Boğaziçi Öğrencileri Aşağı Bakmadıkları İçin Gözaltına Alındı (2 Şubat 2020)
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne Melih Bulu’nun atanmasına karşı öğrencilerin düzenlediği eylemde 38 öğrenci gözaltına alındı. Polis eşliğinde yürürken 'aşağı bakmadıkları' için polis tarafından gözaltına alınan öğrencilere ise özellikle sosyal medyadan destek geldi. #AşağıBakmayacağız etiketi TT oldu. Polis gözetiminde yürüyen öğrenciler bir polisin "Terbiyesizler, aşağı bak, aşağı bak. Toplu gezmek yok" diye bağırmasından sonra gözaltına alındılar. Polisin yürüyen öğrencilere bağırmasının ardından polisler ve öğrenciler arasında arbede yaşandı. Sosyal medya kullanıcıları polisin öğrencilere yönelik ”aşağı bak” emrinden sonra #AsağıBakmayacağız etiketi ile öğrencilere destek verdiler.
   https://twitter.com/BirGun_Gazetesi/status/1356303803432071168
   https://twitter.com/BirGun_Gazetesi/status/1356303803432071168
    bisosyolog
    Aşağı bakma demiyor bu tamamen bilgi yanlışı
     sedefartuny
     Şu insanlara bu davranışları nasıl reva görüyorsunuz ya. Tacizcilere, tecavüzcülere, katillere böyle davranmıyorsunuz. Hiç mi hak anlayışınız yok sizin? Yazıktır, günahtır.
      mrlawyerkk
      Çok yaraladı beni bu görüntüler. Bu insanların onurunu, gururunu daha fazla kırmayın artık. Onlar bizim geleceğimiz, umudumuz. Bu gerçeğin farkında olarak insan onuruna uygun hareket edilsin artık.
       garavel-usta
       Aşağı bak demiyor aşağıdan diyor amq
        alys
        #asagıbakmayacagız
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.