Bıraktığım Link Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   galatasaraylibircivciv
   https://twitter.com/nasipetme/status/1375034643079106561?s=20
   https://twitter.com/nasipetme/status/1375034643079106561?s=20
   Ülkenin durumu Allah'ım sen bizi böylelerinden koru 🙏 Neymiş başını dik tutmuş aminnoglu ibneeyyggg😠
    moon_night
    Allahım bu ülkeden kaçmayı nasip et yarabbim Listeye ekledim bunu da
     sisibisoshi
     Ne bu, menemen tarifi mi?
      badideasensei
      Ne izledim ben az önce?... BU SAKALLI AP AÇIK SİZİ ALDATANI ÖLDÜRÜN DİYOR. HAK MIYMIŞ BU? İnsan canı söz konusu olan. 🧠 Kullanmaya ve bir an önce bu lanet olası uykudan uyanmaya davet ediyorum insanları. Sevgili Z kuşağı lütfen ders çıkaralım. Bu günlerimizden ders çıkaralım rica ediyorum, lütfen! Böyle kafalara teslim olmaktansa kendi beynimizi kullanalım. Önce kendimizi ardından da birer yetişkin olduğumuzda gelecek nesilleri iyi yetiştirelim. Her şey bizim elimizde. Takmayın böylelerini , dini açıdan da illaki bir şeyin doğrusunu bulmak istiyorsanız lütfen kendiniz araştırın.
       _gizem_
       bi soyları kurumadı böyle insanların kadının namusu kadını ilgilendir adamın namusu adamı hiç kimse karışamaz
        _gizem_
         karolunita
         Allahım sabır ver sinirden kendimi s*kicem yoksa
          kania_
          Allahım akıl fikir ver şu hacı hocayım diye gezen şahıslara
           eski_bi_tanidik
           Bi insan seni aldattım diye öldürmenin gerekmiyo ve su namus meselesi kadar saçma şey yok. Adamın namusu mu o? Soyle evlendiği kadina namusum diyen zihniyet 🤦‍♀️ ama kadın da da suç var elin aldatmak nedir ya. Ben kocami öyle görsem benim de öldüresim gelir ne yalan söyliyim xjsjdjdj Ama öldürmek de haklılık degil
            kafatamircisi
            Lan biz bu İnternete para veriyoz aq
             makeup_alp
             Cok kötü, üzücü gerçekten. Kendini alim diye tanıtan ve kendini alim sanan insanlar bunlar herhalde..
              blackk
              Çakallar her yerde aynı bir birlerinin sırtını sıvazlıyorlar çünki aynılar
               berat-albayrak-official
               Ülkede şeriat ilan edilse şeyhülislam olacak tiplerden.
                berat-albayrak-official
                Bir gün inkılap kılıcı hepsinin kellesini alacak
                 adem_albasan19
                 "Müslümanın kanı ancak üç şeyden birisi ile helâl olur. Zina eden evli, cana karşılık can, dinini terkeden ve İslâm toplumundan ayrılan kimse." (Buhârî, Diyet, 6; Müslim, Kasâme 25; Ebû Davud, Hudud, I; Tirmîzî, Hudud, 15)
                  ulanayca
                  Cinayete teşvik ediyo resmen
                   adem_albasan19
                   Bir adam evine girdiğinde karısı veya mahremi olan bir kadınla bir erkeği zina ederken bulup adamı öldürse, bu onun için helâldir ve onun hakkında kısas gerekmez. (ed-Dürrü'l-Muhtâr, III, 197, V, 397.) Bir adamı kendisine helâl olmayan bir kadına tecavüze çalışırken yakalayan kişi, bağırmak, vurmak gibi silahtan daha hafif bir şeyle vazgeçiremeyeceğini bildiği takdirde öldürebilir. Ama bu gibi bir yolla vazgeçecek olsa artık onu öldürmek helâl değildir. (bk. İslam Fıkhı, Vehbe Zuhayli, c. 8, s. 16) İmamların böyle bir durumda, insanın kendi mahremiyle zinada yakaladığı kişiyi öldürebileceğine dair fetva verdikleri devirde, öldüren kimsenin herhangi bir cezaya çarpılması söz konusu değildir. Fakat bu gün böyle bir kimsenin bu öldürme işinden ötürü yıllarca hapiste yatması söz konusudur. Bu sebeple, çocuklarını kimsesiz bırakan, hayatını zindana çeviren böyle bir katil işine girmek akıllıca bir iş sayılmaz. Boşanma kapısı açıktır. Eğer kadın icbar edilmişse onun da suçu yoktur. Tabii ki, mizaçlar, hayat şartları farklıdır. Ama her halükârda İslam’da esas olan bu suçun mahkeme safahatıyla tespit edilmesi ve gereken cezanın da devlet tarafından verilmesidir. Çünkü, değişik sebeplerle karısından ayrılmak isteyen vicdansız bazı kimselerin bir komplo kurarak böyle bir cinayet işlemesi veya özellikle bu yalancılık doruğundaki asrımızda her zaman mümkündür. Sen Adalet Kısmını Anlayamadın O kadar Anlattım Şeriat İle Yönetilen Devlet Durumunu Söyledim Şuan Laiklik var zina etmek isteyen İslam ın Kurallarına uymak istemeyen kafirler şeriat gelsin istemiyor laiklik gelsin istiyor laiklik Kulun Koydugu Boş Kurallardır hırsızlık zina artıyor neden düşündün mü Ben Müslümanım Şeriat Gelsin İsterim Zaten İstemeyen Kafir Olur 'Kim Allah'ın indirdiği (hükümlerle) hükmetmezse işte onlar kafirlerin ta kendileridir.' (Maide, 5/44) 1. Şeriatı, kulları için Allah koymuştur. 2. Şeriat, dini ve dünyevi hükümlerin tamamıdır. 3. Şeriat, “din” kelimesiyle eşanlamlıdır. 4. Şeriat kavramının içinde, imani hükümlerin yanında ahlaka, ibadete ve günlük hayattaki işlere dair hükümlerin hepsi vardır. 5. Genel anlamda, her peygamberin getirdiği İlahi kanunlara da şeriat denilir.
                   /
                   0

                   Tarihe Göre

                   İçerik bulunamadı.