Birlikte Yaşamak İsteyen Ama Evlenmek İstemeyen Sevgili
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   herseyinaktivisti
   Bu durumda kısır döngüye düşmüş durumdayım, tavsiye istiyorum. Kuzenim ile sevgilisi 1 yıldır birlikteler. Doğulu bir aileyiz, kuzenim her ne kadar o kültürle yaşamasa da. Erkek arkadaşı da doğu kültürüne ait bir şey, ikisi de ailesinden ayrı yaşıyor. Giden ilişkiler gayet güzel. 29 yaşında kuzenim ve evlenmek istiyor. Daha doğrusu şöyle daha 5. aydan itibaren erkek arkadaşı zaten birlikte yaşayalım filan dedi. Birbirlerinde başta arada kalırken, neredeyse haftanın 4-5 gününü birlikte geçirmeye başladılar. Ve birlikte kalmak istiyorlar. Ancak kuzenim bunun mümkün olmadığını, evlilikle olabileceğini söylüyor. Sevgilisi ise evlenmeye yanaşmıyor. Ama şimdi birlikte yaşayalım dese hemen evlerini düzecek. Kuzenim de evlilik evlilik diye tutturan biri değil bu arada. Yalnızca kendi ailesi için başka türlüsünün mümkün olmadığını söylüyor. Bir de evlenelim diye tutturmuş gibi olmak istemiyor. Ne yapacağını şaşırmış durumda, açıkçası ben de kuzenime hak veriyorum. Çünkü yaşanılan toplum belli. İçinde olduğu aile belli. Ailesiyle küs yaşamaya değer mi bir imza atmamak bilemiyorum
    busrawashere
    yani şimdi burada hepimizin kafatası var, içinde katmanlar var katmanları aşınca beyin başlıyor e beynin de tabii kendi çapında kıvrımları var efendime söyleyeyim o kıvrımların arasında bazı başka şeylerden sorumlu bölgeler var görebiliyorum, okuyabiliyorum, algılayabiliyorum falandı gelendi ama aynı zamanda frontal lobum Allah'a şükür ki iyice gelişmiş orada mantıksal düşünebiliyorum sen gel bunca zamandır teeee tiktaallikden bu zamana kadar gelen benim evrimime hatta hiçbir şeyime şu güzelim kafamın içindeki muhteşem kıvrımlarıma sıfır saygı gösterip bunu diyorsun kim bilir ne güzel bilgiyi sildim de beyninde bu yalana yer edindin kahretmesin ki önceden yazdıklarına bağdaşladtırınca yalan olduğunu anlıyorum çünkü beynimde yer edinmiş ve bundan para kazanıyorsun bi' daha bu tarz sahte hikayelere para kazandıranı tüm yunan halkı sksin
     raselika
     Ben bu kafada olanlardan uzak duruyorum amaçları hiçbir sorumluluğun altına girmeden kafalarına göre takılmak bir sorun olduğu zaman da sen yoluma ben yoluma diyebilmek. Başka bir kafa değil yani. Bende de vardı bitane bunun benzeri. Dedim ne oluyor nereye gidiyor bu ilişki. Yok birlikte yaşarız yok ben eve çıkarım sen gelirsin. Hayır sana hemen açtır çutur her şeyi yap demiyoruz böyle şeyler zamanla olur ama sen bunun lafını bile yapmaktan çekiniyorsan bir zahmet uzak dur benden. Lafını ağzına almayanın fikrinde de yoktur.
      nykskaos
      Ailem müsaade etseydi benim de tercih edeceğim ilişki türü olurdu bu. Birincisi boşanmak çok zor. Maddi manevi. İki aileler. Bir şey resmi olunca sülalen devreye giriyor çünkü..o ilişkinin iki kişilik tarafı da kalmıyor. Üç, sorumluluk birden çok kişiye, stres de karşı cinse aktarılıp duruyor. Aslında çok fazla sebep var ama belli geleneklerle büyümüş Türk erkeği de resmen evlenmeyip birlikte yaşadığı kadına daha az önem veriyor. Toplum daha yargılayıcı oluyor. Demem o ki olmuyor bu topraklarda o işler.
       dr.rock
       Olmaz, kadın bir erkekle birlikte yaşarsa eğer boncukları dökülür ve eğer o erkekten ayrılırsa diğer erkekler boncuklarını sayarlar eksik çıkarsa evlenmezler, o da evde kalır, kötü kız olur
        camparice
        net bıraksın kuzenin çocuğu, ciddi düşünmeyenle olmaz
         ozymandiase
         Benimdir. Bir insanı seviyorsam eğer benim için evlenip evlenmemek mesele değil. Birlikteliğime devleti de dahil etmek istemediğimden böyle bir çıkarım içinde olabilirim. Ama karşımda sevdiğim insan zor duruma düşecekse onun için gerekirse düğün bile yapabilirim hiç önemli değil.
          belizzimaaa
          Toplumsal dayatmalara boyun eğmek zorunda değil kimse ama eğer hayatındaki insanın talebi bu yöndeyse reddetmek mantıksız geliyor bana. Birlikte yaşamayı kabul etmişsin zaten. Evlilik kağıt üzerinde bir imza değil mi? Neyi bu kadar zorluyor?
           sairsel
           İşi resmiyete dökelim rahatça girip çıkalım diyorlar yani (eve) 🤭🤫😉
            helena22
            çocuk evlenmeye yanaşmıyorsa kuzenin için o kadar da uygun bir aday olmayabilir
             bisosyolog
             Zor bir durum. Sosyolog olarak özgür irade filan demem lazım, ancak yapmayalım ya.. Türkiye'de yaşıyoruz. Evlilik bu kadar önemli değilse, erkek arkadaşı bence evlenebilir, alt tarafı bir imza değil mi? Ancak prensip olarak tersse de bu defa yaşantısına ters bir şey yapacak. Anlayamadım, doğulu filan demişsin sanırım erkek için? Aslında o zaman onun da bu tarz şeylere aşina olması gerekmez mi?
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.