Biraz da Erkeklerin Sorumluluklarını ve Üzerlerindeki Baskıları Konuşalım
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  ashikur-rhoman-choudhury
   roxannee-
   Bu başlığı görenler ne diyor bu diyebilir amacım geleneksel olarak da değil de daha çok erkeklik alanında olaya yaklaşmak. Şöyle ki genellikle erkekleri tecavüzcü, katil, tacizci yani genel olarak lanet insanlar olarak görüyoruz günümüzün çoğu vaktinde ancak neden böyle diye hiç düşündünüz mü? Bir kadın olarak erkeklerinde bu toplumda fazlasıyla baskıya maruz kaldıklarını, üzerilerinde çok fazla sorumluluk ve beklenti olduğunu düşünüyorum. Nasıl çoğu şey biz kadınlara sorulmadan üzerimize yapışıyorsa erkek içinde öyle olduğunu düşünüyorum. Hatta belki çoğu erkek, bu durumdan şikayetçi ama bunu dillendiremiyor bile. Sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?
    lilcat
    erkeklerin ne sorumluluğu var ya bırak. sadece para kazanmaları lazım hepsi bu. karışanları edenleri yok.
     yusuf-cengiz1
     Karısının harcayacağından daha fazla kazanması lazım.
      coronavirus
      Erkeklerin üzerindeki baskılar derken? ahahahahah
       damarcibasi
       Erkek güçlüdür yiğittir evvelAllah evinin reisidir. Ancaaaak o evin mahrem odasında neler döndüğünü bir kendisi bir de karısı bilir. Erektil disfonksiyon diye birşey duydunuz mu ya da prematür ejekülasyon? Toplumda o kadar yaygın bir sorun ki bu cinsel işlev bozukluğu. İlk cümlemde yazdığım sebeplerden ötürü bu sorunu yaşayan erkekler duyulursa aleme madara oluruz korkusu ile doktora gitmeye çekinir. Karısı başkasına anlatır mı stresi içini kemirir. Sadece bu örnek bile ne büyük stres altında olabileceğini göstermeye yeter.
        benita
        Baskıyı bilemem ama sorumlulukları var evet. Ama bu tamamen kendiyle alakalı, gereksiz artistlik yapmayıp sorumluluklarını paylaşmayı kabul etse daha kolay olur bence
         ozymandiase
         Askerlik konusu. Dünyanın her yerinde ciddi bir baskı erkeklerin üzerinde.
          lucifer666
          genelde erkekler cüzdan olarak görülürler , evi geçindirme baskısı genelde erkeklere yapılır , bakımlı olurlarsa ibne gibi söylemlere maruz kalırlar , aynı şekilde güçlü olmak zorundadırlar ,ağlamak kadar doğal bir duyguyunun bile lafı yapılır , bu ülkede kadın olmakda erkek olmakda çok zor .
           pinusnigra
           Erkeklik önemli bir kavram. Bu toplumsal veya genetik kodla ilgili değil türlerce metafor var, bir o kadar örnek ama yine de insan penceresinde bakıyorum konuya. Olay bence şu, istesek de istemesek de insanlara özgü roller var, geçmişte, şimdi ve elbet gelecekte de olacak. Aslında sorun bireyin hangi rolleri üzerine almak istemesiyle ilgili. Mesela erkek güçlü olmak istiyorsa fiziken ağırlık kaldırır, ruhen ve zihnen öne çıkmak istiyorsa kendini geliştirir, para istiyorsa bunun için çalışır. Aynı zamanda kibar olmak istiyorsa görgü kurallarını öğrenir, centilmen bir erkeğin tutumunu inceler. Elbet tarihte böyleydi, babamdan böyle gördüm, bilmem ne torunuyuz falan yeni çıktı ya onlarda neyse, burada aklen şunu sormalı, yahu biz böyle gördük ama acaba daha doğrusu var mı? Yani bunu soran insan, doğruyu isteyen insan er ya da geç öğreniyor. Öğrendikçe bilgisi artıyor ve her yeni şey ayrı bir sorumluluk, ayrı bir baskı getiriyor. Yani her şey istekle aslında. Sonuç olarak çıkıp beni beğenen böyle beğensin, ben maçoyum ya da çok kibarım, ben ne kazanacağım hayat müşterek gibi savlarla da çıkılabilir işin içinden. Ancak belirttim olay zihinde bitiyor, yürek ve akıl. Bu ikisi olunca zaten çoğu şey oluyor ancak istemeyince de yani olumsuzluk artar tabi. Bu coğrafyaya özgü bir durum değil insanın yapısında var.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.