Biz Küçükken Çok Değerli Olmasına Rağmen Şu An Değersiz Olan Şeyler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   damladamlo
   Biz küçükken her şey o kadar değerliydi ki... Mesela Carrefour'a gitmek bile bizim için bulunmaz bir nimetti. Tabii o zaman AVM falan ne gezer, Beğendik ve Carrefour vardı. Pizza desen ona keza. Pizza ayda yılda bir yenilebilen bir şeydi, e haliyle de çok kıymetliydi. Şu an pizza yemekten bıkmış durumdayız. Telefon desen, zaten ne arar. Varsa da mesaj kıymetli. Çok gerekmedikçe mesaj atmazsın. Şimdi WhatsApp'ta gece gündüz yazışıyoruz ama hiçbir şeyin eskisi gibi tadı yok. Buna benzer onlarca şey sayabilirim.... Siz çoğaltın örnekleri.
    busrawashere
    türk lirası
     isinasli
     lcw reisi unutmadık
      theuur
      Tabiki Tatilya
       belizzimaaa
       Komşuluk diyesim geldi... herkes eskiden birbirine güvenirdi. Bir komşuluk anlayışı vardı. Herkes bir şeyler yapar, bahçeye iner otururduk. şu an öyle bir kültür kalmadı. karşı komşumu tanımıyorum gerisini siz düşünün
        suphelihoroz
        McDonalds doğum günü partileri
         ecemovskiii
         McDonalds'ta cheeseburger yemek. Çocuk menüsünün yanında bir de oyuncak almak. İnanılmaz değerliydi.
          asit
          pringles
           hipergrafi
           Çocuk kıyafeti olduğu belli olan çocuk kıyafetleri. Ben çocukken çocuk kıyafetleri yetişkin kıyafetlerinden çokta farklı değildi belki renkler biraz daha pastel tonlarda olurdu, şık ama düzdü. Dönemin sevilen çizgi film karakterlerini üzerinde barındıran kıyafetler, yada üzerinde mesela pullu bir çiçek yada gülümseyen bulut resmi olan bebek pembesi şipşirin bir kazak, simli pembe bir etek; erkek çocuklar için pokemonlu bir kot ceket, yarış arabalı bir manto statü göstergesiydi. Bu tarz kıyafetleri ancak zengin çocuklarında, Çocuklar duymasındaki Duygu'nun, Sihirli Annem'deki Cem'in üzerinde görür imrenirdik. Şimdi ise durum tersine döndü. Şu an pazardan yedi buçuk liraya bile bulabiliyorsun bu tarz kıyafetleri. O yüzden bu tarzlar zenginlere ucuz gelir oldu. Ünlülerin çocuklarında görmüyoruz artık. Onlar çocuklarına renkleri çocuksu pudra tonlarda sade ve şık kıyafetler giydiriyorlar.
            eflayilmaz
            Alışverişe merkezine gidip hamburger yemek
             mevsimlerdensnbahar61
             Lunapark sanırım ben ilk gittiğimde her şey o kadar büyülü geliyordu ki gözüme tüm oyuncaklar kocaman ben ise küçücük dedim ki : bu işte bi terslik var :))
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.