Biz Birbirine Yardımcı Olan, Yapıcı 90'lı Nesildik Nasıl Bu Hale Geldik?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gezgin.dodo
   Hep birlikte oynar hep birlikte ağlardık nasıl oldu da kadınıyla erkeğiyle böyle kutuplaştık
    moon_night
    Bilmioz
     _gizem_
     ben 2000 lilerdeyim üzgünüm yani bi fikrim yok bu konuda ama 90 ları merak ederim
      kania_
      Keşke bilsekte çözümünü üretsek
       tsukyomi
       Öhöm *50'li nesil* öhöm.
        kafatamircisi
        Z kuşağı))
         eski_bi_tanidik
         Acik sozlu konuşayım genel olarak suanki nesilden hatta suanki insanlardan bir b*k olmaz (gibi geliyo) nefret ediyorum ya şu çağdan insanlardan boyuna sorun. Tv açıyorsun sorun kavga şiddet cahiliyet. Sosyal medyayı aciyoesun yok namus yok şiddet yok erkek üstündür ve turevleri tartışmalar. Eve geliyorsun aile kavgaları dışarı çıkıyorsun hep boktan insanlar iş güç sınavlar okullar ohoo. АМІПА КОУЦШ ВОЧЛЕ НАУАТІД
          veritas-vos-liberabit
          -Eskiden barış içinde yaşıyorduk sonra ırkçılığı getirdiler. -Tv-sinema sektörü öğretici yapıdaydı ders verir nitelikteydi sonra bunu yıkıp yerine aşk, ihtiras, ihanet, mafya, kadına şiddet, aldatma vs temalı aykırı filmlerle doldurdular sektörü. -Teknolojiyi de yine öğretici olarak değil sorgulamadan tüketici olarak piyasaya sürdüler ve araştırma kaynak bulma kitap okuma gibi insanın asıl yapması gereken bilgiye erişimi sözde kolaylaştırıp yalanlarla doldurdular. -Sorgulamayan bir gençlik ortaya çıktı. -Sonra çeşitli dizi-filmlerde asimile etme eylemleri başladı. Herkes Amerika hayanı oldu en iyi Amerika'dır dendi ve toplumsal olarak kutuplaştırma eğiliminde bulunuldu. -Biz zaten yönlendirmeye açık insanlarız özellikle son kuşak sorgulamıyor kabulleniyor. -Din, dil, kültür, ırk kavramları ile oyuncak gibi oynayıp bir vatanı bitirmek için hala çabalamaya devam ederken bizler birbirimizi yemeye devam ediyoruz. Ünlü Çinli Filozof Konfüçyüs'ün sözlerinden birin de, “Bir Milleti Yok Edeceksen Önce Dilini yok et” ... Dil, Bir milletin namusudur. Dil; Bir milletin var olma sebebidir. Dil; Bir milletin sembolüdür. '' sözlerini söyler . O kadar batıya kaydık ki Türkçe nedir dilin önemi nedir hiçbirimiz farkında değiliz. Bize göre normal gelen şeyler tıpkı dişte ki çürük gibi içten içe parçalıyor. Neyse ki bir kaç kişi de kalsak biz Türküz küllerimizden doğar ve gereğini yaparız.
           asit
           Sokakta oynayarak büyüyen son jenerasyonduk galiba.. Şimdiki çocuklar bu konuda çok şanssız :(
            badideasensei
            Ben 2000 lerde doğdum. 90 larda sokakta oynayarak büyüyen ebeveynlerim var ama onları anlayamıyorum . Bataklığın içine doğmuş gibiyim. Umarım bir mucize olur ve güzel yarınlara, mutlu huzurlu en önemlisi de güvenilir bir topluma uyanırız bir gün.
             kayaca
             Valla zamanla her şeyi değişiyor o yüzden pek şaşırmıyorum ya bu duruma ama gerçekten 90 nesli bir başkaydı.
              kisi
              Bu mantıkla boomer'lardan sonra en egoist biziz sanırım. Ne övüldü be 90'lar. Her nesil sıkıntılıydı. Genel sıkıntılı çünkü. Muhtemelen ben de sıkıntılıyım. Ivırı zıvırı abartmazsam dünyaya dişe dokunur bir şey katmadım.
               uydurukcan
               90'ları görenler şanslı. ya sonrasında doğanlar? düşünsenize başka türlü bir türkiye'nin var olduğundan bile haberleri yok.
                helena22
                böyle olmayan insan kötü yönde değişmiş insandır. herkes problemi kendinde arasın,, hala birbirine yardım etmekten güç alan insanlar var
                 mrlawyerkk
                 Bizi bize küstüren, bizi bize kırdıran, bizi bize dövdüren. Böyle bir şarkı vardı sanırım. Velhasıl böyle işte. Sistem, şartlar.
                  ulanayca
                  Hakkaten birbirimize ne ara böyle yabancılaştık. Eskiler şöyle güzeldi böyle muhteşemdi nostaljisi yapmak istemiyorum ama eskiler bambaşkaydı ya
                   bora-boztepe
                   madem o kadar yapıcıydınız siyasete girip Cumhurbaşkanı olaydınız
                    gulfemkaya
                    Teknoloji ile birlikte hayatımıza çok fazla şey girerken bir yandan da çok fazla şey götürüldü
                    /
                    0

                    Tarihe Göre

                    İçerik bulunamadı.