16
22.12.2020
Bu Eğitim Sistemiyle İngilizce Öğrenmenin İmkansız Oluşu
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   badideasensei
   Şimdi benim bahsedeceğim şey şu haftada uzaktan eğitim de 4-6 saat arası bir şekilde İngilizce dersine katılım sağlamamız gerekiyor. Olayın geçtiği okul sıradan adrese dayalı bir Anadolu lisesi Ve bu okulda dışımda kalan öğrenciler arasında en yüksek ort 90 91 fln Kimsenin İngilizcesi iyi değil ama ne hikmetse gelmediğimiz kitabın sayfasını çat çat cevaplıyor tmm cevap anahtarı fln illaki bu kullanılıyor ama ben yeminle bıktım usandım kendimizi kandırıyoruz hem öğrenciler hem öğretmenler öğretmen benden ögrenmedigim kelimenin anlamını istiyor sonra da cevaplamayinca da neden giriyorsunuz derse oluyor. ÖĞRENMEK İÇİN GİRİYORUM DERSE diyeceğim de şimdi takar bana 4 yıl boyunca Bu resmen eğitim sisteminin terörü yeter !!
    amakafamiznasiguzeel
    ben anlamadım olayı
     karolunita
     benim edebiyat hocam bana öğretmediği şeyi soruyo ben bişe demiyorum. çünkü kendisi müdür yardımcısı 😢
      mrcrw
      Lise dönemlerimde bende çok yaşamıştım böyle sorunlar. Okula bağlı kalmamanı tavsiye ederim eğer imkanın varsa. Kurs olur başka birşey olur. Ama okulla ingilizce öğrenimi çok zor haberin olsun.
       muzlu-pasta
       Şunu ankayalım ilk önce bizim ulkenin sadece %17 si ingilizce konuşuyor onlarında %80 i türk aksanıyla çok duraklamalı ingilizce konuşuyor severus snape gibi oluyoruz benim lisede en sevdigim derslerden biri ingilizceydi ondan dolayı şuan ingilizcem iyi seviyede yohsa pohu yemiştim ondan slnra kendimizi çok ingilizceyle sınırlandırıyoruz eskiden fransızca bir evrensel dilmiş bu ingilizceninde degişebilecegi anlamınada geliyor o yüzden sadece ingilizceylede yetinmemek lazım
        cansevim
        Yes Ay dozont
         benita
         Bizim öğretmenimiz de gazetesini alır gelirdi derse, ses yapmayın yeter derdi. Ben film, dizi ve müzikle geliştirdim. Varolan sistemi değiştiremiyorsan senin bir şeyler yapman gerekir. Üzgünüm ama gerçekler
          moon_night
          Hangi eğitim sistemi??
           asit
           Sistem konusunda sana katılıyorum ama kimsenin de sana anlatmadığı konuyu soracağını sanmıyorum..Çocukların yıllarca dil eğitimi alıp da bir şey öğrenememesi çok normal. Çünkü bizim ülkede bu eğitim çok çok geç yaşlarda başlıyor..En az ana sınıfında başlaması lazım ki çocuk ilerde daha iyi oturtabilsin. İkincisi de eğitim dili kesinlikle ingilizce olmalı ve derslerde ana dili, hangi dil öğretiliyorsa o dilin bir hocası olmalı. Devlet okullarında verilen eğitim kesinlikle yetersiz bu aşikar ama senin de üzerine düşüp ekstra çalışmalar yapman gerek mutlaka.Ayrıca takip edilecek olan müfredatı da öğretmenler hazırlamıyor.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.