22
26.12.2020
Birini Kaybetme Korkusuyla Yaptığınız / Yapmadığınız Şeyler
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   gizemino
   Öncelikle herkese iyi geceler. Hepimiz birilerini kaybetmek korkusuyla yalan söyler ya da çok sevdiğimiz biriyse kaybetmemek için elinden gelen her şeyi yapar. Benim en büyük korkum bir gün tek başına ve yalnız ölmek. Bu yüzden hayatımda değer verdiğim insanlara sıkı sıkı bağlanırım, onları kaybetmemek için de elimden geleni yaparım. Lisedeyken çok yakın bir erkek arkadaşım vardı lisenin ilk iki senesi ben de onu çok yakın bir arkadaş olarak görüyordum ama sonraları duygularımın yönü değişti. Çok sık vakit geçiriyorduk, arkadaş grupları da genelde bilirsiniz bir süre böyle birbirinden ayrı takılır. O sıra bütün ilgim odağım o olmuştu. Kendisini deliler gibi sevmeme rağmen hayatımda arkadaş olarak da çok sevdiğim biri olduğu için onun hayatımdan çıkma ihtimali bile beni korkutuyordu. Bu yüzden asla sevdiğimi söylemedim. Ben de onu unutmak için duygularımı bastırmak adına o sıra benimle konuşmak isteyen bir çocukla flört etmeye başladım. Bir süre sonra da o sevgili yaptı zaten içim gidiyordu ama onun sürekli hayatımda olmasını istediğim için bir şey de diyemiyordum. Ben o sıra flörtümden de olmayacağını anlayıp ayrılmıştım. Bir süre sonra içinde bulunduğumuz durum çok acımı yakmaya başladı ve hem onun ilişkisi hem de benim duygularım yüzünden aramıza mesafe girdi. Neyse liseden mezun olduk. Üniversiteyi farklı şehirlerde kazandık. Bir şekilde birbirimizin hayatlarından uzaklaştık, koptuk ama insanın içinde hep bir acaba nasıl olurduk sorusu kalıyor. Geçenlerde liseden arkadaşlarla toplandık. O da gelmişti. Sohbet muhabbet ederken konu konuyu açtı. Lisede bir süre benden hoşlandığını ama benim ona arkadaş gözüyle baktığımı düşündüğü için hiç o topa girmediğini söyledi. İçimde buruk bir sevinç oldu tabii. İçinde bulunduğumuz süreçte aslında birilerini kaybetme korkusuyla yaptığımız kadar yapmadığımız şeylerin de o insanları kaybetmemize sebep olduğunu fark ettim. Belki çok iyi bir ilişkimiz olmayacaktı, iki hafta sonra ayrılacaktık ama en azından denedik olmadı demek içinizde acaba nasıl olurduk sorusundan çok daha iyidir.
    busrawasheree
    olduğum gibi davranıyorum
     amakafamiznasiguzel1
     kendimi çok ezdirdim, bir daha yapmam.
      mevsimlerdensnbahar61
      Kaybetme korkusunun ben de anımsattığı şeyler aile bireyleri ve onlar için çokça şey yapıyorum ki yaparım da
       eski_bi_tanidik
       Karşındaki insan gitmek istiyor da kalmasının bi anlamı yok bence
        badideasensei
        Her seferinde sıfırdan başlanabileceğini zannettim
         kaaninteyzesi
         Sanırım kimseyi kaybetmekten korkmuyorum
          nickimdebileolmaz
          Kaybetmemek için uğraşmak bile kaybetmene neden olabilir o yüzden hiç kasmamak daha iyi.
           moon_night
           Konuşamadım. Ya yanlış bir şey söylersem ve kaybedersem korkusuyla hiçbir şey söyleyemedim resmen
            tsukyomi
            Aramızdaki bağa zarar gelir diye sevdiğimi söyleyememiştim. O günlere her gün küfrediyorum şimdi. Muhtemelen 10 yıl sonra biter küfretme seanslarım. Ölsem bile yattığım yerden küfrederim.
             nobodyy1
             Kendimi küçük düşürdüm.
              cinayetvaraga
              o korkuyla yaşamak ziyadesiyle büyük eylem zaten.
               redblack
               Hiç bir şey
                ladydisko
                olacağı varsa olur diye düşünüyorum ondan bir şey yapmadım
                 tachycardia
                 Hep alttan aldım. Haklı da olsam haksızmışım gibi davrandım. Konuşmam gereken yerde hep sustum neyse dedim ağzımızın tadı bozulmasın.
                  ceviz-agaci
                  Birini kaybetmekten korktum benim hiç olmayacaktı zaten ona acilmadim öylede benim değildi acılirsam da benim olmayacaktı ama en azından rezil olmayacaktım 6 yıl geçti halen paylaşımlarına bakarım falan
                  /
                  0

                  Tarihe Göre

                  İçerik bulunamadı.