Bu Sene Hıdırellez Dileğiniz Ne?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   narnianinkayipgunlugu
   Dileklerinizi bir kağıda yazıyorsunuz ardından Hıdırellez'de 5 Mayıs gecesi gül ağacına dilekleri ya gömüyorsunuz ya da ağaca asıyorsunuz. 6 Mayıs sabah erkenden kimse görmeden geri topluyorsunuz ve sonrasında suya bırakıyorsunuz. Ben biraz önce gömüp geldim. Uzunca bir dilek listesi oldu ama bakalım. Bu seneden en çok istediğim şey huzur ve biraz olsun stressiz bir yaşam. Siz ne dilediniz? Ya da bir şeyler dileniz mi?
    thetalentedmrripley
    Evliyken bir seferinde hıdırellezde eşimin memleketindeydik. Orada da dileği kağıda çizip suya atıyorlar. Ben müstakil bir ev çizdim kağıda, attım suya. Eşimse ben ferah, yüksek katta daire severim deyip apartman resmi çizdi. Aradan zaman geçti nasip oldu müstakil bir ev aldık. Boşanınca ev onda kaldı. O da müstakil evi satıp daire aldı kendine. Yargıtaydan karar bozdurur gibi duamı geri döndürdü helal olsun ne diyeyim.
     asit
     Şimdi kalkıp bütün bu adımları üşenmeden yaparsam ve kabul olmazsa daha çok üzülürüm. Hatta şimdi bi şey isterim gerçekleşmez, gerçekleşmediği gibi elimdekilerden de olurum. Ben en iyisi yüce rabbime dua edeyim de o yine kabul etmesin. (Trip atmıyorum Allaam nolur kızma).
      lutfen-ama
       isimkoyarsn
       Batıl inanç abi bu ne ben inanmam bunlara
        merivella
        Aklıma Aşkı Memnu da beşirin nihalın hıdırellez dileğini öğrenmeye çalışırken suyu düşüp verem olması geldi bu bilgi benim niye şimdi aklıma geldi bilmiyorum amann neyse
         me_out_bye
         Ağacı suyu rahat bırakın.
          samyeli90
          Eskiden bir gül fidanımız vardı annemle dibine gömerdik bizde öyleydi dilek tutmak gül fidanı öleli yıllar oldu biz de dilek tutmayalı yıllar oldu
           lellu
           Dileğim yok
            eliff04
            Başarılı olmak
             arasserin
             çaput bağlamak gibi bir şey değil mi bu? inanmayın böyle şeylere
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.