Blu TV'nin 'Pavyon' Belgeselinin Pavyon Kültürünü Güzellemesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Bu hafta sonu Blu TV ücretsiz bildiğiniz üzere, benim de merak ettiğim ve izlemek istediğim tek Blu TV içeriği "Pavyon" adlı içerik idi. Velhasıl bir dönem Ankara'da yaşamış biri olarak çok kez önünden geçtiğim bu dünyayı bir hayli merak ediyordum ama açıkcası bir dram unsuru bekliyordum. En nihayetinde kadınların metalaştırıldığı, müşterilerin psikolojik bir bağımlılık olduğunu iddia ettiği bir sistemden bahsediyoruz. 5 bölüm izledim, Yılbaşı Özel bölümüne ise asla tahammül edemedim ve kapattım. Bu kadar güzelleme bana çok yanlış geldi. Sömürülen kadınlar mutlu, emekçiler çok mutlu, şiddetin olmadığı söyleniyor, mafyavari ilişkilerin olmadığı, kadın müşterilerin bile olduğu güvenli bir ortam olarak tanımlanıyor pavyonlar. Bu işi yapan ve konsomatris olarak tanımlanan kadınların ise iyi rakamlara çalıştıkları birçok defa vurgulanıyor. Ben ortada bir manipülasyon olduğunu düşünüyorum. Tamam bu bir sektör olabilir evet, insanlar işlerini yapıp paralarını kazanıyor olabilirler ancak o dünyayı herkesin çok mutlu olduğu, aşkların yaşandığı, iyi paraların kazanıldığı, yardımlaşma ve dayanışmanın olduğu bir ortam olarak lanse etmek ne kadar doğru?
    thetalentedmrripley
    Arkadaşımın düğün videosunu izler gibi izledim, ekibin yarısı tanıdık 🙈
     cinayetvaraga
     Çok merak ettiğim bir seri. Fırsat bulursam izlemeyi istiyorum.
      mrlawyerkk
      Sürekli denetlenen eğlence mekanlarından bahsediyoruz. Evet herkes çalışıp parasını kazanıyor, İç Anadolu Kültürü, insanların eğlence anlayışı bu. İnsanlar ağlayıp zırlasınlar mı ne yapsınlar ki? Gerçek olan bu. Kimsenin zorla tutulduğunu düşünmüyorum orada. Rivayetlere kanmamak lazım.
       okadin
       Katılıyorum. Aleyna Çakır örneğinde gördük bu dünyanın ne kadar tehlikeli olduğunu. Artı bu belgesel dizide anlatılanların gerçekleri yansıtmadığını söyleyenler oldu. Evet bir olumlama yapılmış.
        peripedia
        Biz kendi kendimize o kadınlara, orada çalışan insanlara üstten bakıyor ve hep bir dram arıyoruz altında. Onların da gayet normal bir hayatı var oysa ki çocukları, aileleri. Dizi de o dünyayı olduğu gibi anlatıyor.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.