Boğaziçi Dayanışması Twitter Hesabından Ermeni Soykırımı Paylaşımı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   kisacadeniz
   Boğaziçi Üniversite'nin Melih Bulu'nun rektör olarak atanması üzerine eylemlerin ve direnişin her anının paylaşıldığı ve bu anlamda resmi twitter hesabı sayılacak boğaziçi dayanışması hesabından Ermeni Soykırımı hakkında şöyle bir tweet serisi paylaşılmış: 1 - Mayıs 1915’te İttihat ve Terakki önderlerine suikast iddiasıyla yargılanarak idam edilen Hınçak Partisi üyesi Paramaz (Matteos Sarkisyan) mahkemede yaptığı savunmada şöyle diyordu: “Bu ülkenin refahı için yapmadığımız ne kaldı?” 2 - “Ermenilerin ve Türklerin kardeşliğini sağlamak için öylesine fedakarlıkları kabul ettik. Ne kadar enerji tükettik, ne kadar çok kanımızı akıttık… Bizim karşılaştığımız nedir? Yalnızca çabalarımızı yok saymakla kalmadınız, bilinçli olarak bizi imha etmeye çalıştınız.” + 3 - “Şunu unuttunuz ki Ermenilerin imha edilmesi bütün Türkiye’nin yıkımı demektir.” 1915 Ermeni Soykırımı’nın 106’ıncı yıl dönümünde Ermeni halkının acısını paylaşıyor, onurlu direnişlerini saygıyla selamlıyoruz. #ArmenianGenocide
   https://twitter.com/boundayanisma/status/1385908537180704770?s=19
   https://twitter.com/boundayanisma/status/1385908537180704770?s=19
   Bana kalırsa bir olayla özdeşleşmiş ve çok büyük bir grubu temsil eden böyle sayfaların bu tarz konular hakkında bir paylaşım yapmaması gerekiyor. Herkes kendi fikirlerini beyan edebilir. Fakat böylesine bir konu hakkında bu tarz paylaşımlar yapmak hem yapılan dayanışmanın üstünü karalıyor hem de bu dayanışmaya destek veren insanlar hakkında kapsayıcı bir görüş değil.
    monaiman
    "Sözde Ermeni Soykırımı" demek istediler sanırım. Çünkü bizim tek hatamız tehcir sırasında asker sayımı yapmamamızdı. Onca yıl Millet-i Sadık'a dediğimiz bu nankör tebaanın ne dediği umurumuzda bile değil. Bizim alnımız ak başımız dik. Kaynaklarımız da göz önünde. Açıp bakın, hariçten gazel okumayın. Hem zaten zararlı bir cemiyetin söylemleri ne kadar doğru olabilir? Onlar arkalarındaki itilaf grubuna güvenip de bir hayalin uğruna ihanet etmeyecekti bu vatana. Boğaziçi twitter hesabına gelirsek: Böyle bir paylaşımla asıl amaçlarından sapıyorlar, yaptıkları hatalı bir davranış. Kim ne derse desin bu böyle.
     killforyou
     El birliğiyle kendilerini antipatik hale getirdiler. Çok yazık
      ifamyseeku
      Artik iyice deli ettiler bizi, soykirim yapan turkler degil, ermenilerdi. onu geciyorum artik cunku atalarimiz ile yasanmis sonucta ama ortada turk katliami varken ermeni savunmasi yapmak gercekten rahatsiz edici.
       asit
       Senin konunla sözde soykırımın ne alakası var şimdi aq. Bu tip topluluklar sürekli kendi ayağına sıkıyor bizim ülkede. O yüzden de haklıyken haksız duruma düşüp hepten silinip gidiyorlar. İki gün gündemde kalırsın bu tweetle sonra yalan olur gidersin..
        gavrilovich
        Atatürk nutukta bile belirtmiş dışarısının yaptığı hatayı kendi lehine çevireceğini Maraş katliamı, Müslüman katliamı, Türk Kürt ayırmaksızın yakılıp yıkılan insanlar, Asala tüm bunlar görmezden gelinip ermeni safsatasına inanıyorlar. Boğaziçi haklılığını yitirmiştir artık. BĞİPKK Birde onurlu direniş demişler. Yok abi bunlar iyice çığırından çıktı. Mevcut hükümeti eleştireceğim diye nr söyleyeceklerini şaşırdılar. Hani direniş hani hak hangi hukuktan bahsediyorlar. Bu yalana çanak tutuyorlar birde hangi mantık yapar bunu. Sonra Boğaziçi terörist yuvası dediler diye tepki gösteriyorlar. Vatan hainliğini farklı bir boyuta taşıdılar. İlk lgbt bahanesiyle dini değerlere saldırdılar ya da bilip bilmeden uşaklık ettiler. Zaten bir grup azınlık apo sevici kitlenin gazına gelip türlü türlü saçmalıklar peşindeler. Eğitimden başka her türlü pislik dönüyor. Hükümetin yanlış kararlar aldığını hepimiz biliyoruz ama tepki gösterdikleri kadar var.
         strangestar
         Sözde Ermeni soykırımını kutluyorlar 1 Sizin direşinizle alakası ne 2 Ermeniler göç kanunu ile gitmiştir bir soykırım yoktur. 3 Ermeniler Hocalı katliamını yapmıştır.Tam emin olmamakla beraber 402 kişiyi öldürmüşlerdir. 4
          berat_redflag
          Doğudaki terörist hınçak ve taşnakçıların bir buçuk müslümanı vahşice katletmesini, karabağda on binlerce türkü öldürmelerini unutmadık. Onlara göç edin dediğimizde ya emrimize uydular ya da intihar edip suçu bize attırdılar. Ölen ermeni sayısı techir konvoyuna saldıran grupları sayarsak 10.000 i geçmez. Önce kendi karanlık tarihlerine baksınlar.
           muzlu-pasta
           Bir kere biz ermeni soykırımı yapmak istesek ermeni diye bir ırkın neski dahi şuan olmazdı ki istesek şuanda yaoabiliriz ama türklükte yoktur bize soykırım iddiasını sunan ülkeler kendi tarihlerine baksınlar fransa cezayirde,amerika ırakta yaptıklarını kabul ediyormuki biz edicez
            lilimili
            Ermeni soykırımını kabulleniyorlar mı, bu sefer olmadı Boğaziçi...
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.