30
19.11.2020
Bir Zamanlar Kontörümüz Çabuk Bitmesin Diye Yaptığımız Taktikler
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   sedefartuny
   Tek sorunumuzun kontörümüzün çabuk bitmesi olan dönemlerden bahsediyorum arkadaşlar. Çabuk unuttuk sanki o günleri. Bir SMS iki kontördü. İki kontör. Karakter sınırını açmayalım diye neler neler yapmadık değil mi? Sevgilimize sevgi dolu uzun mesajlar atamıyorduk. Ne kadar kısa o kadar iyiydi o zamanlar. Çözümü ünlü harfleri hayatımızdan çıkarmakta bulmuştuk. 'Slm, nbr, nslsn, bn, sn, bz, sz, sni svyrm...' Ay fenalık geçireceğim galiba. Boşluk bırakmadan yazanlar vardı. Bir saat bu mesajları anlamak için uğraşıyorduk. 'Askmyrnblslm'
    who_am_i
    Lan ya gülerek okudum devir teknoloji devri diolar ya
     meyvesebze
     Caldirip kapatmak die bisey vardi Ole sık sık mesajlasip konusamiosun Caldirip kapatinca iletisim kurulmus oluodu
      okadin
      Montör devrini en uzun süre yaşayanlardan biri olarak gerçekten o günlere gitti. Evet tek sorunumu ve hayattaki en büyük gayemiz buydu. Aman kontörümüz bitmesin diye yaşar olmuştuk bir dönem. Konuşma 1 dakikayı geçince 6 kontör gidiyordu. Konuşurken saniyeleri sayıyordum ben.
       mrlawyerkk
       O mesajlara 2 mesaj olup kontör gitmesin diye saatlerce emek verdiğimi hatırlıyorum. İki üç kere kurgular, kısaltır, anlatmak istediğimi daha az karakterli sözcüklerle anlatmaya çalışırdım. Yazım kurallarının canına okurduk. Güzel günlerdi ama be. Gidip kontör kartı almak bir heyecanla kazımak, yüklemek. Ne güzel bir histi.
        mrlawyerkk
        Şu olay vardı birde. Her yerde bu ışıklı tabelaları görebilirdiniz.
         peripedia
         Kontör yükledikten sonra paket yapma devri vardı. Hangi pakette ne kadar sms var ne kadar dakika var hesabı yapardım. Uzun zamandır aranmayan arkadaşlar ya da akrabalara sunulabilecek güzel bir bahanemiz vardı elimizin altında. "Kontörüm bitti"
          absurdizm
          Sadece 20 kontörü 1 ay kullanıyordum. Kral insanmışım. Ama genelde bana kontör almazlardi ödemeli atardım. Fjdjwk
           asit
           ödemeli arama
            detokssuyu
            Kontör bitince telefondaki saçma sapan oyunlara sarmak. Orta tuş internete bağlanıyorsa yanlışlıkla bu tuşa basıp yıkılmak. Babaanne, anneanne, dede telefonundan kendine kontör göndermek.
             redblack
             Anne baba ödemeli arama seklinde kayitliydi. Kiz arkadasin farkli operatordense gider bir de onun için hat alirdin. Faturanin gozunu seveyim abi.
              eski_bi_tanidik
              Evet o zamanlar ben küçüktüm ama sadece 1 dk fln konuşuluyordu hadi kontör bitmesin fln diye ne ka kısıtlıydı konuşmak:( ama şimdi Allahtan dakikalar var bir yığın 😌
               deryaa92
               Ödemeli atıp dururduk. Kontör bitmesinden ziyade pek olmadığı için. :)
               /
               0

               Tarihe Göre

               İçerik bulunamadı.