gecesi gül ağacına dilekleri ya gömüyorsunuz ya da ağaca asıyorsunuz. 6 Mayıs sabah erkenden kimse görmeden geri topluyorsunuz ve sonrasında suya bırakıyorsunuz. Ben biraz önce gömüp geldim. Uzunca bir dilek listesi oldu ama bakalım. Bu seneden en çok istediğim şey huzur ve biraz olsun stressiz bir yaşam. Siz ne dilediniz? Ya da bir şeyler dileniz mi?
    gizemino
    bol maaşlı bir iş istiyoruumm. çok mu???
     eflayilmaz
     bu sene benim liste de epey bir uzun. ben de aşk ve mutluluk istiyorum bu seneden
      arasserin
      çaput bağlamak gibi bir şey değil mi bu? inanmayın böyle şeylere
       thetalentedmrripley
       Evliyken bir seferinde hıdırellezde eşimin memleketindeydik. Orada da dileği kağıda çizip suya atıyorlar. Ben müstakil bir ev çizdim kağıda, attım suya. Eşimse ben ferah, yüksek katta daire severim deyip apartman resmi çizdi. Aradan zaman geçti nasip oldu müstakil bir ev aldık. Boşanınca ev onda kaldı. O da müstakil evi satıp daire aldı kendine. Yargıtaydan karar bozdurur gibi duamı geri döndürdü helal olsun ne diyeyim.
        lutfen-ama
         eliff04
         Başarılı olmak
          merivella
          Aklıma Aşkı Memnu da beşirin nihalın hıdırellez dileğini öğrenmeye çalışırken suyu düşüp verem olması geldi bu bilgi benim niye şimdi aklıma geldi bilmiyorum amann neyse
           lellu
           Dileğim yok
            asit
            Şimdi kalkıp bütün bu adımları üşenmeden yaparsam ve kabul olmazsa daha çok üzülürüm. Hatta şimdi bi şey isterim gerçekleşmez, gerçekleşmediği gibi elimdekilerden de olurum. Ben en iyisi yüce rabbime dua edeyim de o yine kabul etmesin. (Trip atmıyorum Allaam nolur kızma).
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.