Body Shaming Yapıyorsun Diyen Aşırı Duyarcı Bireyler Yüzünden Şişmana Şişman Diyememek
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   issizmadaaam
   Geçen gün eski arkadaşlarımızla buluştuk. Liseden birini anlatmaya çalışırken gülerek hani şu şişman çocuk vardı ya dedim. Arkadaşlarım inanılmaaaaaz sanki adam öldürmüşüm gibi yok body shaming yapma yok insanları böyle yargılama. İyi de yargılamadım ki? Adam şişman. Ben nasıl esmersem; dişleksem adam da şişman. Asıl bu anlayışla insanlara ‘aşırı’ hassasiyet gösterirken onları ötekileştiriyorsunuz. Bu bir sıfat arkadaşlar. Şişman demek eşittir bok demek değil yani. Bu neyin kafası cidden?
    benita
    Siz body shaming yaparken onların mood very bad oluyor, bunu ignore etmek sizin shame’iniz
     meyvesebze
     Aynı birimde çalışan 2 arkadaş, şişman olanın dahilisi 220 zayıfın 221 Bende 0 şişman ve 1 zayıf die ezberledim.Ararken öyle düşünüp arıorum Sonrada böyle bişey yaptım die kendi kendime utanıorum
      johnbwatson
      Kaslı bir insana kaslı demek ne kadar normalse, şişman bir insana şişman demekte o kadar normaldir. Buradaki asıl problem insanların kendini, toplum içinde olumsuz algılandığını düşündüğü sıfatları kabullenememesidir. Oysa her şeyin bir operasyonel tanımı vardır.
       imailahorsilahh
       "Hafif toplu" ya da "kilolu "tercih edilebilir." Şişman, şişko" falan tatsız sıfatlar hoşlanmıyorum ben de.
        _gizem_
        kimse duyar kasmasın bu toplumda şişmana yer yok abi şişmansan dışlanıyorsun kimse seni beğenmiyor. inanın bunu yaşamış biri olarak söylüyorum
         ecemovskiii
         Sisman demeyelim de iri birey diyebiliriz.
          fuzbing
          body shaming diyebilen arkadaşların var ve beğenmiyon mu amk
           30cmcetvel
           Bence her şey cetvelle ölçülmeli. Bu kadar. 30 cm out
            gryshn
            eski bir şişman olarak söylüyorum Dalga geçme seviyesinde değil yardımcı olmak için yapın bunu kilolu insanların çoğu herkes beni böyle kabul etsin kafasında etrafındaki sen böyle çok güzelsin canım diyenler de tuzu biberi oluyor söyleyin amk erkekler bunu yapar daha çok kadınlarda var bu sen mükemmelsin olayı . Ayı gibi olmuşsun az kıs diyin ya diyin yoksa bunun geri dönüşü yok bir çok sağlık sorununa sebep oluyor keşke benim çevremde olsaydı böyle biri daha erken başlasaydım.
             csa
             ıyyy. Uyuz ediyor bu mevzu beni. Kendiyle barışık olmayan insanlara saygı duymuyorum. Eğer kişi şişmansa ve şişman denilmesinden kırılıyorsa bir zahmet zayıflasın. Ben şişmanlığıyla barışık ve mutlu kimsenin bundan nem kaptığını duymadım. Kaldı ki arkadaş arasında bir insanı tarif ederken kibarlık yapacağım diye kırılıp bükülmeye gerek yok. Başlıktaki kişi zaten net belirtmiş. Fazlasına gerek yok. Başka konularda da aynı gerizekalı hasasiyet oluyor. Bir yerden sonra konuşamayacak hale geliceksiniz aman onu kırmayayım bunu gücendiremeyeyim bilmem ne. İki yüzlülükten başka birşey değil bu arkadaş sohbetinde politically correct olma çabaları falan.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.