Bu Enflasyonda Sokağa Çıkabiliyor muyuz Çıkamıyor muyuz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Çok değerli bakanımız Nebati demiş ki, "Yabancı ülkenin bir bakanıyla sohbet ediyoruz; ‘sizin enflasyon çok yüksek’ dedi ben de doğru dedim. Biz bununla mücadele edeceğiz, bunu çözeceğiz, kararlıyız ama bakın ben bu enflasyonla sokağa çıkabiliyorum. Siz yüzde 10’luk enflasyonla sokağa çıkamıyorsunuz.” Siz çıkabiliyorsunuz zaten bakanım biz çıkamıyoruz sorun bizim sorunumuz. İnsanlar 5.500 Liralık iyileştirilmiş asgari ücretlerini aldılar ve yine enflasyona yenildiler ve evet sokağa da çıkamıyorlar.
    jarlvarg
    yüzsüzlügüyle övünen, parildayan gözlü, koca yürekli adam. iki salatalik emanet edilemeyecek kadar da zeki ve yetenekli , rabbim nazarlardan esirgesin.
     sairsel
     Nasıl olsa yüzünüz kızarmıyor, millet de uykuda size birşey diyen yok, tepemize çıktınız sokak nedir ki?
      bobodio
      sokağa çıkmak sorun değil AMK köpekler kediler de sokakta ama açlar bu ibneler ne anlar
       android_dahaiyi
       sokağa aç çıkıyoruz eve aç dönüyoruz
        gizemino
        İnanır mısın çıkıyoruz başımıza güneş geçiyor eve gidiyor suyumuzu içip ağlayarak uyuyoruz
         detokssuyu
         Ekmek 4 Lira sokağa çıkıp ekmek alsak hadi bir de yanına içecek aldın falan 10 liralık oluyoruz. Her gün bu aktiviteyi yapsak ayda 300 Lira ediyor zaten. Ne sokağından bahsediyorsunuz sayın bakan?
          peripedia
          Yani çıkmasak daha iyi olur tabii her şey alıp başını gitmiş durumda nereye çıkacağız? Nasıl çıkacağız falan.
           mrlawyerkk
           Bu gibi durumlarda normal insanlar talep etmiyor arkadaşlar. Arz talep dengesi revize edilince enflasyon da bir şekilde düşüyor velhasıl çıkamıyoruz sokağa.
            kafadanhekli
            ben şekerli çay ve ekmek ile vücutumun enerji ihtiyacını karşılıyorum. annem bostandan pancar, çeşit çeşit otlar, fasulye, mısır, kabak topluyor. sadece yola ekmek almaya çıkıyorum. giyim harcamam yok, 18 yaşımda çok kıyafet almıştım onları giyiyorum. Gezmeye gitmek istediğim zaman fındık bahçesine gidiyorum. Orada böcekleri falan inceliyorum. 50 GB internet alıyorum 140 TL veriyorum. Saçlarımı babam kesiyor, berbere para vermiyorum. Bazen bizi ilçe merkezine götür diyenler geliyor mazot yakmamak için reddediyorum. Adamlar 100 lira ya veriyor ya vermiyor. Bir araba ilçe merkezine kaça gidiyor bilmiyorlar. Hiçbir lüks harcamam yok çok şükür.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.