Biraz da Ahlak Bekçilerinin En Sevdiği Bahane Olan Türk Aile Yapısı Hakkında Konuşalım
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gulfemkaya
   Ne zaman bir hareket yapsak, bir şey söylesek Türk aile yapısının dinamiklerine uymuyor diye eleştirilerine maruz kalıyoruz ahlak bekçilerinin. Gerçekten tahammülüm kalmadı artık. Türk aile yapısını çok merak ediyorum ben artık. Her gün cinsel istismar, tecavüz ya da taciz haberleri görüyoruz. Eşini, çocuğunu döven adamlar görüyoruz. Ben sadece bugün şiddet görseli olarak 3 tane video izledim. Sosyal medyaya yansımayanları katmıyorum bile. LGBTI+ gösterilerine toplumun ahlak yapısı bozuluyor diye izin verilmezken şiddet gösteren insanlar bu ülkede her gün serbest bırakılıyor. Cidden içten böylesine çürüyen bir kurum olamaz. Sakin kalmakta güçlük çekiyorum.
    somurtkan_sirin
    Her şey lafta kalıyor maalesef... Türk ailesi diyince sanki böyle mutlu huzurlu bir aile canlanıyor gözümde. Kaldı mı ki öyle aile?
     -lucy-
     O senin eşin, o ne derse o! Sen onun kadınısın döverde söverde! SEN ONA BOYUN EĞECEKSİN! İşte bahsettiğimiz "aile" yapısı. Kadınların namusunu iki bacak arasında arayan namussuzların aile yapısı bu. Yeri gelir kliplere/şarkılara/yabancı filmlere ahlak bekçiliği yapar, ve eşlerini dövmeye giderler. Aa tabi tek ahlak bekçisi erkek değil. Yok mu boyun eğ dedikleri için eğen? Ya da, yok mu kapanıp sosyal medyada kendini öne çıkaracak kadar makyaj yapan? Haaa bu mu namus? Bu mu aile yapısı?? Biz bu kadar mı düştük, biz neden bu kadar reziliz diyen yok mu? Bir de o "aile"nin çocuklarını düşünemiyorum. Kızlar erken evlenip annelerinin kaderini yaşıyor. Erkeklerde paşa. Hiç feminist demeyin şimdi yalan yok. Az mı gördük bebeği erkek olmadığı için karısını döven? Haa birde tecavüzlerimiz vaar. Küçük bedenlere yapılan o iğrenç şeyler.. Bizim insanlığımız, aile yapımız, vicdanımız, sevgimiz/saygımız, bu kadar yerlerde olmamalı.
      merilolika
      benim türk aile yapısında gördüğüm tek hata erkeklerin çok farklı yetiştirilmesi herşeyi yapmada hakkı olduğunu söyleyerek yetiştirilmeleri onun dışında adetlerimizi gelenek ve göreneklerimizi sürdürmemiz gerektiğini düşünüyorum genellemiyorum şimdiki gençler el öpmeyi bir büyük grldiğinde ayağa kalkmayı saygıyı akraba ziyaretlerini bayramları pek önemsemiyorlar sevmiyorlar bundan uzak yetişiyorlar
       mert_
       Çocukla iletişimi sıfır olan, çocuğun her şeyine karışıp baskı yapan, zulümkar zalim bir baba; babanın boyunduruğu altında tğm hayatı ev işi + çocuğa bakıp kocaya koşulsuz şartsız köle olmuş bir anne; ailesinden hşç sevgi görmeyip sorunlu bir çocuk olan, daha sonra da intihar eden ya da öğrendiklerçni uygulayan kurban çocuk... keşke hiç araplarla tanışmasaydık... keşke hala orta askya bozkırlarında eşlerine "Han'ım" denilen dönemlerde kalsaydık... Aişte bu onların bahsettiği geleneksel türk ailesi. Yeri geldiğinde her türlü tacize "kuyruk sallamasaymış", boşanmaya "or*spu kesin, rahat battı", çocuk bilmeden kötü bir şey yaptığında "hayırsız evlat" diyen kişiler, kendilerini "o da karşı koysaydı, açık gezmeseydi" diye savunan kişilerdir bunlar. Bu kişilerin en acılı şekilde ölmesini umut ediyırum, kendi kanlarında boğulsunlar...
        monaiman
        Sevmişim aile yapısını, zerre keleşimde değil, Yomi başkaniçeme selam olsun. Böyle yapıyla yaşatılacaksa ben Türk mürk değilim. İnsanız biz en başta ya, gelenekle devlet mi yönetilir, kabilede mi yaşıyoruz??
         absurdizm
         az önce Stefan Zweig'in satranç kitabını okudum. daha fazla kafamı yoramam iyi geceler
          samyeli90
          Çok düzgün aile yapımız evet çocuğu dayakla ya da korkutarak eğitmeye çalışırlar daha da kötüsü taciz tecavüz gelir Kız çocuğu olarak babamın şamar oğlanıydım adam kızınca ya da en ufak bir şeyde beni döverdi bağırır çağırıdı stres topu ben ben evin kızıydım yapacaktım tabi ben bunun için doğmuştum annemde dahil bunları duyarak büyüdüm ne oldu asi oldum çıktım
           detokssuyu
           Elbette aile önemli bir yapı taşı insanın hayatında toplum nezdinde de öyle ama aile yapısı demek muhafaza edilen bazı normlar ya da gelenekler demek değil ya da şiddet ya da kol kırılır yen içinde kalır aile dediğimiz şey bir sevgi çemberi aslında aralarında sevgi bağı olan küçük insan grubu.
            rarero
            Türkiye'de insan kavramına inmek gerekiyor artık
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.