62
23.12.2020
Birlikte Olacağın Kişinin Psikolojik Bir Bozukluğa Sahip Olduğunu Bilsen O Kişiyle İlişkiye Başlar mısın?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   gizemino
   Psikoloji alanında yapılan çalışmalar, birlikte olduğunuz ya da birlikte olmayı düşündüğünüz kişinin bipolar bozukluk, şizofreni, depresyon, kaygı bozukluğu gibi psikolojik bir bozukluğa sahip olması ilişkiyi bitirebiliyor ya da ilişkiyi zayıflatıyormuş. Maalesef ki psikolojik rahatsızlığa sahip insanları fazlasıyla damgalıyoruz. Kendi açımdan da düşündüğümde insanlar daha stabil olanı isterler ya o yüzden birlikte olduğum ya da olacağım kişinin psikolojik bir rahatsızlığının olmasını istemezdim açıkçası. Ama birinden de sırf psikolojik bozukluğu olduğu için de ayrılmam. Bence böyle durumlar ilişkinin kalitesini düşürücü bir şekilde açığa çıkıyor. Siz birlikte olacağınız kişinin psikolojik bir bozukluğu olup olmamasını umursar mıydınız?
    ali-vercetti
    nefes alsın yeter
     nickimdebileolmaz
     Psikolojisi normal olan insan yok ki.
      mevsimlerdensnbahar61
      Bu sevdiğim kişi olur ve ben herhalukarda onun yanında olurum o istediği sürece diğer ihtimal mümkünse sevgi yoktur zaten
       absurdizm
       Hayır. Onu iyi etmeye çalışırım.
        moon_night
        Ben bozuk olan taraf oluyorum sanırım...
         gregory_
         Tam aradigim, saglikli olan anormaldir bu sartlarda.
          eflayilmaz
          Sonuçta sevdiğimiz insanı her haliyle kabul ediyoruz ve davranışlarını da sürekli gözlemliyoruz. Bu yüzden bence ilişkiye devam edilir. Sadece bu tedavi sürecinde birlikte olduğun kişiye destek olmak çok önemli
           me_out_bye
           Bana zarar vermezse ve beni dinlerse ? olur. İyileşmeye çalışmasına yardımcı olmak isterim veya kötü olduğunda yanında olmak. Sakinlemesi falan. Ama eğer bunlar olmuyorsa* Ümitsiz bir vaka ise tamamen kontrolünü kaybeden. Bana değer vermiyorsa? Görmezden geliyorsa benide? Durdurulamaz bir şey ise? Tehlike ile uğraşmak istemem. Bırakırım.
            lydia-bad-mood
            Ben sağlam bir psikolojiye sahip değilim karşımdaki bari sağlıklı olsun.
             palmiye
             Bir yere kadar evet. Beni umursayıp iyileşmeye çalışırsa her zaman destek olurum. Her şeyimle yanında olurum, elini tutup ayaga kaldırırım. Ama direnirse bırakırım.
              busrawasheree
              psikopat olduğu için bıraktıydım zaten ama iki vurdum psikolojisi düzeldi de yerine koydum
               asit
               ben buna hayır dersem yüzde yüz psikolojik sorunu olan birine aşık olup kendi psikolojimi de bozarım.. o yüzden evet diyorum
                tsukyomi
                İkimiz de bozuğuz. Ne yapaydık yani, o bana 'ben seni üzerim devuşka' mı deseydi ya da ben ona 'beni anlamıyoson Moskof' mu deseydim? Eksik olan kısımları birbirimizden tamamlıyoruz işte, tam bir Sovyet işi.
                 miller
                 düzeltirim umuduyla başlanıyor ve daha sonra sen neden böylesine dönüyor. psikopatın biriyle sevgili olup onu yola getireceğini düşünüyor ve daha sonra şiddete uğruyor. bunu yaşadık, yaşıyoruz.
                  keladam
                  bazılarıyla olmuyor, mesela mitoman biriyle sadece kafayı yersiniz. sizinle asla dürüst bir ilişki kurmıycaktır zira
                   ladydisko
                   bir kere aşık oldunuz mu yönetiminiz elden gidiyor ama bilerek durmadan sizi üzecek psikopotları buluyorsanız sıkıntı var olabilir benim gibi bir dengesize bu kadar bağlı olan sevdiceğimde normal diyemem ama o daha dengeli birbirimiz tamamlıyoruz
                    rarero
                    Neden başlamayayım? Hangi birimizin psikolojisi gerçekten düzgün ki? Benle birlikte olmak istiyorsa buluruz bi çaresini ama ben yine de yanında olurum.
                     gilad-pellaeon
                     Değişir Mesela ilerlemiş bir şizofreni hastası ile çıkmam ama depresyon geçirmiş veya obsesif bozukluğu olanla çıkarım
                      buse01
                      Psikolojik bozukluğuna göre değişir
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.