Birlikte Uyuduğu Boğayı Kesilsin Diye Satmak
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   cokbilmisdegilcokbilen
   Linç yemeden önce söyleyeyim, vejetaryen filan değilim ve evet et yiyorum. Bir haber gördüm geçen gün, Tosun isimli Boğa, sahibini o kadar çok seviyor ki birlikte uyuyorlar. Ve satıldı o boğa.. Çok üzüldüm biraz boğanın açısından düşünmek istiyorum. Düşünsene güveniyorsun, sana zarar vermeyeceğine ki birlikte uyuyorsun onunla. Ve o kişi kendi elleriyle ölüme gönderiyor seni. Hiç unutmam İspanya'da sanırım, arenada ölmek üzere olan bir boğa o kadar kalabalık içinden yetiştiricisini seçip koşa koşa yanına gidip yardım istemişti. Yetiştiricisi de kendi elleriyle onu oraya koymuştu. Bu kadar insan bu kıyımı izlemişti. He zevk için öldürmekle elbette ki bayram için öldürmek farklı. Kaç tane insanın evine et giriyor, kaç yardıma muhtacın karnı doyuyor. Bu bir inanç her ne kadar içim acısa da. Ama onların duyguları var, var ki kaçıyorlar bağlı bulundukları yerlerden biliyorlar ölümü. Yalnız kalan o boğanın, Tosun'un yani bu gecesi nasıl geçiyor bir düşünsenize korku içinde..
   https://www.milliyet.com.tr/gundem/yetistiricisi-ile-uyuyan-boga-satildi-iste-kralin-fiyati-6555617
   https://www.milliyet.com.tr/gundem/yetistiricisi-ile-uyuyan-boga-satildi-iste-kralin-fiyati-6555617
    disi.ejderya
    Biz keçi sattık koyun sattık ama adam satmadık jgjgjjg kimseye güvenmeyeceksin la. Koynunda yılan beslemiş resmen boğa 😄😁
     eski_bi_tanidik
     Gecen yıl 1 gün öncesinden ot yedirip gezdirip ertesi gün kesildiğinde melemelerini duyup ağlayan ben bu adamın yerinde olsam napardim kim bilir 😣 ahh ah. Hıçkıra hıçkıra ağlamıştım o gün. Uyandım mee sesleri geliyodu. Annem de ahh guzum ah yavrum diyodu. Sonra adam Allahu Ekber dedi sesi kesildi. 😓😓😓 çok kötüydü.
      killforyou
      Harbiden benim canımı sıkan durum. İnsanlığa olan inancımı sorgulatan cinsten
       _sofia_
       Kesilecek hayvanla göz göze bile gelmek istemem. Keşke vejetaryen olsaydım.
        cinayetvaraga
        Ticari olarak yetiştirilen hayvanlarla, yetiştiricisi neden bağ kurar ki? her sene benzer şeyler oluyor. yapmayın şunu. hayvan açısından da sıkıntı, insan açısından da.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.