Bu Durum Bende Neden Eksiklik Yaratsın Anlamış Değilim?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dr.rock
   Öncelikle bu sohbeti cinselliğin normal, fizyolojik, toplumsal ve pek tabii ki bizleri ilgilendiren bir durum olması nedeni ilede erkekler arasında yaptık. Görüşlerinizi belirtin isterim elbet... ama "bizim bekaretimizi konuşamazsınız" şeklinde derdi olan arkadaşlar gidip başka şeyleri üzerine dert olarak alınsın lütfen... -- Bir Dio'cu arkadaş; "Daha önce hiç ilişkiye girmediğim için, evleneceğim kişinin de aynı statüde olmasını beklerim ve evet evleneceğim kişinin başkasının s*kini tatmış olmasını kendime yediremem ve kabul edemem. Bu durum bende neden eksiklik yaratsın anlamış değilim" demiş Bende onla düşüncelerimi paylaştım Bu durum bende neden eksiklik yaratsın anlamış değilim? Şu nedenlerle; DOĞAL NEDENLER: %30-50 oranında fizyolojik olarak zaten kızlık zarı oluşmamış olacak evleneceğin kadının. Yani doğal olarak bakire olmayabilir ve bu hiç bir tıbbi yöntemle anlaşılamaz. Yani hiç bir zaman emin olamayacaksın. HAYATIN GETİRİLERİ İLE İLGİLİ NEDENLER: Diyelim ki böyle bir doğal değişiklik yok ve senin ifadenle "başkasınınkini tatmış" oldu. Onlayken neler yaşadığını ayrıntıları ile bilemezsin, psikolojik olarak ne yaşadığını bilemezsin, zorlanmış ve hatta "çaktırmadan tecavüze uğramış" bile olabilir. "evleneceğiz, ya senin evini anneni babanı tanıyorum ben" tecavüzü... İNSAN HAKKI-1: Tavrın genel insan haklarına aykırı. Şöyle, İlişkiye başladığın gün "sen bakire misin?" diye sormayacaksın ve ilişkiye başlayacaksın, karşındaki insanı seveceksin ve oda seni sevecek, senin için bedeller ödeyecek. Daha sonra sen ona "bekaretini kaybettin mi" diye soracaksın oda sana "evet" diyecek ve ilişkini bitireceksin. Onun ödediği bedeller ne olacak? İNSAN HAKKI-2: Diyelim ki ilişki şekilleneceği an sordun. Henüz seni tanımazken sordun. Sen kimsin ki bir kadına "bekaretini kaybettin mi" diye soruyorsun. Bi defa bu bilgi özel ve kriminal sonuçlara evrilir. Bu hakkı sana kim veriyor? Belki ondan aldığın bilgiyi kullanarak onu tehdit edecek ve bu bilginin ifşa olma korkusuyla zayıf anında ona tecavüz edeceksin/edilmesine ön ayak olacaksın. Bunu sana söylemek zorunda mı? SENDEN KAYNAKLANAN NEDENLERLE DOĞAN ÇELİŞKİLER: İlişki sevgi temelli yürür, belli-insani ve doğal kıstaslar (bekaret gibi) üzerinden yürütülen şeye ilişki denmez alışveriş denir. Bu ciddi bir çelişkidir. TÜRK ERKEĞİ YANILGISI: Sana bu konularda tecrübeli biri olarak söyleyebilirim ki cinsel ilişki "vajinal penetrasyon" dışında da basbaya oluyor. Hemde öyle şeyler oluyorki vajinal penetrasyona razı olursun. ayrıca hymenoplasti yi google da bi arat seni öyle bi ters köşeye yatırırlar ki ohoooo... bunların hepsini sen ve müstakbel partnerin mutsuz olmayın diye yazdım. Şahsi düşüncelerim elbet, genelleme yapılamaz ve kesin doğrudur denemez. Sana bunu öğretenlerin çoğu damacana, hayvan beceriyor. Kapı arkasında enseste yelteniyor. Arkadaşının karısına-kızına yan gözle bakıyor. Bence onları dinleme, toplumun yanlış... Değiştir Sevgiyle kal...
    imailahorsilahh
    Eline koluna zihnine sağlık doktorcum... Ne de güzel anlatmışsın:))
     busrawashere
     doktorcuğum çok iyi yazmışsın onunla ilgili bir derdim yok fakat alakasız ama benim bu yaşıma kadar zigomatikus majör, minör, levator labii superioris ve risorius gibi kaslarım hiç çalışmadı. bi' kas gevşetici yazabilir misin?
      absurdizm
      Yine döktürmüşsün abicim. Bende anlamıyorum bekareti bu kadar abartmalarını. Herkesin ilk ilişkisinde kanayacak diye bir şey yokki. Bu zar reglken bile bozulmuş olabilir. Evlenince kanamadı diye boşanacaklar mı acaba bu kişiler? Kızlarda konuşmasınlar diyormuş. E bırakın konuşsunlar. Size gelip sözlü tacizle ve sizi utandırarak sormalarından daha iyi.
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.