Bu Dünya Bir Sınav Dünyası mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   maskoff
   başımıza gelen tüm talihsizlikler, kazalar, belalar, kayıplar, pişmanlıklar, üzüntüler... bunların hepsi sınav mı? neden böyle bir sınava tabi tutuluyoruz? sebebi nedir? her şeyi bilen benim hangi cevabı vereceğimi bilemeyecek mi?
    terliklihayvan
    eğer benim ne cevap vereceğimi bilmiyorsa ne biçim bir tanrıdır, eğer biliyor da gıcıklığına yapıyorsa yine ne biçim bir tanrıdır? herhalde konunun tanrıyla falan alakası yok. kötü şeyler olur, shit happens. başımıza gelen kötü şeyleri istatistik biliminin talihsiz percenrillerine denk gelmek olarak yorumlamak lazım. başka türlü rasyonalizasyonlar senep-sonuç ilişkilerini bozup insanı gerçeklikten koparır.
     bright-wizard
     İnançlı insanlara göre öyle
      tsukyomi
      Bunların %90'ı seçimlerinin, %10'u da çevresel faktörlerin sonucu. Herkesin hayatı seçimlerine göre şekillenir. Tamam coğrafya ve aile kaderdir ama kafanın ereceği yaşa geldiğinde dizginleri ele alıp hayatına yön vermeye başlamak da senin elinde. Her şeyi bilen hakkında konuşurum ama inançları kırılgan olanların kalbi kırılır, o yüzden bir şey demiyorum. Sadece eğer varsa insanı sadece ego savaşı için kullandığını söylerim.
       kafatamircisi
       Allah'ım biliyorum çok zındık kafir günahkar biriyim ama sen konuyu biliyorsun bi kanaat notu mülakat hakkım varsa alırım))
        leb
        hayır sınav felan yok tamamen tesadüfi bir şekilde buradayız başımıza gelenler ya tesadüf ya da seçimlerimizin sonucudur.
         marlyn
         şınav dünyası.:)😁
          silmarillion
          Öks mağdurları gibiyiz:) sorularımızı çaldılar yıllarca başkan:)
           sihirbaz
           eğer bir sınav dünyası ıse , benim sınavım bayagı agır ✋
            eflayilmaz
            Aynen oyle yaşadığımız olaylar hep bir sınav hep bir quiz
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.