763
18.6.2020
Biraz da "Para Mutluluk Getirmez" Yargısını Tartışalım
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   ulanayca
   fakir bi birey olarak parasızlığın mutsuzluk getirdiğini söyleyebilirim. zenginlerin, fakirler kendini kötü hissetmesin diye uydurdukları bu yargıya siz ne diyosunuz
    ulrich
    mutluluk da getiriyor yahu , olmamasi direkt mutsuzluk zaten, zugurt tesellisi, katiliyorum...
     eski_bi_tanidik
     Parayı nereye kullandığına bağlı.. Mesela gezmek için deneyim kazanmak için kullanırsan mutlu eder ama boş şeyler için kullanırsan sıkıntı
      sucveceza
      Şu söylemi görmekten bıktık artık. Birbirinden farklı bireyleriz; yetiştirilme biçimimiz, çevremiz, kültürümüz, düşüncelerimiz, duygularımız, beklentilerimiz vs. Bundan dolayı insanların zihninde mutluluk kavramı farklı şekillerde tezahür edebilir. Neyin mutluluk getireceğini bilemezsiniz.
       patiklipengui
       Siz bana bir miktar para verin bi test edelim mutluluk getiriyor mu bakalım.
        moonlight3rd
        Para mutluluk getirmez. Parayla mutluluğu satın alırsın.
         cinayetvaraga
         Para çok ama istediğim mutluluk yok hala. Maalesef.
          mertiniz
          Para gayette mutlu olabileceğin şeyleri getirir. Ama mutluluğu direkt getirir mi ? 🤷 Bilemiyorum.
           ozymandiase
           Para mutluluk getirmez ama mutluluk getirebilecek her şeyi satın alabilir.
            hissi-kablel-vuku
            insanoğlu doyumsuzdur elinde ne varsa olmayana gözünü diker, bu yüzden sadece para mutluluk getirmez. Bir yere kadar getirir sonrası yine hep aynı
             raselika
             Sevgiyi ve saygıyı satın alamazsınız sonuçta. Para bunları getirmez. Bunlar olmadan da mutluluk gelmez.
              nickiharuto
              İç dünyasında barışı ilan etmemiş. Kemdini sevmeyi başaramamış, dünyanın ve evrenin bir sanat eseri olduğunu görmeyi becerememiş hiç kimseye, hiçbirşey ama hiçbirşey mutluluk getiremez. Düşünüyorum.
               ofansifvekaramizah
               Para bir araçtır, mutlulağa ulaşabilmeni sağlayabilirde sağlayamazda.Para var diye her istediğini alamazsın, sahip olamazsın. Mutluluğu para değil, sen getirirsin.
                zeynebio
                Mesela senden önce ben diye film izlemiştim. Orada çok zengin bir adam vardı ama yaşadığı kaza onu mutsuz birine dönüştürdü ve o kadar varlıklı bir yaşamı olmasına rağmen mutlu değildi. Paradan önce sağlık olması gerektiğine inanıyorum.
                 ecemovskiii
                 Para tek basina mutlu olmak icin yeterli mi bilemem ama parasizlik tek basina mutsuz olmak icin yeterli maalesef. Gelecek kaygisi, kendi kendine yetememe hissi ve tonlarca dusunce arasinda ezilip kailiyorsunuz
                  daisyyy
                  Her şeyin başı sağlık arkadaşlar. Para falan fanii şeyler. Kendinizi para kazanmam lazım diye şartlamayın. Zengin olacam diye yıpratmayın. İnşallah olursunuz ama asıl sağlığınıza dikkat edin.
                   beyzosxx
                   Para mutluluk getirir kardeşim. Ha sonsuz mutluluk getirmez orası ayrı ama mutluluk getirir bunu kabul edelim. Kendini mutlu etmek için bas parayı al o kıyafeti al o arabayı çık yurtdışına dolan gel vs vs mis gibi.
                    damarcibasi
                    Göreceli kavramlar. Beyaz kaşifler kıtalarına ayak bastığında para diye birşeyden haberi bile olmayan Aborjinler mutsuz sayılmazdı. Hatta birçoğumuza kıyasla daha mutlu oldularını iddia edersek çok da yanılmış olmayız. Öte yandan günümüz modern toplumlarında mutlu olabilmek için belli bir refah seviyesine ulaşmak ve dolayısıyla en azından insani ihtiyaçlarımıza yetecek kadar paraya muhtaç olduğumuz gerçeği de apaçık ortada.
                     melange
                     parayla sınanmam lazım. nasıl bilebilirim öncesinde para bana mutluluk getirir mi getirmez mi. hele bi verin parayı da deneyimleyelim :)
                      furkanbozkurt
                      Olsa getirecek canına yandığımın
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.